Закарпаття продовжить співпрацю з чеською Височіною (ФОТО)

Сьогодні голова Закарпатської обласної ради Іван Балога прийняв представників краю Височіна Чеської Республіки, на чолі з депутатом крайової ради, керівником відділу регіонального розвитку інж. Мартіном Гиски. У складі чеської делегації були також член Постійної конференції та благодійного фонду «ВІЗА» Йозеф Недвед та член благодійного фонду «ВІЗА» Василь Самандрула.

Закарпаття продовжить співпрацю з чеською Височіною (ФОТО)

У зустрічі взяли також участь голова постійної комісії обласної ради з питань транскордонного співробітництва Михайло Кічковський, депутат обласної ради, начальник головного управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв'язків та туризму ОДА Ернест Нусер та координатор благодійного фонду "ВІЗА" в Закарпатті Борис Качур. Іван Іванович привітав представників краю Височіна з Різдвом Христовим та наступаючим Новим Роком і висловив вдячність депутатам, керівництву краю за бажання і надалі розвивати співпрацю з нашою областю.

Нинішнього року за рахунок реалізації спільних проектів з краєм Височіна у с. Стужиця Великоберезнянського району розпочато облаштування дитячого садочка у недобудованому житловому будинку, реконструкція якого має бути завершена у 2011 році. В с. Нове Давидково Мукачівського району – чеські партнери допомогли капітально відремонтувати лікарську амбулаторію сімейної медицини. На Міжгірщині – замінити вікна та двері у лікарні с. Колочава, 8 ФАПах, у 1 клубі та 1 бібліотеці. У селі Широке, що на Виноградівщині перекрито дах, замінено вікна на теплозберігаючі та вхідні двері сільської ЗОШ І-ІІІ ст. На Рахівщині, у селі Лазещина, вони допомогли реконструювати приміщення обласного еколого-натуралістичного центру. У селі Богдан профінансували будівництво центру соціального захисту малозабезпечених дітей. Чеські партнери доклали своїх зусиль і до реконструкції Мукачівського замку „Паланок", облаштувавши музейну кімнату історії періоду перебування Закарпаття у складі Чехословаччини.

Всього через фонд "Віза" край Височіна у 2010 році на виконання програми співробітництва із Закарпаттям інвестував понад 1, 4 млн. гривень Мартін Гиски передав голові обласної ради вітання і запрошення взяти участь у прем'єрі фільму "Микола – знову в Колочаві" за романом Івана Ольбрахта, які були з вдячністю прийняті. Він також проінформував про рішення ради краю Височіна щодо виділення в бюджеті на 2011 рік знову 5 млн. чеських крон на співпрацю із Закарпаттям. При цьому чеські гості акцентували свої побажання, щоб 20 відсотків цих коштів було використано на реалізацію гуманітарних, культурних проектів з розширення зв'язків. Також було висловлено пропозиції керівництва та депутатів краю Височіна, щоб у 2011 році спрямувати основну частину коштів на спільні інвестиційні проекти, які мають важливе соціальне значення: реконструкція дошкільних, освітніх та медичних закладів у менш розвинутих районах та з врахуванням наслідків недавньої повені.

Іван Балога запевнив, що ці побажання буде враховано і уже найближчим часом чеській стороні передано пропозиції щодо реалізації спільних проектів, включених у план соціально-економічного розвитку області на 2011 рік та забезпечених фінансовими ресурсами.

Михайло Кічковський висловив пропозицію розширити співпрацю на рівні територіальних громад. За прикладом міст Ужгород та Їглава уже є наміри найближчим часом підписати угоду про співпрацю міст Мукачево та Гавлічків Брод, між рядом інших муніципалітетів.

Іван Діус, прес-служба Закарпатської облради

27 грудня 2010р.

Теги: Височіна, Чеська Республіка, транскордонний, співпраця

НОВИНИ: Соціо

11:21
/ 1
В Ужгороді з’явилася міні-скульптура митника з собакою Фото новина
10:31
Підтверджено загибель ще в серпні 2024-го Тіберія Паніна з Букового Виноградівської громади Фото новина
10:25
На війні з рф поліг захисник із Обави на Мукачівщині Іван Шпаковський Фото новина
08:56
Графік погодинного відключення електроенергії на Закарпатті 26 січня
18:27
У Буштині на Тячівщині пошкодили Алею Слави Героїв Фото новина
14:21
У селі Мокра на Ужгородщині попрощалися з полеглим Героєм Владиславом Симковичем Фото новина
12:19
/ 1
Мікроавтобус з дітьми перекинувся на трасі між Перечином і Зарічовом Фото новина
09:00
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 25 січня
17:31
/ 1
Підтверджено загибель на Луганщині Володимира Етнаровича, який вважався зниклим безвісти з травня 2025-го Фото новина
17:12
Чопський прикордонний загін запрошує долучитися до конкурсу Державної прикордонної служби України "Смарагдова ліра"
12:17
/ 4
Закарпатець Михайло Переганя підкорив найвищу вершину Антарктиди Фото новина
11:05
/ 1
На Закарпатті затримали підприємця, який продавав гуманітарні авто для ЗСУ Фото новина
09:02
Як вимикатимуть світло на Закарпатті 24 січня
18:02
/ 2
Аварійні бригади із Закарпаття вирушили до Києва для ліквідації наслідків атак
17:26
/ 1
На Закарпатті митники вилучили авто з тайниками сигарет Фото новина
15:50
У Богдані на Рахівщині попрощалися з Миколою Біровашем, що помер після демобілізації внаслідок важкого поранення Фото новина
13:36
Укрзалізниця запускає новий щоденний поїзд Одеса — Рахів
12:37
В Ужгороді патрульні оштрафували водія, який керував напідпитку та без права керування Фото новина
10:15
В Ужгороді презентували унікальне видання "Січові стрільці на Закарпатті" Фото новина
09:12
/ 2
Чеське Брно стало 28-м містом-побратимом Ужгорода Фото новина
09:00
На Закарпатті оприлюднили погодинний графік відключення світла 23 січня
18:10
У Мукачеві відзначили День Соборності України живим Ланцюгом Єдності Фото новина
16:18
/ 1
У горах Рахівщини рятувальники розшукали двох заблукалих туристів Фото новина
15:07
У Тячеві попрощалися з полеглим захисником Олександром Томишинцем, який майже два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
14:15
У Мукачеві патрульні знайшли малолітнього хлопчика, який залишився без нагляду Фото новина
» Всі новини