Головлікар УМЦКЛ зазначає: на рік до травмпункту закладу звертається близько 16 тисяч людей, це усереднено 1250 травм на місць і 41-42 на день. За "сніговий" тиждень в Ужгороді зверталося зазвичай близько 30 осіб. Своєрідний "рекорд" був на початку робочого тижня, у понеділок, 13 грудня – 39 звернень, з яких лише 18 стосуються вулиць Ужгорода.
Звісно, зима дається взнаки і ковзкі сніг та крига справді небезпечні – так, при падіннях люди найчастіше дістають так звані "типові" переломи променевої кістки руки та ушкодження гомілкового суглобу. Але оскільки міська влада все ж прагне дати раду снігу і льоду (а з вимогою сприяти у цьому звертається і до підприємців та мешканців приватного сектору), то травм усе ж менше, ніж було торік – так, каже Іван Курах, тоді у "сніговий" період зверталися щонайменше 43-45 людей на добу. "Про сотні травмованих від падінь на нібито не вичищених вулицях не йдеться і йтися не може. Я не знаю, звідки беруть ці дані. Снігу справді було багато, але збільшення кількості травмованих незначне", - каже головлікар УМЦКЛ.
Тим часом прес-служба Ужгородської міськради нагадує: комунальники наголошують – до власників закладів і помешкань неодноразово зверталися з проханням прибирати сніг і лід на території, за яку відповідають. Така вимога, що, вочевидь, буде знову дуже актуальною, коли місто вчергове вкриє сніг, зазначена в правилах благоустрою, які діють в Ужгороді. І, отже, відповідальність за травму, яку людина, боронь Боже, може отримати, приміром, на непочищених слизьких східцях крамниці або на вкритому втоптаним снігом тротуарі перед банком, лежить на адміністрації закладу.