Як повідомив Директор Департаменту цивільного захисту МНС України Василь Квашук, ситуація на Солотвинському солеруднику перебуває на особистому контролі Президента України. Віктор Янукович доручив Кабінету Міністрів врегулювати ситуацію, що склалася, зокрема, забезпечити фінансування ліквідації наслідків затоплення шахт солерудника та передбачити можливість використання гірничих виробок для лікування хворих на бронхіальну астму.
Присутні обговорили результати досліджень сучасного стану Солотвинського родовища кам'яної солі, а також хід консервації шахти №9 та проект консервації шахти №8, які затоплені водою. На даний момент, за висновками науково-дослідних інститутів, подальша експлуатація соляних ресурсів Солотвинського солерудника та надання послуг алергологічним лікарням є неможливим. Причина – загроза техногенної катастрофи через некерований процес затоплення гірничих виробок та активний розвиток техногенного карсту.
Як зазначив перший заступник міністра охорони здоров'я, Головний державний санітарний лікар України Сергій Риженко, необхідно зберегти алергологічні лікарні та можливості використовувати гірничі виробки для лікування хворих на бронхіальну астму. На 300-метровій глибині у шахтах солерудника щороку лікувалися десятки тисяч хворих. Солотвинський солерудник по праву вважається кращим в Європі, за висновками міжнародних консиліумів, оздоровлення тут найефективніше.
За результатами роботи міжвідомчої наради було визначено стратегію та план заходів щодо запобігання ускладненню екологічного стану території, повідомили Закарпаття онлайн в прес-службі МНС України.