Яка ситуація у нашому краї "Новини Закарпаття" поцікавилися в начальника обласного управління освіти Михайла Мотильчака. За його словами про проблему в управлінні знають, розглядали це питання й на колегії відомства. У проекті бюджету на наступний рік для навчально-виховних закладів обласного підпорядкування передбачено фінансування на харчування дітей не нижче нинішнього рівня, таке, що відповідатиме встановленим нормам. Якщо ж бракуватиме коштів, то уріжуть з інших статей видатків (будівництво, придбання обладнання тощо), але, запевнив Михайло Андрійович, захищена стаття – харчування учнів – буде профінансована повністю.
Трохи інша ситуація зі школами у містах і районах краю. Там видатки на харчування дітей визначає місцева влада залежно від доходів бюджету. До прикладу, нині у Тячівському районі на обіди для учнів початкових класів виділяють 2,5 грн, у Воловецькому та Ужгороді – 4 грн, у Мукачеві – 4,8 грн. М.Мотильчак сподівається, що хоча б такі суми передбачать у бюджетах і на наступний рік. Втім, зазначає, що для більш-менш повноцінного обіду треба би виділяти 8 грн. у день на одного учня. Однак, проблема у браку коштів, тож кожне місто і район дають стільки грошей на обіди, скільки можуть.
Марія Іванівна, вчителька початкових класів однієї з ужгородських шкіл розповіла нам, що нині усі її "першачки" отримують безкоштовні обіди – першу, другу страви і напій. Проте є нарікання на якість їжі – діти звиклі до домашніх харчів, тож деякі відмовляються їсти страви у шкільній їдальні. Однак, є й діти з малозабезпечених родин, які потребують безкоштовних обідів. Тому, вважає педагог, практику безкоштовного харчування дітей початкової школи слід обов'язково зберегти. Навіть за небагатого меню і батьки, і вчителі спокійні, що дитина не ходитиме голодною.
Пані Ганна, мама першокласника з обласного центру каже, що її син харчується у школі неохоче. Так само й багато інших дітей. Розповідає, що дітям переважно пропонують різні супи та каші. Втім, тим, чиї батьки доплачують за харчування (45 грн у місяць) додатково дають салати, м'ясні страви тощо. Як на неї, то краще доплачувати, знаючи, що дитина їстиме. Хоча розуміє, що й нинішнє шкільне меню потрібне, бо дитина, яка не має грошей може хоч чимось перебити голод. Тому буде дуже зле, якщо безкоштовне харчування у школах скасують.
Петро Поліха, ViZa