В Ужгороді з успіхом відбувся ерот-арт-фест „Березневі коти-2”

Якщо так далі піде, то Ужгород справді може стати одним із центрів еротичної культури України. Принаймні другі „Березневі коти” порівняно з минулорічними продемонстрували просто гігантське зростання і в кількості, і в якості.

Березневі коти і котята
Березневі коти і котята
А все почалося з ініціативи кількох студентів української філології, котрі вирішили провести еротичні читання у стінах Ужгородського Національного університету, назвавши їх по-весняному радісно -- „Березневі коти”.

Цікавість молоді була такою великою, що цьогорічні „Березневі коти-2” переросли в триденний фестиваль, який проходив по цілому місті -- в кав’ярнях, клубах і навіть у рові Ужгородського замку.

Окрім читання текстів, еротичне мистецтво вперше на Закарпатті було представлено боді-артом. Молоді художники Ігор Луценко, Наталя Тарнай та Тетяна Булеца вправлялися у розмальовуванні тіл. Відкриттям фестивалю став і закарпатський бард Роман Кинів, який запам’ятався власними піснями.

Фестиваль викликав велику цікавість журналістів. Центральні телеканали, практично вся обласна преса, майже півтисячі згадок в Інтернеті – в області можна назвати декілька таких культурних подій у році, котрі викликають таку інформаційну хвилю. „Березневі коти” стали потужним поштовхом до зацікавлення закарпатською літературою та її авторами.

Успіхом фестивалю можна вважати і презентації в його рамках двох нових, але давноочікуваних книжок – „Вісім місяців шизофренії” Андрія Любки та антології молодої закарпатської літератури „Джинсове покоління”. Якщо до них додати ще й недавно видану у „Піраміді” книжку Ірисі Ликович „Перелітна”, то можна твердити про формування нового літературного покоління на Закарпатті – молодого, амбітного, абсолютно вільного і розкутого.

Фестиваль висвітлив ще один позитивний факт: в Ужгороді створюється не тільки молода література, але й коло її шанувальників. Фестивальні вечірки збирали аншлаги. Багатьом навіть доводилося вистоювати по дві години. Публіка надзвичайно тепло і вдячно сприймала виступи. Чимало конкурсів носили легкий і грайливий настрій. Наприклад, визначення найеротичнішого читача чи кращого поцілунку на брудершафт.

Кращого літературного вечора за „Old kreo” (читання метрів закарпатської еротики) важко пригадати не тільки в Ужгороді, але й на знаменитому Львівському форумі видавців. Приємно, що на вечірці лунали не тільки власні твори, але й народні перлини, що підтверджує невмирущість еротичних почувань закарпатців.

Найдивнішим є те, що фестиваль з таким потужним розголосом зроблений силами кількох ентузіастів, насамперед студентів Олега Хававчака та Віка Коврея. А кошторис акцій склав сміховинну суму у двісті гривень. А що би було, якби знайшлися спонсори?

Без сумніву, „Березневим котам-3” є куди розвиватися. І насамперед прямувати за регіональні рамки. Думаю, у весняно-квітучий Ужгород приїхали би чимало еротичних авторів з різних кутків України. Доречно було би провести в рамках фестивалю і повноцінну еротичну виставку. (На цей раз виставлялися кілька полотен Олени Кондратюк).

Цікаво, було би почути на „Березневих котах” й українські музичні гурти. Це би додало фестивалю нового виміру. Бракувало і сувенірної продукції, яка би рекламувала фестиваль. Тим паче, що бренд -- „березневі коти” – універсальний і зрозумілий для кожного.

Показово, що Ерот-арт-фестом опікувався і єдиний на Закарпатті книжковий ярмарок „Ужгородський книжковий Миколай”, який допомагав інформаційно. Таким чином Закарпаття в перспективі може мати два потужні літературні збіговиська в році: „Книжковий Миколай” у грудні, який дає загальне уявлення про літературне і видавниче життя краю. І „Березневі коти” -- навесні, які знайомитиме з молодіжною та альтернативною течією у літературі.

Теза, що закарпатська література – мертва, була цілком спростована цим фестивалем. Література -- не мертва. Вона щойно народжується. На наших очах формується нова літературна зміна. Про це говорять і публічні читання, і перші книжки молодих авторів.

А тому – далі буде. Тож до наступного – „Мяу”!
Олександр ГАВРОШ, Ужгород
03 квітня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

11:11
У Підвиноградові на Берегівщині у середу попрощаються з добровольцем Іваном Сусіком, що помер від важкого поранення
11:28
/ 1
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олегом Гойбергом Фото новина
20:09
/ 2
В Ужгороді у вівторок призупинять водопостачання у центральній частині міста
11:25
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Василем Чурговичем Фото новина
13:37
/ 1
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Віктором Мургою Фото новина
15:39
/ 1
У Мукачеві в неділю стартують заходи до Днів міста (ПРОГРАМА)
18:43
Тячівський суд наклав арешт на землю під будівництво МГЕС в Калинах (ДОКУМЕНТ)
11:17
/ 1
Головою Закарпатського окружного адміністративного суду переобрали Ярославу Калинич Фото новина
00:05
/ 1
У Великому Березному проведуть в останню дорогу нацгвардійця Олега Соценка Фото новина
22:59
/ 2
"Вужі на сковороді" пралісів "Шипота"
14:15
/ 1
Підтверджено загибель Артура Ковача з Калин на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти понад півтора року Фото новина
13:33
/ 1
У Рахові поховають сироту-переселенця з Запоріжжя Дмитра Баришполя, який загинув пів року тому на Донеччині Фото новина
21:02
Два КПП на кордоні зі Словаччиною та угорщиною тимчасово не працюватимуть
11:15
/ 1
У Мукачеві в п'ятницю попрощаються з Богданом Магійовичем, який загинув ще 2 роки тому Фото новина
13:18
/ 3
Зупиняючи московську орду на Харківщині, поліг Андрій Алексик з Онока Виноградівської громади Фото новина
11:14
/ 1
У лікарні в Сумах від отриманих на російській Бєлгородщині ран помер Юрій Порошенко з Осою Іршавської громади
14:20
За I квартал 2025 року НСЗУ сплатила 1,1 млрд грн медзакладам Закарпаття за Програмою медичних гарантій
13:15
/ 2
На Донеччині поліг Артем Песик з Берегова Фото новина
19:27
/ 2
Питання про створення парку "Чорні озера", підтримане ужгородцями в петиції, виносять на сесію міськради (ДОКУМЕНТИ)
21:12
/ 2
У лікарні в Ужгороді після важкої хвороби помер військовий із Ясіні на Рахівщині Олексій Боклажук Фото новина
20:22
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині попрощаються з полеглим захисником Михайлом Пауком Фото новина
04:44
ВІДЕОФАКТ. На Закарпатті розцвіла Долина нарцисів
21:52
/ 3
Двоє знайомих "нагріли" ужгородку на продажі 10-ти її квартир на понад 14 млн грн Фото новина
19:16
/ 2
У неділю в Мукачеві попрощаються з полеглим Героєм Володимиром Дубровським Фото новина
16:49
/ 11
Ужгородцеві Роберту Бровді "Мадяру" присвоєно звання Героя України
» Всі новини