Закарпатські Баранинці стали пілотною територією протидії стихіям

Село Баранинці в Ужгородському районі стало пілотною територією проекту, спрямованого на захист міст та сіл Закарпаття від повеней, засух, інших кліматичних змін.

Закарпатські Баранинці стали пілотною територією протидії стихіям

Про це під час засідання Ужгородського прес-клубу розповів експерт проекту "Карпатські води для людей" Валентин Волошин.

За його словами, спільно зі словацькими експертами та громадою с. Баранинці за допомоги Норвезького фінансового механізму було реалізовано проект, у ході якого на базі пілотної території, якими стали Баранинці, відновлювали русло місцевого потоку та формували загальні рекомендації для правильного управління водою і протидії повеням.

Кінець проекту, за словами В. Волошина, водночас є початком нового етапу роботи. "Прагнемо на території Карпат започаткувати цивілізований підхід до збереження і відновлення водних ресурсів, розпочати діалог з приводу того, як краще підійти до цього питання, щоб краяни бережливіше, якісніше підходили до дощової води, знали методи її збору та перешкоджали їй затоплювати населені пункти", -- сказав  В. Волошин.

Експерти мають намір започаткувати на Закарпатті іншу систему попередження повеней, запозичуючи досвід із Словаччини.

Павло Чучка, депутат Ужгородської міської ради каже, що у Бараницях почистили місцевий потік, виконавши роботи майже на 30 тисяч євро - не за бюджетні гроші, а силами громади. Свого час потік був повноводною річкою, а зараз вимагав очищення, щоб запобігти затопленню села Довге поле і часткового затоплення села Барвінок.

Цей досвід зацікавив словацьких фахівців, які вирішили залучити європейські проекти для того, щоб досвід Баранинців став модельним для інших населених пунктів.

Методика впливу на водні ресурси, за словами П. Чучки, полягає у відновленні та регулюванні стосунків між опадами і землею, які природа встановила у давні часи, проте люди своїм втручанням зуміли знищити їх.

16 грудня 2010р.

Теги: Баранинці, стихія, повінь, кліматичні зміни

НОВИНИ: Соціо

11:11
У Підвиноградові на Берегівщині у середу попрощаються з добровольцем Іваном Сусіком, що помер від важкого поранення
11:28
/ 1
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олегом Гойбергом Фото новина
20:09
/ 2
В Ужгороді у вівторок призупинять водопостачання у центральній частині міста
11:25
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Василем Чурговичем Фото новина
13:37
/ 1
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Віктором Мургою Фото новина
15:39
/ 1
У Мукачеві в неділю стартують заходи до Днів міста (ПРОГРАМА)
18:43
Тячівський суд наклав арешт на землю під будівництво МГЕС в Калинах (ДОКУМЕНТ)
11:17
/ 1
Головою Закарпатського окружного адміністративного суду переобрали Ярославу Калинич Фото новина
00:05
/ 1
У Великому Березному проведуть в останню дорогу нацгвардійця Олега Соценка Фото новина
22:59
/ 2
"Вужі на сковороді" пралісів "Шипота"
14:15
/ 1
Підтверджено загибель Артура Ковача з Калин на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти понад півтора року Фото новина
13:33
/ 1
У Рахові поховають сироту-переселенця з Запоріжжя Дмитра Баришполя, який загинув пів року тому на Донеччині Фото новина
21:02
Два КПП на кордоні зі Словаччиною та угорщиною тимчасово не працюватимуть
11:15
/ 1
У Мукачеві в п'ятницю попрощаються з Богданом Магійовичем, який загинув ще 2 роки тому Фото новина
13:18
/ 3
Зупиняючи московську орду на Харківщині, поліг Андрій Алексик з Онока Виноградівської громади Фото новина
11:14
/ 1
У лікарні в Сумах від отриманих на російській Бєлгородщині ран помер Юрій Порошенко з Осою Іршавської громади
14:20
За I квартал 2025 року НСЗУ сплатила 1,1 млрд грн медзакладам Закарпаття за Програмою медичних гарантій
13:15
/ 2
На Донеччині поліг Артем Песик з Берегова Фото новина
19:27
/ 2
Питання про створення парку "Чорні озера", підтримане ужгородцями в петиції, виносять на сесію міськради (ДОКУМЕНТИ)
21:12
/ 2
У лікарні в Ужгороді після важкої хвороби помер військовий із Ясіні на Рахівщині Олексій Боклажук Фото новина
20:22
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині попрощаються з полеглим захисником Михайлом Пауком Фото новина
04:44
ВІДЕОФАКТ. На Закарпатті розцвіла Долина нарцисів
21:52
/ 3
Двоє знайомих "нагріли" ужгородку на продажі 10-ти її квартир на понад 14 млн грн Фото новина
19:16
/ 2
У неділю в Мукачеві попрощаються з полеглим Героєм Володимиром Дубровським Фото новина
16:49
/ 11
Ужгородцеві Роберту Бровді "Мадяру" присвоєно звання Героя України
» Всі новини