За 11 місяців поточного року їх кількість збільшилась на 76,2%. Зафіксовано в області зростання майнових злочинів, які скоєні неповнолітніми через відсутність в сім'ях коштів (+102%). Найбільше таких випадків сталося по обласному центру, місту Мукачево, Міжгірському, Тячівському та Хустському районах.
За інформацією заступника прокурора області Івана РУСИНА, враховуючи, що зайнятість, яка відволікає дітей від ганебних звичок та вчинків, та надає матеріальне благополуччя є одним з найбільших профілактичних засобів попередження злочинності серед підлітків, прокуратурою області була організована перевірка з питань додержання прав підлітків на працю та працевлаштування. При цьому особлива увага зверталась на дітей, які виховуються у сім'ях, що опинились у тяжких життєвих обставинах, а також дітей пільгової категорії.
Прокурорські перевірки показали, що кількість неповнолітніх, які потребують працевлаштування з кожним роком все менше звертаються до служб зайнятості, так як останніми не у повному обсязі задовольняються їх потреби щодо працевлаштування. Незадовільним залишається стан роботи центрів зайнятості щодо працевлаштування неповнолітніх на заброньовані робочі місця, шляхом надання роботодавцям дотації та щодо забезпечення молоді, яка отримала вищу або професійно-технічну освіту, першим робочим місцем, - повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі прокуратури Закарпатської області.
Службами у справах дітей та центрами соціальних служб для сім'ї та молоді неналежно виконуються обов'язки, передбачені чинним законодавством щодо надання допомоги в працевлаштуванні дітей з сімей, які опинилися в складних життєвих умовах та знаходяться на обліку в цих органах. Зокрема, із 48 осіб, які перебувають на профілактичному обліку у службах у справах дітей і потребують працевлаштування, жоден не був працевлаштований.
Недостатньо уваги приділяється відповідними органами та службами виявленню фактів залучення до праці молоді до 18 років. Не зважаючи на те, що в області функціонує значна кількість пилорам та автомийок, не виявляються факти виконання дітьми робіт, які можуть завдавати шкоду їх здоров'ю. Через послаблений контроль цих органів за додержанням трудових прав підлітків в області набуває поширення негативна практика використання праці дітей без належного оформлення трудових відносин, недотримання строків виплати та розміру заробітної плати.
Зокрема, по факту використовував найманої праці двох підлітків на пилорамі прокурором Тячівського району відносно приватного підприємця порушено кримінальну справу за ознаками ст.172 ч.2 КК України. Справа скерована до суду. Винні особи засуджені. Посадовці, які не забезпечили контроль за додержанням трудових прав дітей притягнуті до дисциплінарної відповідальності.
На усунення виявлених порушень прокуратурою області внесено подання в обласну державну адміністрацію.
Крім того, у зв'язку з тим, що злочинність зросла і серед учнівської молоді, прокуратурою області будуть організовані перевірки з питань охоплення дітей позашкільною освітою".