За цього нам слід змінити підхід до даної справи. Тим паче, що з кожним роком посилюватиметься контроль за економним використанням енергоресурсів. Окупність впровадження енергозберігаючих заходів прискориться за утеплення фасадів житлових будинків, заміни дерев'яних вікон на енергозберігаючі, новітніх ламп розжарювання, впровадження багатотарифного обліку електроенергії тощо.
До найпростіших заходів з енергозбереження, які не потребують значних витрат, відноситься утеплення вікон. Нагадую, що загальна втрата тепла через недосконалі вікна становить 45 відсотків. З огляду на це з ініціативи керівництва РДА упродовж 2010 року проведено заміну дерев'яних вікон і дверей на енергозберігаючі в більшості установ і закладів освіти, медицини і культури та бюджетної сфери Міжгірщини.
Найпростішим способом збільшення температури в приміщенні на кілька градусів є використання тепловідбивних матеріалів з фольги, які встановлюють на стіні за батареями. Такий матеріал з поверхнею з фольги зменшує тепловитрати на 20 відсотків. Дослідження тепловтрат у підвальних приміщеннях спонукають закривати на зиму вентиляційні ходи.
В поточному році РДА та ряд сільських рад за створення громадських об'єднань, як у Майдані — Г0 "Соколовий камінь" або ж Лозянському — ГО "Зелена лоза", успішно втілюються в життя цільові програми в рамках проекту ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду". Оскільки вони здійснювались на основі енергозберігаючих технологій, то можна сказати, що і в цій справі ми маємо певні успіхи.
Саме таким чином встановлено біля сотні світильників вуличного освітлення у Майдані, стільки ж у Лозянському, більше шести десятків — у Негрівці та більше п'ятидесяти — у Соймах, де відповідно результативно діють ГО "Мрія Карпат", "Промінь". У Синевирі ГО "Кам'янка" спрямувало кошти в рамках Проекту ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" на реконструкцію лікарської амбулаторії. Такі основні віхи запровадження в районі новітніх енергозберігаючих технологій на об'єктах державної і комунальної власності. Тепер важливо зробити все можливе, щоби й надалі продовжити ефективну роботу в цьому напрямку, втілити в життя енергозберігаючі технології і в приватному секторі. Особливо в багатоповерхівках, офісних приміщеннях, складських і господарських об'єктах, особистих обійстях громадян. Пам'ятаймо, що це нагальна вимога часу.
Василь Маркович, начальник житлово-комунального господарства Міжгірської РДА, mizgir.com.ua