З Нового року пенсії закарпатців зростуть на 8%

У проекті державного бюджету на 2011 рік соцвиплати планується підняти незначно. Так, на 50 грн. за рік (на 8%) підвищать мінімальні пенсії (збільшення інших пенсій поки не буде, за винятком доплат інвалідам та учасникам ВВВ, бойових дій, чорнобильцям) і на 63 грн. – мінімальні зарплати.

З Нового року пенсії закарпатців зростуть на 8%

Доходи бюджету заплановані майже в 281, 5 млрд грн. (На 32 млрд більше, ніж у 2010-му), витрати – майже 322 млрд (на 17 млрд більше). Зростання ВВП планується помірне – 4,5%, а курс долара стабільний – 7,95 грн.

Також протягом року зростуть зарплати бюджетників – приблизно на 9%, що відповідає прогнозованому середньорічному зростанню цін.

Уряд широко анонсував той факт, що витрати на утримання держапарату в цьому році зменшаться на мільярд гривень. Однак, якщо придивитися по конкретних статтях витрат на "державних людей", то тут картина виходить суперечлива.

Дійсно, скоротилися витрати на парламент, а також, хоч і ненабагато, але зменшилися витрати на Кабмін. Зате на Держуправсправами, яке відає президентським господарством, витрати збільшені більш ніж на третину. Причому, власне на Адміністрацію президента витрати зменшуються. Натомість прописане зростання витрат на діяльність президента за окремою статею.

За даними "Сегодня", збираються закупити три літаки для авіакомпанії "Україна" у "Антонова". Але найбільше зростання витрат у ДУСі йде за статтею "стаціонарне та поліклінічне лікування народних депутатів і керівників органів держвлади" – на 96,1 млн.

Майже на 1,5 млрд скоротилося фінансування Міністерства освіти. Причому, що характерно, скорочення відбулося тільки за рахунок однієї статті – "підготовка робітничих кадрів у ПТУ", на яку рік тому заклали в бюджеті майже 4 млрд грн., а зараз менше 900 млн. Майже по всіх інших статтях освітніх і наукових витрат йде збільшення (крім статті "наукові дослідження" – там незначне скорочення).

Ще варто відзначити різке (80%) зростання фінансування прокуратури – до 2 млрд 201 млн. 142,3 тис. гривень у порівнянні з 1 млрд 237 млн 456,3 тис. гривень.

Ззаначимо, у понеділок 13 грудня народні депутати повинні почати роботу над держбюджетом на наступний рік, який, був переданий до Ради в напередодні. Бюджет повинні прийняти в найкоротші терміни – до 24 грудня.

ТСН

13 грудня 2010р.

Теги: зарплата, пенсія, бюджет

НОВИНИ: Соціо

16:24
Ужгород попрощався із захисником Олексієм Журавльовим, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
14:26
/ 1
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Олегом Наконечним Фото новина
09:51
/ 1
В Ужгороді на кількох вулицях тимчасово відключать воду
18:07
/ 1
На сміттєзвалищі в Барвінку сталася вже 16-та пожежа від початку року Фото новина
16:37
На Закарпатті за місяць оштрафували понад 420 водіїв за перевищення швидкості
13:32
У Рахові попрощалися із 32-річним Героєм Богданом Беднаром Фото новина
11:02
/ 1
Укрзалізниця призначила додаткові поїзди до Рахова та Солотвина
10:10
В Ужгороді попрощалися із полеглим на війні з рф військовим Едуардом Ного Фото новина
09:00
/ 4
На Закарпатті викрили прикордонника та його спільника на організації втечі за кордон Фото новина
08:28
У Берегові безкоштовно вакцинуватимуть собак і котів проти сказу
23:48
Торік у закладах дошкільної освіти Закарпаття виховувалося дітей на 6,3% менше, ніж у 2024-му
18:34
Підтвердили загибель захисника із села Луг на Рахівщині Юрія Гринюка Фото новина
16:36
На Закарпатті триває моніторинг ситуації з вірусним гепатитом А
13:38
/ 6
Під Ужгородом у користування депутатському готелю "Брістоль" віддали майже 10 га лісу з червонокнижними птахами за 54 тис. гривень в рік
13:23
У Берегові попрощаються із Героєм Євгеном Копчею, який більше року був зниклим безвісти Фото новина
12:18
/ 1
На Закарпатті відбудеться нічний гірський забіг Фото новина
12:13
Яку національність обрали воїни Чехословацького корпусу Людвіка Свободи?
10:06
/ 1
В Ужгороді попрощаються із захисником Едуардом Ного Фото новина
17:13
Підтверджено загибель Героя із села Костилівка на Рахівщині Анатолія Годенчука Фото новина
13:24
На Закарпатті за місяць розшукали сімох водіїв-втікачів після ДТП
12:49
/ 1
Підтвердили загибель воїна із Перечина Івана Ценкнера Фото новина
10:04
/ 1
Нетверезий водій в Ужгороді спричинив ДТП та врізався в огорожу Фото новина
18:28
У Хусті в ДТП за участі автомобіля та скутера травмувався чоловік Фото новина
11:22
/ 2
У Мукачівському замку «Паланок» триває лицарський фестиваль Фото новина
08:14
Закарпаття стало частиною нового міжрегіонального маршруту «Карпатський етновайб» Фото новина
» Всі новини