Сьогодні рівень води в більшості населених пунктів знизився – проте підтопленими залишаються майже 25 населених пунктів, найбільше на Іршавщині. "Губернатор" краю Олександр Ледида разом з своїм першим заступником Іваном Бушком, начальником обласного управління меліорації і водного господарства Володимиром Чіпаком та начальником ГУ МНС України в Закарпатській області Мирославом Щербеєм відвідав постраждалі Іршавський та Виноградівський райони.
Вода стала різко прибувати в ніч із четверга на п'ятницю, розповідає жителька села Кам'янка, що на Іршавщині, пані Марія – з такою швидкістю, що людей почали терміново евакуювати:
– У нас у будинку вода піднялася, мабуть, до двох метрів. Ми разом з дітьми вночі йшли просто по воді. Взяли найнеобхідніше – харчі, що вціліли, паспорти – і до родичів ночувати...
Село Кам'янка – одне з найбільш постраждалих від паводку. У полоні водної стихії тут опинилося більше сотні людей, майже 20 з них – діти. Рятувальники спрацювали злагоджено – вчасно евакуювали селян:
– Вчора ми відселили 116 жителів у Кам'янці. Люди з розумінням поставились, не було потреби залучати правоохоронців. Адже всі розуміють - зі стихією жартувати не варто. Людей тимчасово розмістили у школі, дитсадку, - розказав головний рятувальник області Мирослав Щербей.
Та більшість людей тимчасово живуть у родичів. Постраждалим підвозять питну воду та харчі. Іршавщина, зі слів Володимира Чіпака, від води потерпає найсильніше. Рівень води у річці Боржаві цьогріч вищий, ніж під час паводку 2001-го. Тиса поки порівняно спокійна:
– По Тисі, якби не реконструкція більше 7 км дамби в Королеві, дамби від Вилка до Берегівського району– 9 км, то ми б мали ситуацію як у 2001 році – десятки сіл під водою.
Оцінювати збитки та визначати суми компенсацій почнуть вже за кілька днів. Комісії вже створені:
– Комісія створена в кожному районі, але поки вода не спаде і до будинків не можна буде підійти – а це, за прогнозами метеорологів буде десь за 2 дні, – комісії роботу розпочати не зможуть, - зауважує керівник краю Олександр Ледида.
Прогнози синоптиків для Закарпаття втішні – опади припиняться та вдарять морози. Це, кажуть мнс-ники ускладнить роботу, адже мокрі стіни будинків можуть не витримати натиску холодів, повідомляє прес-центр Закарпатської ОДА.
Тутишній 2010-12-11 / 21:30:00
Коментар видалено через порушення "Правил коментування". Адмін
Чукча 2010-12-11 / 21:08:00
Не "Кам*янка", а Кам*янське, і плавають тут ті самі цигани, що їм побудували хати у 1998-2001 рр. Згоден з попереднім коментарем - чому наші люди будуються на воді?
ГОЛОС НАРОДА 2010-12-11 / 12:40:00
НЕ РУБАЙТЕ ЛІСИИИИИ!!!!!!!!!!!!!!
робота. На Закарпаття припливли гроші 2010-12-10 / 20:45:00
Ви подивіться на. щасливе лице Ледиди у нього нарешті є серйозна робота. На Закарпаття припливли гроші. А ви питаєте хто відповість. Ви краще подумайте хто зїсть.
Хто нарешті відповість за те, що люди у нас будуються в зоні затоплення. У нив всіх нв руках дозволи. відводи.
Хто відповість за велику воду? 2010-12-10 / 19:44:00
Хто відповість за велику воду?
У нас знову повінь, знову страх і відчай простих людей, брудна лайка і злість, виривається у народу, яки знову як і раніше попали в зону затоплень. Так хто буде відповідати за нову стихію, чому так і не побудовані дамби, на ріках Боржава,Іршавка, Тиса. Чому не продумана система стримування води, чому люди знову залишилися на одинці з водою?
Те що дамби будували знають всі, та будували їх виходить зовсім не там, де вони могли захистити людей.