Реклама B3

У прес-центрі «Закарпаття» розповіли про наразі нереалізовані можливості залучити в регіон мільйони Євросоюзу

Приводом для прес-конференції, що 9 грудня зібрав журналістів у прес-центрі «Закарпаття», стало відкриття в Ужгороді Школи транскордонного співробітництва. Це перша школа, учасники якої – представники різних місцевих влад, органів державної влади, місцевого самоврядування, депутати, спеціалісти, менеджери різних проектів, загалом люди, які хочуть реалізовувати свої проекти транскордонної співпраці – можуть підвищити свою кваліфікацію, аби згодом застосувати здобуті знання на благо місцевих громад.

У прес-центрі «Закарпаття» розповіли про наразі нереалізовані можливості залучити в регіон мільйони Євросоюзу

Розповісти про Школу, перспективи і можливості залучення на Закарпаття коштів Євросоюзу до прес-центру прийшли член Правління Фонду Едуардо Фрея (Нідерланди) Барт ван Вінсен, директор Інститут Політичної Освіти (Київ) Андрій Странніков та експерт Інституту Політичної Освіти (Ужгород) Олександр Солонтай.

Місцями реалізації проектів на Закарпатті є Ужгород, Мукачево та Берегово.

Пан Андрій Странніков розповів журналістам про очолюваний ним Інститут, зазначивши, що останні 2 роки Інститут співпрацює з Фондом Едуардо Фрея (Нідерланди) саме в напрямку розвитку транскордонної співпраці. "Якщо говорити про практичний бік, то під час цих заходів з розвитку транскордонної співпраці ми побачили, що існує величезна прогалина у знаннях  як правило тих суб'єктів, в тому числі і владних, які можуть і ледь не зобов'язані займатися транскордонною співпрацею, але, не маючи відповідних знань та досвіду, цього не роблять."

Організатори Школи відійшли від доповідей та звітів і особливу увагу приділили саме передачі практичного досвіду. В Школі присутні представники 10 областей України, найвіддаленішими з яких є Одеса і Харків.

Спонсором та ідеологічним натхненником Школи є Фонд Едуарда Фрея. "Ми розглядаємо Ужгород як базу для постійного проведення подібних навчань і плануємо найближчим часом залучити якомога більше тих людей, від рішень яких залежить, як співпрацюватиме Закарпаття зі своїми колегами з закордону," -- сказав директор Інститут Політичної Освіти.

Барт ван Вінсен, який уже багато років працює над темою транскордонного співробітництва в Європі, розповів про важливість транскордонної співпраці в плані подолання кордонів та налагодження зв'язків між європейськими співтовариствами. 2 роки тому Фонд вирішив працювати в сфері транскордонного співробітництва саме в цій частині Європі, де розташована й Україна. "Ми вирішили, що будемо працювати не в напрямку тренінгів з політичними партіями, ...а над темою транскордонного співробітництва," – сказав пан ван Вінсен. І додав: "Тут, на Закарпатті, дуже великий досвід співпраці прикордонних регіонів і нашим завданням є об'єднати цей досвід і обмінятися ним. Це хороший приклад показати Україні, як потрібно працювати у сфері транскордонного співробітництва."

Олександр Солонтай розповів, що транскордонна співпраця для Закарпаття зараз – це єдиний практичний вимір євроінтеграції, котрий можна використовувати в сучасних нестійких політичних умовах. Співпраця сприятиме євроінтеграції, надходженню позабюджетних коштів (а мова йде про виділені Європейським Союзом на ці цілі мільйони євро) для вирішення проблем у громаді, фінансування, і кращого місця, ніж Закарпаття, на переконання пана Олександра, для цього проекту не можна знайти.

Закінчився час симпозіумів, конференцій, теоретичних основ. "Створена законодавча рамка, – каже пан Солонтай, – все зроблено з точки зору оформлення транскордонної співпраці. Тепер прийшов час наповнення змістом: конкретні ініціативи в сфері ЖКГ, медицини, каналізації, водопостачання, малого прикордонного руху та інше – будь-яка місцева проблема, котра вирішується відразу по обидва боки кордонів. Це навіть можуть бути не пов'язані між собою громади, але вони в двох різних країнах мають однакову проблему і вони її разом вирішують спільним проектом, за котрий платять не наші платники податків, а платники податків Європейського Союзу. Нашим завданням є до найменшого села, до найменшої громадської організації навчити людей робити подібні проекти"

Величезний конкурс до Школи пройшли перші 30 чоловік, які протягом 4 днів у напруженому режимі знайомитимуться з практикою транскордонного співробітництва в товаристві провідних фахівців Інституту Політичної Освіти та зустрічатимуться з кращими експертами зі Словаччини, Угорщини, Нідерландів, сусідніх областей України й перебиратимуть їхній потенціал, аби використати його на благо рідної громади.

Барт ван Вінсен

Андрій Странніков

Олександр Солонтай

09 грудня 2010р.

Теги: транскордонний, Європейський Союз,

Реклама B4

Коментарі

Гость 12.12.2010 / 18:00:00
г-н Солонтай и туда решил поучаствовать...есть поговорка такая: на все руки от скуки.

10.12.2010 / 08:37:00
саша, тут ці питання (нерозділені мільйони євро контролюють сімї торпоїв, нос, лукшів, станкевичів,) і тебе серед них нема

DeXter 10.12.2010 / 07:31:00
Знову грантоїди освоюють кошти...Про які мільйони євро йде мова? Де приклади, крім всіляких тренінгів та навчань? Лине одна тусня а шуму...

Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

15:33
В Ужгороді патрульні зупинили водія, який перевищив допустиму норму алкоголю майже у 14 разів Фото новина
14:26
На Закарпатті за день травмувалися двоє підлітків на самокатах
11:36
/ 1
На Рахівщині рятувальники знайшли 63-річну туристку, яка заблукала в горах Фото новина
09:18
На Берегівщині 30-річна жінка самостійно народила сина вдома
18:12
/ 1
У Тячеві викрили нелегального пасажирського перевізника Фото новина
13:20
15-річний мотоцикліст потрапив у ДТП у Мукачеві Фото новина
10:38
В Ужгороді попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Михайлом Полянським Фото новина
18:13
/ 2
У румунських Карпатах за тиждень врятували вісьмох українців Фото новина
16:51
У парку Ужгорода дитина впала з гойдалки та отримала травму голови
15:23
/ 1
У горах Рахівщини рятувальники евакуювали туриста Фото новина
14:08
/ 1
На Міжгірщині 15-річний мотоцикліст зіткнувся з Land Rover Фото новина
13:01
/ 1
На Закарпатті виник дефіцит усіх груп крові
12:12
У Перечині попрощаються із загиблим на війні з рф захисником Михайлом Манзичем Фото новина
09:10
Рятувальники допомогли двом туристам, які заблукали в горах на Рахівщині Фото новина
16:31
На Закарпатті спекли найбільший в Україні медівник вагою 750 кг Фото новина
14:17
/ 2
На Тячівщині рятувальники знайшли туристку, яка через темряву заблукала біля карстової печери Фото новина
13:27
/ 1
На Закарпатті серед гуманітарної допомоги виявили 470 пар кросівок PUMA майже на мільйон грн Фото новина
12:24
Підтвердили загибель на війні захисника із Хуста Сергія Андьола, який майже рік був зниклим безвістиФото новина
09:03
/ 21
Лубінець заявив про переслідування свого представника на Закарпатті через викриття порушень у ТЦК
15:56
На Закарпатті прогнозують надзвичайну пожежну небезпеку
16:29
/ 1
Через обміління Ужа в Ужгороді можуть обмежувати подачу води вночі
16:28
/ 1
Через обміління Ужа в Ужгороді можуть обмежувати подачу води вночі
19:51
/ 1
На війні загинув 26-річний військовий із Чинадійова на Мукачівщині Іван Симчина Фото новина
15:38
УжНУ увійшов до топ-15 найзатребуваніших вишів України
13:34
В Ужгороді водій ВАЗ сів за кермо з 1,48 проміле алкоголю Фото новина
» Всі новини