На Закарпатті туберкулінодіагностикою охоплено лише 68% дітей та підлітків

Одним із вагомих показників епідемічного неблагополуччя з туберкульозу на Закарпатті є реєстрація захворювання на туберкульоз серед дитячого населення.

На Закарпатті туберкулінодіагностикою охоплено лише 68% дітей та підлітків

Як повідомила Закарпаття онлайн т.в.о. завідувача відділу особливо небезпечних інфекцій облСЕС В. Жиган, у  Закарпатській області з року в рік реєструються випадки туберкульозу серед дітей. За період 2007 – 2009 років було зареєстровано по 10 випадків, що становить від 4,0 до 4,3 на 100 тис. дит. населення і вже за 10 місяців 2010 року в області захворіли на туберкульоз 7 дітей, що складає 3,1 на 100 тис. дит. нас.

У поточному році діти захворіли: 2-є в м. Мукачево і по 1 дитині в Ужгородському, Перечинському, Великоберезнянському, Хустському та Міжгірському районах. В тому числі дитина у Великоберезнянському районі захворіла на туберкульоз органів дихання з виділенням мікобактерій.

Дані показники захворюваності на туберкульоз серед дітей області за кожний минулий рік є меншими за аналогічні в середньому по Україні, які становили від 7,14 у 2007 році до 4,31 у 2009 році. Звідси бачимо, що якщо в цілому по Україні рівні захворюваності на туберкульоз серед дітей зменшуються відповідно по роках, то в нашій області залишаються на одному рівні.

З метою раннього виявлення захворювань на туберкульоз серед дітей проводиться масова туберкулінодіагностика. Даний метод обстеження дітей і  підлітків залишається одним із самих основних в діагностиці туберкульозу серед дитячого населення. Згідно вимог нормативної документації МОЗ України (наказ МОЗ України від 29.07.96 № 233 "Про затвердження інструкцій щодо надання медико-санітарної допомоги хворим на туберкульоз") р. Манту з 2 ТО туберкуліну проводиться всім вакцинованим дітям старшим 12 місяців і підліткам систематично 1 раз на рік, незалежно від попереднього результату. Пропуск р. Манту веде до пропуску віражу туберкулінової реакції. А невиявлений і нелікований туб. віраж може призвести до виникнення захворювання на туберкульоз.

За 2009  рік в цілому по області туберкулінодіагностикою було охоплено 88,6% підлягаючого контингенту (2008 р. – 95,5%). За 9 місяців 2010 року даним методом діагностики охоплено 68,0% дітей та підлітків області. Такий низький відсоток охоплення р. Манту підлягаючого контингенту за звітній період поточного року відмічається через проблеми в проведенні тендерних процедур щодо закупівлі туберкуліну.

На даний момент управління охорони здоров'я вже закупило туберкулін, згідно з  рознарядкою забезпечено туберкуліном усі ЦР(М)Л області.

В результаті туберкулінодіагностики в цілому по області за 9 місяців 2010 року виявлено 1226 дітей та підлітків з віражем туберкулінової реакції, що складає 0,7 % від загальної кількості осіб, охоплених р. Манту.

Усі діти з віражем туберкулінової реакції обстежені згідно з вимогами, отримали хіміопрофілактичне лікування.

З метою профілактики захворювання на туберкульоз серед дітей проводяться щеплення проти туберкульозу – вакцинація та ревакцинація БЦЖ.

Згідно з розпорядчими документів МОЗ України вакцинацію проти туберкульозу новонародженим дітям проводять вакциною БЦЖ виробництва Данії, а ревакцинацію проти туберкульозу дітям декретованих вікових груп (7 та 14 років) проводять вакциною БЦЖ виробництва Росії.

Як і проба Манту, так і введення вакцини БЦЖ – це є внутрішньошкірні маніпуляції.

Первинну вакцинацію проти туберкульозу здійснюють здоровим доношеним новонародженим дітям на 3- 5 день життя.

За 9 місяців поточного року в цілому по області вакциновано проти туберкульозу 12442 дітей, що складає 95,8% від кількості народжених дітей.

Низькі відсотки охоплення профілактичними щепленнями проти туберкульозу новонароджених дітей у Воловецькому районі (87,1%), Рахівському районі (89,7%), Міжгірському районі (82,5%), Великоберезнянському районі (90,5%) та Свалявському районі (91,5%).

В цілому по області за 9 місяців поточного року 539 новонароджених дітей залишилися нещепленими проти туберкульозу. В тому числі 143 дітей залишилися без вакцинації БЦЖ через відмови батьків, що складає 26,5%.

Хочу звернути Вашу увагу на те, що із числа дітей, що захворіли на туберкульоз у 2009 році та за 10 місяців 2010 року 3 –є дітей не були вакциновані проти туберкульозу.

Якщо дитина виписана з пологового відділення без щеплення БЦЖ, то до 2 –х місячного віку на лікарській дільниці можна ще зробити дане щеплення. Дітям, старше 2-х місяців, щеплення проти туберкульозу проводиться тільки після попереднього проведення р. Манту (від´ємний результат).

Не забуваємо, що породіллі до виписки їх з пологового відділення (будинку) та дорослі члени родини з обох сторін (батька та матері) підлягають обов´язковому профілактичному рентгенівському обстеженню (вимоги наказу МОЗ України від 17.05.2008 №254 "Про затвердження Інструкції про періодичність рентгенівських обстежень органів грудної порожнини певних категорій населення України") .

У випадку виписки дитини з пологового відділення додому, де проживає хворий на туберкульоз (осередок туберкульозної інфекції) новонароджену дитину, щеплену вакциною БЦЖ, ізолюють з осередку до вироблення імунітету до збудника туберкульозу (до 2-х місяців).

Ревакцинації проти туберкульозу підлягають здорові діти 7 та 14 років, які мають негативну реакцію Манту. Інтервали між проведеннями проби Манту і ревакцинацією має бути не менше 3-х днів і не більше 2-х тижнів.

За 9 місяців 2010 року діти 7 річного віку охоплені ревакцинацією БЦЖ на 97,2%, тобто 71 дитина даного віку, що мала негативний результат р. Манту, не отримала щеплення проти туберкульозу. В тому числі, 59 дітей даного віку залишилися без щеплень БЦЖ через відмови батьків.

Діти 14 – річного віку, що мали від´ємний результат р. Манту охоплені ревакцинацією проти туберкульозу за 9 місяців 2010 року на 96,1 %. Із 83 дітей 14 річного віку, що залишилися без щеплень БЦЖ – 67 дітей не щеплені проти туберкульозу через відмови батьків.

Звертаю Вашу увагу на те, що щеплення БЦЖ та р. Манту проводять медичні працівники, які щорічно проходять навчання щодо правильної техніки внутрішкірного введення препарату, обліку результатів реакції та методиці проведення туберкулінодіагностики у відповідності з вимогами МОЗ України на базі протитуберкульозного закладу. Кожний медичний працівник, який проводить щеплення БЦЖ та р. Манту, повинен мати довідку – допуск до даної роботи на 1 рік від протитуберкульозного закладу.

Ще одним вагомим заходом профілактики туберкульозу серед дітей є виявлення, обстеження на наявність туберкульозу контактних з хворими дітей та призначення їм хіміопрофілактичного лікування, ізоляція дітей з осередків інфекції в дитячі протитуберкульозні заклади (санаторії).

08 грудня 2010р.

Теги: туберкульоз, туберкулінодіагностика, Манту, щеплення

НОВИНИ: Соціо

17:57
Сільрада Забріді на Великоберезнянщині передала керівництву ОДА листа з проханням скасувати документацію щодо будівництва мініГЕС
17:29
На Закарпатті буде свій смарт-музей з використанням цифрових технологій
17:26
Депутати Закарпатської облади просять збільшити у держбюджеті фінансовий ресурс місцевим бюджетам на 2020 рік
17:22
В Ужгороді шукають інвестора для створення мережі міського велопрокату
16:48
На Закарпатті проведуть міжнародний Форум щодо проблемних питань Солотвина та солерудника
16:43
В Ужгороді відбулося засідання робочої групи Центру допомоги учасникам АТО при обладміністрації
16:12
За 10 місяців на Закарпатті сплачено понад 3,6 млрд грн ЄСВ
15:55
/ 2
Усі комунальні медзаклади на Закарпатті перетворені у комунальні некомерційні підприємства
15:49
Двоє останніх студентів, що хворіли на дифтерію в Ужгороді, вже виписані з лікарні
15:16
Вокзал закарпатського Чопа планують передати в концесію за 1,4 млн доларів
11:58
Військовослужбовцям, що проходитимуть службу за контрактом, в Ужгороді для заохочення виплачуватимуть по 10 тис грн
11:55
Програму додаткових гарантій соціального захисту громадян в Ужгороді профінансують наступного року на 3,7 млн грн
11:53
Програму діяльності "Дороги життя" на наступний рік затвердили в Ужгороді
11:51
/ 2
На відшкодування за перевезення пільговиків у маршрутках Ужгорода депутати виділили 25 млн грн
11:49
На утримання закладів первинного, вторинного рівня медичної допомоги та їх розвиток у в Ужгороді на 2020-й рік передбачили 24 млн грн
11:40
"Міжгірський віл", "Долоня бокораша" та"Ліс трембіт" для туристичних світлин з'являться на Міжгірщині
11:35
Ужгородські лісівники вирощують ровесника динозаврів та дерево китайських ченців
09:56
/ 12
"Піджаки" досі блокують рух на закарпатському КПП "Тиса"
09:51
У Мукачеві через нерентабельний тариф приватні перевізники розривають договори та відмовляються від маршрутів
09:30
Ведмеді у реабілітаційному центрі на Закарпатті готуються до сплячки
09:14
Лісорубні квитки на заготівлю деревини та онлайн-карти рубок на Закарпатті можна "пілотно" переглянути в електронному реєстрі
01:32
У Мукачеві екскурсоводи і влада обговорили розвиток туризму
23:30
Закарпатські нардепи звернулись до Бондаренка щодо прискорення оформлення документів на землю для учасників бойових дій
22:19
Журналістів запрошують на судові засідання по збереженню Полонини Боржава
21:30
Нардеп подав запит Президенту щодо створення регіонального ландшафтного парку "Полонина Боржава" (ДОКУМЕНТ)
» Всі новини