На Закарпатті туберкулінодіагностикою охоплено лише 68% дітей та підлітків

Одним із вагомих показників епідемічного неблагополуччя з туберкульозу на Закарпатті є реєстрація захворювання на туберкульоз серед дитячого населення.

На Закарпатті туберкулінодіагностикою охоплено лише 68% дітей та підлітків

Як повідомила Закарпаття онлайн т.в.о. завідувача відділу особливо небезпечних інфекцій облСЕС В. Жиган, у  Закарпатській області з року в рік реєструються випадки туберкульозу серед дітей. За період 2007 – 2009 років було зареєстровано по 10 випадків, що становить від 4,0 до 4,3 на 100 тис. дит. населення і вже за 10 місяців 2010 року в області захворіли на туберкульоз 7 дітей, що складає 3,1 на 100 тис. дит. нас.

У поточному році діти захворіли: 2-є в м. Мукачево і по 1 дитині в Ужгородському, Перечинському, Великоберезнянському, Хустському та Міжгірському районах. В тому числі дитина у Великоберезнянському районі захворіла на туберкульоз органів дихання з виділенням мікобактерій.

Дані показники захворюваності на туберкульоз серед дітей області за кожний минулий рік є меншими за аналогічні в середньому по Україні, які становили від 7,14 у 2007 році до 4,31 у 2009 році. Звідси бачимо, що якщо в цілому по Україні рівні захворюваності на туберкульоз серед дітей зменшуються відповідно по роках, то в нашій області залишаються на одному рівні.

З метою раннього виявлення захворювань на туберкульоз серед дітей проводиться масова туберкулінодіагностика. Даний метод обстеження дітей і  підлітків залишається одним із самих основних в діагностиці туберкульозу серед дитячого населення. Згідно вимог нормативної документації МОЗ України (наказ МОЗ України від 29.07.96 № 233 "Про затвердження інструкцій щодо надання медико-санітарної допомоги хворим на туберкульоз") р. Манту з 2 ТО туберкуліну проводиться всім вакцинованим дітям старшим 12 місяців і підліткам систематично 1 раз на рік, незалежно від попереднього результату. Пропуск р. Манту веде до пропуску віражу туберкулінової реакції. А невиявлений і нелікований туб. віраж може призвести до виникнення захворювання на туберкульоз.

За 2009  рік в цілому по області туберкулінодіагностикою було охоплено 88,6% підлягаючого контингенту (2008 р. – 95,5%). За 9 місяців 2010 року даним методом діагностики охоплено 68,0% дітей та підлітків області. Такий низький відсоток охоплення р. Манту підлягаючого контингенту за звітній період поточного року відмічається через проблеми в проведенні тендерних процедур щодо закупівлі туберкуліну.

На даний момент управління охорони здоров'я вже закупило туберкулін, згідно з  рознарядкою забезпечено туберкуліном усі ЦР(М)Л області.

В результаті туберкулінодіагностики в цілому по області за 9 місяців 2010 року виявлено 1226 дітей та підлітків з віражем туберкулінової реакції, що складає 0,7 % від загальної кількості осіб, охоплених р. Манту.

Усі діти з віражем туберкулінової реакції обстежені згідно з вимогами, отримали хіміопрофілактичне лікування.

З метою профілактики захворювання на туберкульоз серед дітей проводяться щеплення проти туберкульозу – вакцинація та ревакцинація БЦЖ.

Згідно з розпорядчими документів МОЗ України вакцинацію проти туберкульозу новонародженим дітям проводять вакциною БЦЖ виробництва Данії, а ревакцинацію проти туберкульозу дітям декретованих вікових груп (7 та 14 років) проводять вакциною БЦЖ виробництва Росії.

Як і проба Манту, так і введення вакцини БЦЖ – це є внутрішньошкірні маніпуляції.

Первинну вакцинацію проти туберкульозу здійснюють здоровим доношеним новонародженим дітям на 3- 5 день життя.

За 9 місяців поточного року в цілому по області вакциновано проти туберкульозу 12442 дітей, що складає 95,8% від кількості народжених дітей.

Низькі відсотки охоплення профілактичними щепленнями проти туберкульозу новонароджених дітей у Воловецькому районі (87,1%), Рахівському районі (89,7%), Міжгірському районі (82,5%), Великоберезнянському районі (90,5%) та Свалявському районі (91,5%).

В цілому по області за 9 місяців поточного року 539 новонароджених дітей залишилися нещепленими проти туберкульозу. В тому числі 143 дітей залишилися без вакцинації БЦЖ через відмови батьків, що складає 26,5%.

Хочу звернути Вашу увагу на те, що із числа дітей, що захворіли на туберкульоз у 2009 році та за 10 місяців 2010 року 3 –є дітей не були вакциновані проти туберкульозу.

Якщо дитина виписана з пологового відділення без щеплення БЦЖ, то до 2 –х місячного віку на лікарській дільниці можна ще зробити дане щеплення. Дітям, старше 2-х місяців, щеплення проти туберкульозу проводиться тільки після попереднього проведення р. Манту (від´ємний результат).

Не забуваємо, що породіллі до виписки їх з пологового відділення (будинку) та дорослі члени родини з обох сторін (батька та матері) підлягають обов´язковому профілактичному рентгенівському обстеженню (вимоги наказу МОЗ України від 17.05.2008 №254 "Про затвердження Інструкції про періодичність рентгенівських обстежень органів грудної порожнини певних категорій населення України") .

У випадку виписки дитини з пологового відділення додому, де проживає хворий на туберкульоз (осередок туберкульозної інфекції) новонароджену дитину, щеплену вакциною БЦЖ, ізолюють з осередку до вироблення імунітету до збудника туберкульозу (до 2-х місяців).

Ревакцинації проти туберкульозу підлягають здорові діти 7 та 14 років, які мають негативну реакцію Манту. Інтервали між проведеннями проби Манту і ревакцинацією має бути не менше 3-х днів і не більше 2-х тижнів.

За 9 місяців 2010 року діти 7 річного віку охоплені ревакцинацією БЦЖ на 97,2%, тобто 71 дитина даного віку, що мала негативний результат р. Манту, не отримала щеплення проти туберкульозу. В тому числі, 59 дітей даного віку залишилися без щеплень БЦЖ через відмови батьків.

Діти 14 – річного віку, що мали від´ємний результат р. Манту охоплені ревакцинацією проти туберкульозу за 9 місяців 2010 року на 96,1 %. Із 83 дітей 14 річного віку, що залишилися без щеплень БЦЖ – 67 дітей не щеплені проти туберкульозу через відмови батьків.

Звертаю Вашу увагу на те, що щеплення БЦЖ та р. Манту проводять медичні працівники, які щорічно проходять навчання щодо правильної техніки внутрішкірного введення препарату, обліку результатів реакції та методиці проведення туберкулінодіагностики у відповідності з вимогами МОЗ України на базі протитуберкульозного закладу. Кожний медичний працівник, який проводить щеплення БЦЖ та р. Манту, повинен мати довідку – допуск до даної роботи на 1 рік від протитуберкульозного закладу.

Ще одним вагомим заходом профілактики туберкульозу серед дітей є виявлення, обстеження на наявність туберкульозу контактних з хворими дітей та призначення їм хіміопрофілактичного лікування, ізоляція дітей з осередків інфекції в дитячі протитуберкульозні заклади (санаторії).

08 грудня 2010р.

Теги: туберкульоз, туберкулінодіагностика, Манту, щеплення

НОВИНИ: Соціо

16:07
/ 8
На гору Піп Іван прокладуть Хресну дорогу
10:48
/ 3
Проєкт пункту пропуску "Біла Церква-Сігету Мармацієй" на Закарпатті перебуває на розгляді у Києві
09:48
Отримати допомогу з часткового безробіття можуть закарпатські роботодавці та фізичні особи-підприємці
09:31
/ 1
У Закарпатському драмтеатрі просять поліцію посилити патрулювання через регулярні прояви вандалізму
19:56
В Ужгороді оприлюднили нові графіки руху міських автобусів
17:29
Перший поїзд після карантину прибув до Ужгорода
17:04
/ 6
Через свавілля циган голова сільради на Перечинщині написав заяву на звільнення
16:41
Мер Ужгорода "відкличе" із суду скандальний лист свого заступника та обіцяє не допустити забудови двору на Володимирській
15:39
/ 4
В Ужгороді "солідарно" з Києвом провели акцію протесту "Авакова у відставку"
15:33
Додаткову територію для утримання ведмедів облаштовують в закарпатському нацпарку "Синевир"
15:23
/ 1
330 метрів алеї тюльпанових дерев квітне в Мукачеві
14:30
/ 1
Закарпатське ОУЛМГ відновлює видачу мисливських посвідчень
12:59
Митний пост "Тиса" на Закарпатті обладнали POS-терміналами
12:24
У Мукачеві реєстрацію проектів Бюджету громадських ініціатив 2021 продовжили до кінця липня
11:56
Торік на Закарпатті підприємства легкої промисловості реалізували продукцію на 1325,7 млн грн
11:54
На Закарпатті повернуто 172 гектари державної землі
10:45
Ужгородці відстояли "Кірпічку": на сесії міськради затверджено детальний план території парку площею понад 9 га
10:07
В УжНУ створили освітні центри "Крим-Україна" та "Донбас-Україна"
09:44
/ 1
Паркування на площі Фединця в Ужгороді поки залишиться безкоштовним
09:33
/ 2
Приєднатися до Хустської ОТГ вимагали мешканці села Золотарьово
02:09
Житель Тячівщини облаштував вдома етнографічний музей і ферму екзотичних птахів
00:17
У справі розтрати коштів у п'ятницю суд розгляне збільшення першого запобіжного заходу головному "господарнику" Ужгорода
17:57
Із 9 червня, якщо дозволить епідситуація, відновлюють роботу дитсадки Мукачівської ОТГ
17:55
У Мукачеві встановили монумент воїнам-захисникам
16:44
/ 10
Щоб зберегти водозабір “Минай”, депутати Ужгорода звернулися до правоохоронців та уряду
» Всі новини