Цьогоріч Міжгірський район отримав медикаментозну допомогу на суму 1 млн. 643 тис. грн.

Минулого тижня відбулося засідання за “круглим столом” працівників охорони здоров’я за участі першого заступника голови Міжгірської РДА Василя Радовецького, голови районної ради Івана Яреми та начальника фінансового управління РДА Надії Юртин.

Цьогоріч Міжгірський район отримав медикаментозну допомогу на суму 1 млн. 643 тис. грн.

Начальник відділу охорони здоров'я райдержадміністрації Оксана Маршалик інформувала учасників "круглого столу" про те, що на обговорення виносяться 14 галузевих програм, розроблених і затверджених сесією районної ради, фінансування яких із залученням цільових коштів дає додаткові можливості виконувати заходи програми, спрямовані на покращення потреб населення.

За інформацією головного спеціаліста відділу охорони здоров'я РДА Вікторії Янчик місцевим бюджетом на фінансування програм на поточний рік передбачено 306,350 грн., з яких профінансовано 229 тис. грн. Звичайно, такої суми недостатньо для реалізації завдань, передбачених програмами.

— Значна фінансова допомога, в першу чергу медикаментами на суму 1 млн. 643 тис. грн., у поточному році надійшла в район через управління охорони здоров'я ОДА, — продовжила виступаючу Оксана Маршалик. — Надходження коштів впродовж року спрямовувались на фінансування найбільш необхідних для населення програм — "Репродуктивне здоров'я", "Боротьба з туберкульозом", "Онкологія" та деякі інші.

Однак, вважає Оксана Михайлівна, цього недостатньо для нормальної роботи медицини в цілому. Загалом, треба визначити пріоритетні напрямки охорони здоров'я, на які, в першу чергу, спрямовувати кошти. А це — матеріально-технічне забезпечення закладів охорони здоров'я, покращення фінансування працівників медицини, медикаментозне забезпечення громадян пільгових категорій тощо.

В обговоренні галузевих програм із внесенням до них конкретних пропозицій взяли участь лікарі Софія Цінкевич — "Програма розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах ЗП-СМ", Вікторія Бальцій —"Забезпечення профілактики ВІЛ-інфекцій, лікування, догляд та підтримка хворих на 2009-2013 рр.", Богдан Биба — "Цукровий та нецукровий діабет на 2009-2015 рр.", Ольга Кочерган — "Профілактика, лікування артеріальної гіпертензії", Віктор Наконечний — "Запобігання та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань", Марія Гримут — "Здоровий спосіб життя", Віталія Звірич — "Медикаментозне забезпечення ветеранів Великої Вітчизняної війни та забезпечення виробами медичного призначення пільгових категорій населення", Василина Клевець — "Протиепідемічні заходи та боротьба з інфекційними хворобами", яка, до речі, застерегла про можливість у районі з настанням зимового періоду епідемії ГРВІ та грипу, а також інформувала про те, що інфекційне відділення райлікарні повністю забезпечене медикаментами проти цих захворювань.

 З інформацією про стан фінансового забезпечення охорони здоров'я в районі та її перспективи виступила начальник фінансового управління РДА Надія Юртин.

Перший заступник голови РДА Василь Радовецький ознайомив учасників засідання "круглого столу" з внесеними змінами до програм охорони здоров'я населення Міжгірського району, розробленими відділом охорони здоров'я РДА, а також запропонував у межах виділеного фінансування у поточному році виконання програм вважати задовільним.

Підбив підсумки розмови голова районної ради Іван Ярема, який справедливо визнав недостатність фінансування медицини в цілому. Іван Васильович акцентував увагу на тому, що більшої уваги як з боку медичних працівників, так і органів влади потребують люди пільгових категорій, в першу чергу, діти-інваліди. Подякував працівникам охорони здоров'я за їхню роботу в межах існуючого фінансування, закликав до подальшої співпраці і до спрямування коштів, затверджених сесією районної ради, на виконання програм першочергового значення.

Марія Рубець.Фото Тетяни Костюк. "Верховина" для mizgir.com.ua

 

08 грудня 2010р.

Теги: медицина, РДА, нарада

НОВИНИ: Соціо

22:26
У Соловці Чопської громади провели в останню путь військовослужбовця Кароля Кадаша, що помер на Сумщині Фото новина
20:59
Підтверджено загибель в червні 2025-го Василя Мацоли з Вонігова на Тячівщині Фото новина
19:26
/ 3
Мешканці Щербовця на Мукачівщині виступили проти вирубки лісу для будівництва лінії електропередачі на знищену вітряками Руну
18:25
На Тячівщині оштрафували 29-річну жінку за спалювання сухостою Фото новина
15:24
В Ужгороді виявили водійку з перевищенням норми алкоголю більш ніж у п’ять разів Фото новина
14:25
Підтвердили загибель Героя з Бистриці на Мукачівщині Роланда Поплавського Фото новина
11:57
/ 2
Іноземець понад 15 років незаконно проживав на Закарпатті Фото новина
09:12
На Закарпатті обрали 8 ліцеїв для переходу на 12-річну освіту
19:08
/ 2
Рятувальники вийшли в рейди проти паліїв сухостою Фото новина
16:28
/ 3
На Закарпатті викрили канал незаконного переправлення чоловіків за кордон Фото новина
15:34
/ 3
На Закарпатті викрили схему ухилення від податків через «тіньові» квитки на міжнародні рейси Фото новина
15:17
На війні загинув захисник із Королева на Берегівщині Георгій Попович Фото новина
14:40
/ 4
На Закарпатті реалізують масштабний проєкт зі збереження унікальної синагоги Фото новина
13:00
На війні з рф поліг Герой із Середнього на Ужгородщині Олександр Баб’як Фото новина
12:02
Закарпатський крафт презентують на виставці в Празі Фото новина
11:17
У боях за Україну поліг захисник із Великого Раківця на Хустщині Руслан Мельник Фото новина
14:15
/ 1
Військовий 128-ї гірсько-штурмової бригади став призером конкурсу інструкторів армійського корпусу Фото новина
12:50
На Закарпатті медики «екстренки» врятували жінку після раптової зупинки серця
10:42
/ 2
В Ужгороді відбудеться підсумкова конференція міжнародного проєкту «Зелені скарби Карпат»
10:01
/ 1
У Мукачеві вулицями міста пройшла Хресна дорога Фото новина
09:06
/ 1
На Закарпатті під час рейду проти спалювання сухостою оштрафували ще чотирьох порушників Фото новина
17:54
/ 1
Полеглому закарпатському захиснику присвоєно звання Героя України Фото новина
15:49
На війні з рф поліг захисник із Неліпина на Мукачівщині Іван Плоскіна Фото новина
12:07
Завершилася серія тренінгів із практичної педагогіки для фахівців, які працюють із дітьми Фото новина
11:01
Відомий гірський рятувальник поділився новими світлинами Чорногори Фото новина
» Всі новини