Реклама B3

Мер Ужгорода і Генконсул Словаччини обговорили потреби словацької меншини

У четвер міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов зустрівся з Генеральним консулом Словаччини в Ужгороді Маріаном Сладічеком. Ішлося про потреби словацької меншини Ужгорода.

Мер Ужгорода і Генконсул Словаччини обговорили потреби словацької меншини

Міський голова запевнив – будуть дотримані усі домовленості, які є з представниками крани-сусідки, спрямовані на розвиток словацької громади в в обласному центрі Закарпаття і партнерські зв'язки між містом і Словаччиною.

У першу чергу порушили тему школи зі словацькою мовою навчання. "Я у вівторок побував у ЗОШ № 21, лишився задоволеним побаченим. Там дійсно працюють спеціалісти. Також мені було приємно поспілкуватися з новопризначеним начальником управління освіти Петром Кіндюхом, з яким, я впевнений, ми порозуміємося", - зазначив Маріан Сладічек.

Актуальним є й питання фінансування реконструкції ЗОШ № 4, де, за міждержавною домовленістю, має бути центр словацької культури. З обласного бюджету має надійти близько 800 тисяч гривень для його ремонту та облаштування. Міська влада контролюватиме цей процес. Тим часом у словацькому Пряшеві організовується аналогічний заклад – центр української культури у Словаччині, котрому вже надано приміщення.

Віктор Погорєлов та Маріан Сладічек погодили плани на майбутню зустріч і домовилися продовжити угоди з містами-побратимами – Кошіце і Міхаловце, з яким Ужгород пов'язують давні партнерські і дружні стосунки.

26 листопада 2010р.

Теги: консул, Сладечек, Словаччина, Кошіце, Міхаловце

Реклама B4
Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

23:17
У Червоному Чопської громади попрощалися з Василем Диковцем, що вважався зниклим безвісти Фото новина
22:58
Суд визнав незаконними рубки лісу під дорогу для вітропарку на полонині Руна
22:41
Підтверджено загибель на війні Михайла Бабія з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
09:00
14-річну ужгородку, яка зникла з дому, знайшли на Тячівщині Фото новина
18:12
У Липчі на Хустщині попрощаються із захисником Андрієм Одинцем, серце якого зупинилося в лікарні Фото новина
14:37
/ 1
Троє підлітків постраждали внаслідок зіткнення мотоциклів на Рахівщині
13:49
В Ужгороді проведуть благодійну фотосесію «Фото патріота»
13:04
/ 1
На Берегівщині затримали чоловіка, який їздив селом із бойовим автоматом Фото новина
11:40
В Ужгороді на вулиці Другетів ускладнений рух через аварійні роботи
11:51
/ 1
У боях за Україну загинув 19-річний захисник із Дротинців на Берегівщині Максим Гичко Фото новина
18:38
На Закарпатті облаштували безпечніший спуск до льодовикового озера Ворожеска Фото новина
12:01
У Тернові на Тячівщині попрощаються з полеглим Героєм Іваном Костевичем, який тривалий час вважався зниклим безвісти Фото новина
10:11
/ 1
Ужгород провів в останню путь полеглого на війні з рф захисника Михайла Полянського Фото новина
15:33
/ 1
В Ужгороді патрульні зупинили водія, який перевищив допустиму норму алкоголю майже у 14 разів Фото новина
14:26
/ 2
На Закарпатті за день травмувалися двоє підлітків на самокатах
11:36
/ 2
На Рахівщині рятувальники знайшли 63-річну туристку, яка заблукала в горах Фото новина
09:18
На Берегівщині 30-річна жінка самостійно народила сина вдома
18:12
/ 1
У Тячеві викрили нелегального пасажирського перевізника Фото новина
13:20
15-річний мотоцикліст потрапив у ДТП у Мукачеві Фото новина
10:38
В Ужгороді попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Михайлом Полянським Фото новина
18:13
/ 3
У румунських Карпатах за тиждень врятували вісьмох українців Фото новина
16:51
У парку Ужгорода дитина впала з гойдалки та отримала травму голови
15:23
/ 1
У горах Рахівщини рятувальники евакуювали туриста Фото новина
14:08
/ 1
На Міжгірщині 15-річний мотоцикліст зіткнувся з Land Rover Фото новина
13:01
/ 1
На Закарпатті виник дефіцит усіх груп крові
» Всі новини