Як повідомляє The Next Web (TNW), з 25 листопада 2010 року користувачі можуть протестувати альфа-версію проекту. Співробітники порталу оцінили новинку як досить якісний, але досить поверхневий продукт, що не пропонує користувачеві якихось унікальних можливостей.
За даними TNW, інтерфейс Diaspora являє собою щось середнє між Facebook і Twitter, проте принципова відмінність у тому, що повідомлення користувача публікуються не в загальній стрічці оновлень, а поділяються на аспекти. Аспекти - це тематичні співтовариства, як приклади яких в альфа-версії присутні Сім'я, Робота та Друзі. При бажанні свої оновлення і коментарі можна відправляти відразу в кілька аспектів.
Крім тематичного поділу, Diaspora робить наголос на безпеці особистої інформації користувача - ця сфера є найбільш проблемною для Facebook після серії скандалів з витоком особистих даних з соціальної мережі.
Творці наголошують, що Diaspora є розподіленою мережею, де всі дані зберігаються не на серверах компанії, а на комп'ютерах користувачів. Передаються вони розрізненими макетами в зашифрованому вигляді, так що ніхто не може отримати доступ до повного набору даних конкретного користувача, крім самого користувача.
TNW відзначає, що незважаючи на імідж анти-Facebook, тестова версія Diaspora вже інтегрована з Facebook і Twitter, куди користувач може автоматично ретранслювати свої повідомлення. Крім того, ділитися оновленнями у Diaspora можна через RSS.
Проект Diaspora був створений навесні 2010 року групою студентів Нью-йоркського університету. Гроші під проект вони зібрали через мікроплатежі користувачів, які в сумі склали 200 тисяч доларів.
Тим часом соціальна мережа Facebook продовжує завойовувати простори Всесвітньої Мережі Інтернет. Так 19 листопада повідомлялося, що сайт MySpace інтегрувався у Facebook, а трохи раніше творець Facebook Марк Цукерберг провів у Сан-Франциско презентацію нового поштового сервісу компанії.
Корреспондент