Мукачівські медики першими в Україні переходять на електронне ведення меддокументації

Мукачівський район, що на Закарпатті, став першим і поки єдиним в Україні, де всі амбулаторії сімейної медицини отримали компьютерну техніку та програмно-інструментальні комплекси «Здоров'я», розроблені спеціально для первинної ланки медицини та сімейного лікаря.

Мукачівські медики першими в Україні переходять на електронне ведення меддокументації

Реалізація програми по створенню єдиного інформаційного медичного простору в одному з найбільших районів України розпочато ще у 2008 році. На виконаня програми обласної державної адміністрації "Програма матеріально-технічного забезпечення закладів охорони здоров'я області" одностайним рішенням депутатів Мукачівської районної ради була прийнята відповідна програма на 2008-2010 роки на загальну суму 1 млн 754 тис. грн. І три роки поетапно відбувалось її втілення. "Ми реалізували прохання та побажання наших медиків на первинній ланці, - розповідає начальник відділу охорони здоров'я Мукачівської РДА Вікторія Лані, – намагались максимально задовільнити всі заявки щодо необхідної апаратури які нам подали як сільські ради, так і головні лікарі. Це і стерилізатори, і холодильні камери, і бінокулярні мікроскопи, і фотоелектрокалориметри, і стоматологічне устаткування, і центрифуги і комп'ютери, і санітарні машини, тощо. Але чи не найбільше пишаюсь тим, що вдалося повністю закінчити впровадження єдиної компьютерної системи, яка суттєво полегшить роботу дільничних лікарів і об'єднає всі медичні установи району. Впровадження цієї системи максимально автоматизує ведення  медичної документації на основі затверджених протоколів, дозволить легко та швидко формувати державну статистичну звітність, на що зараз лікарі витрачають до 20 % свого робочого часу". У найближчих планах - підключення всіх медичних закладів району до єдиного серверу, розташованого в кабінеті керівника райвідділу охорони здоров'я. Це дозволить здійснювати не тільки щоденний моніторинг роботи медиків району, але й обмінюватися інформацією між сімейними лікарями та районним відділом охорони здоров'я, проводити он-лайн консультації з вузькопрофільними фахівцями.

Розповідаючи про переваги нового програмно-інструментального комплексу "Здоров'я",  головний лікар АЗПСМ с. Чомонин Віктор Дичко зазначив, що майже протягом трьох років працює із цією системою. "Дані всіх 2,5 тисяч населення, що обслуговує наша амбулаторія,_ вже введені в базу даних з повною інформацією, щодо історії життя, перенесених хвороб, проведених досліджень. Тут є розподіл за групами ризику, за діагнозами, за протипоказами. Фактично 80 % діагнозу я встановлюю за допомоги цієї комп'ютерної системи. Дуже швидко і зручно здіснюється пошук необхідної інформації і суттєво економиться робочий час".

Своїми першими враженнями від роботи нової системи поділився і  головний лікар АЗПСМ с. Клячаново Адальберт Молнар :"З компьютером я знайомий давно, і тому в повній мірі можу оцінити переваги цієї системи. Все продумано до дрібниць, наприклад – зручно, що ноутбук з програмою можна взяти, наприклад, до школи де провести огляд  дітей, перевірити зір, слух. При необхідності, хворий може мати копію історії хвороби на флешці, або друкований варіант. Ця програма для мене спрощує роботу у рази".

Олена Уманців, для Закарпаття онлайн

23 листопада 2010р.

Теги: медики, електронне, документація

НОВИНИ: Соціо

15:39
/ 1
У свій день народження поліг Володимир Молнар із Нижнього Селища на Хустщині Фото новина
23:29
/ 3
Під час незаконних робіт по спорудженню ГЕС на Тересві в Калинах на Тячівщині пошкодили протипаводкову дамбу, "водники" звернулися у поліцію Відео новина
16:41
/ 12
ФОТОФАКТ. У Перечині лелека приніс у гніздо прапор України
09:26
Ужгородський скансен у неділю запрошує гратися гаївки
05:14
/ 1
Чим завершився ювілей Августина Волошина?
15:43
/ 1
На війні з росією поліг Олександр Сірко з Хуста Фото новина
15:08
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Магаля з Дубового на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти Фото новина
03:05
/ 12
Будівництво ВЕС на Рівній без ОВД: депутати віддають землю під ще 16 вітряків
00:37
Підтверджено загибель Романа Уторобського з Богдана на Рахівщині, який вважався безвісти зниклим Фото новина
21:54
У Мукачеві в суботу попрощаються з полеглим Героєм Андрієм Задорожним Фото новина
19:51
/ 5
На Покровському напрямку загинув Михайло Негря з Ужгорода Фото новина
16:42
У травні на Закарпатті планово імунізуватимуть диких хижаків проти сказу
14:40
/ 26
У Ватикані до рішення нового Папи відклали заплановану на 3 травня на Закарпатті беатифікацію мученика о. Петра Ороса
14:05
/ 1
У четвер в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Едуардом Перебзяком Фото новина
16:44
/ 1
На Харківщині поліг Іван Грабовчак з Шаланок на Берегівщині Фото новина
11:14
/ 4
На війні з росією загинув 35-річний офіцер батальйону БпЛА 128-ї ОГШБр Андрій Задорожний з Мукачева Фото новина
20:23
/ 20
ВІДЕОФАКТ. "Жахливо, шакали, жесть, страшно": закарпатці про будівництво ВЕС, яке незаконно розпочалося на полонині Руна
03:17
/ 1
Тетяна Літераті презентує свою 5-у книжку "Втрачений Ужгород. Знакові місця"
02:40
Підтверджено загибель Михайла Пукмана з Верхнього Водяного на Рахівщині, який з липня 2024-го вважався зниклим безвісти Фото новина
02:12
/ 4
Розклад святкових богослужінь на Великдень у храмах Ужгорода та Мукачева
01:43
/ 4
За онлайн-трансляцію порно суд покарав пару з Міжгір'я "умовним" роком і конфіскував ноутбук
03:07
В Ужгороді презентували книжку "Августин Волошин: біографія президента Карпатської України" Фото новина
16:25
/ 7
Ужгородські депутати не підтримали мораторій на затвердження нових детальних планів міста
14:27
Ужгородська міськрада виділила 1,6 млн грн на поштові марки для податкової Закарпаття
12:06
/ 2
Через суспільний резонанс мер Ужгорода зняв з розгляду частину "інфраструктурних" проєктів рішень по землі Фото новина
» Всі новини