Ужгородського мера благословив апостольський нунцій (ФОТО)

Перший офіційний візит до новообраного Ужгородського міського голови здійснила духовна особа. На зустріч до Віктора Погорєлова прийшов апостольський нунцій, тобто, посол Папи Римського в Україні Іван Юркович.

Ужгородського мера благословив апостольський нунцій (ФОТО)

Він зазначив, що добре пам'ятає минулу зустріч 6 літ тому і радий вітати Віктора Погорєлова знову на цій посаді. Міський голова своєю чергою з приємністю вітав на першому візиті саме духовних осіб – апостольського нунція, владик Мілана Шашіка та Антала Майнека, а також єпископського вікарія отця Януша Молнара. Адже, наголошує, дуже переймається тим, аби повернути до міста більше віри, надії і любові до Бога.

Апостольський нунцій зауважив, що чекає з боку міської влади розуміння до потреб вірників. Нунцій побажав міському голові зробити для міста все те добре, на що здатен і на що стане сил, і висловив упевненість в тому, що на це Буде і Божа поміч.
 
Відтак за участю провідних представників закарпатського духовенства йшлося про конкретні потреби релігійних громад. Так, апостольський адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік порушив тему повернення церковної власності. Разом з міським головою згадали, як за минулої каденції Віктора Погорєлова у 2003 році відкрили хід з резиденції до Кафедрального собору, що був зачинений протягом десятиліть. Власне, з цього зрушила справа щодо повернення єпископської резиденції у власність церкви, ну а нещодавно так само спільно освятили бібліотеку УжНУ, побудови якої нинішній міський голова сприяв ще на посаді начальника Головного управління економіки ОДА.

Мер запевнив – робитиме усе, аби продовжити відновлювати історичну справедливість і аби й надалі був спокій та зберігалася міжконфесійна злагода в Ужгороді.

Мілан Шашік порушив проблему старих цвинтарів – до прикладу, на Шахті є кладовище, де поховані зокрема й священики. На його думку, такі місця не варто віддавати про забудову, а слід облаштовувати там своєрідні "духовні парки". Міська влада взяла це до уваги.
 
Владика Антал Майнек, єпископ-ординарій Мукачівської римо-католицької діецезії, зазначив – якщо Бог дозволив посісти людині важливу посаду, то це означає, що Він дає не лише завдання, але й свою поміч, і запевнив, що у церквах діезеції служитимуть зокрема і за порядок в Ужгороді, адже вважає гасло Ужгородського мера про повернення ладу до міста дуже доречним.

Вислухавши церковників, міський голова пообіцяв посприяти у повернені у власність римо-католицької громади недобудованої церкви на Радванці, а також з'ясувати, чому було відмінено рішення виділити землю для побудови притулку для нужденних, що його береться започаткувати римо-католицька громада Ужгорода.

Насамкінець зустрічі міський голова роз'яснив присутнім причину, з якої піклувався про відміну перейменування вулиці Володимира Погорєлова (колишня міська влада ініціювала надати їй ім'я єпископа Олександра Стойки). Мер пояснив - це була невдала провокація з боку конкурентів на виборах з метою погіршити стосунки мера з релігійною громадою. І запевнив – незабаром одна з ужгородських вулиць таки носитиме ім'я єпископа. А ще Віктор Погорєлов поділився мрією - відновити усі 14 історичних каплиць на Кальварії.

Владика Мілан наголосив, що співпраця світської і духовної влади прислужиться до духовного і матеріального добра для Ужгорода. Апостольський нунцій Іван Юркович зауважив, що приємно вражений тоном зустрічі, адже дуже тішить, що міська влада бачить потреби релігійних громад краю і готова співпрацювати у спільних інтересах. Апостольський нунцій не лише благословив Ужгородського міського голову, але й подарував Віктору Погорєлову ікону Богоматері.

11 листопада 2010р.

Теги: апостольський, нунцій, владика Мілан, Антал Майнек, Погорєлов

Коментарі

Йосип 05.04.2013 / 20:48:27
Владика Антал єпископ Мукачівської дієцезії РКЦ.
Владика Мілан Шашік архієрей Мукачівської греко-католицької єпархії.

D 12.11.2010 / 10:45:00
Владика Антал Майнек, єпископ-ординарій Мукачівської греко-католицької діецезії...

а чи не римо-католицької???

ярослав орос 11.11.2010 / 21:21:00
м-да... придивлявся я до журналістки алли хаятової, а тепер слід задуматися... слова, слова...

11111 11.11.2010 / 20:16:00
бжик бжик уноси готовенького кто на новенького кто на новенького.
фу пополизы

НОВИНИ: Соціо

09:33
У Тернові на Тячівщині попрощаються з полеглим на війні з росією Василем Геричем Фото новина
09:09
На Харківщині поліг прикордонник Олександр Барон із Заброді Великоберезнянської громади Фото новина
18:05
/ 2
На Закарпатті туристичний збір зріс майже на 43% Фото новина
16:07
/ 1
На Закарпатті водій міжнародного автобуса їхав із чужою чіп-картою Фото новина
15:11
/ 1
У селі на Закарпатті зафіксували спалах гепатиту А
11:27
/ 1
В Ужгороді через ремонт вулиці Карпатської України тимчасово змінили маршрути автобусів
09:58
/ 1
В Ужгороді попрощалися із полеглим захисником Іштваном Гуяном на позивний «Smile» Фото новина
09:01
/ 1
Четверо українців опинилися в небезпеці в Румунських Карпатах
18:25
У Карпатах під час зливи заблукали дві туристки з Одеси Фото новина
17:37
Лікарі Львова врятували немовля із Закарпаття зі складною вродженою вадою Фото новина
16:27
В Ужгороді відкрили рух вулицею Карпатської України Фото новина
14:42
До 9 годин затримки: низка потягів до Закарпаття курсує із запізненням
11:48
/ 1
На Закарпатті викрили двох нелегальних перевізників Фото новина
11:03
/ 1
Підтверджено загибель 20-річного захисника зі Сваляви, який понад два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
16:21
/ 1
У Барвінку знову горіло сміттєзвалище Фото новина
11:54
/ 2
На Закарпатті обрали найкращі вина 2026 року Фото новина
18:18
/ 24
В Ужгороді відкрили нову мініскульптуру, присвячену легендарному лікарю Андрію Новаку Фото новина
12:46
/ 1
На Тячівщині судитимуть депутата, який не задекларував майно та доходи на понад 6 млн грн Фото новина
11:39
/ 3
Закарпатські прикордонники зірвали контрабанду сигарет із використанням безпілотників Фото новина
11:03
/ 1
Ужгородці показали, як виглядав Полуничний Місяць цієї ночі Фото новина
08:33
/ 2
На Закарпатті 30 червня діятимуть погодинні відключення світла
18:04
У Бедевлі на Тячівщині підтвердили загибель Героя Івана Коларика Фото новина
16:49
/ 1
На Рахівщині 19-річному туристу стало зле під час спуску з Петроса Фото новина
11:28
/ 1
На Закарпатті водій заснув за кермом і з’їхав із дороги Фото новина
10:14
/ 1
Після півтора року пошуків підтверджено загибель захисника з Виноградова Василя Сопка Фото новина
» Всі новини