В Ужгороді можна підготуватися до шлюбу у спеціальній школі

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, на якому презентували результати роботи Школи підготовки молоді до шлюбу, яка діє в Ужгороді.

В Ужгороді можна підготуватися до шлюбу у спеціальній школі

Як розповіла спеціаліст управління молоді та спорту Закарпатської ОДА Ірина Савченко, у березні цього року управління підвело підсумки конкурсу проектів і програм, розроблених громадськими організаціями. Так, підтримку отримала Школа підготовки молоді до шлюбу Закарпатського обласного центру ґендерної освіти, спрямована на створення сім'ї, вільної від ґендерної дискримінації для формування у подальшому усвідомлених ролей дружини та чоловіка, матері та батька.
 
Маріанна Колодій, директорка Закарпатського обласного центру ґендерної освіти повідомила, що ужгородська Школа підготовки молоді до шлюбу – єдина в Україні, яка діє при навчальному закладі (а саме при УжНУ). Решта подібних шкіл функціонують як факультативні курси при центрах планування сім'ї, релігійних організаціях тощо.

Ужгородська Школа – безкоштовна, її програма містить доволі широкий спектр тем і залучених до викладання фахівців - психологи, педагоги, лікарі (окремим напрямом є репродуктивне здоров'я), розробляють і юридичний курс щодо сімейного права.
 
Маріанна Колодій також презентувала результати дослідження "Шлюбно-сімейні установки сучасної молоді", проведене Центром ґендерної освіти. Відповіді молоді виявилися доволі стереотипними. Зокрема, 72,4 % опитаних, у тому числі й дівчата, погодились із твердженням, що "якщо жінка займатиметься професійним зростанням, то інтереси сім'ї потерпатимуть". У той же час лише 14,8 % вважають, що інтереси сім'ї потерпатимуть, якщо чоловік займатиметься професійним зростанням.

Більшість тих, хто заповнював анкети – дівчата. "Ми не здивовані цим, адже 80 % молодих людей традиційно пов'язують відповідальність за сімейний добробут у першу чергу із роллю жінки. Водночас в останні десятиліття відбувається процес зміщення соціальних ролей чоловіка і жінки", -- каже М. Колодій.

За її словами, одна з основних цілей Школи – підготувати молодь так, щоб соціальні фактори та пов'язані із ними проблеми, що безумовно виникатимуть, не впливали на духовні почуття. Викладачі мають на меті допомогти майбутнім членам подружжя зберегти ті стосунки, які були у них на ранніх стадіях знайомства. Перший випуск школи відбувся 22 жовтня. За словами Маріанни Колодій, подавало заявок 180 дівчат та хлопців, у результаті до участі відібрали 22 (серед них—дві пари наречених). Керівництво Школи оголосило про новий набір, заявки можна надсилати за адресою gender_center@ukr.net  Навчання планують розпочати наприкінці листопада.
 
Роботу Школи будують на тому, що розглядають саме паритетну сім'ю із врівноваженими ролями жінки і чоловіка. Натомість не всі релігійні організації згідні з цим. Опитування молоді також засвідчило, що у свідомості більшості людей ще панує модель патріархальної сім'ї, що в сучасних умовах у більшості випадків не є дієво і не завжди сприяє збереженню родини.

Маріанна Колодій також поінформувала про результати слухань (які відбулися 10 листопада у Києві) комітету ВР з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин з приводу практики застосування закону "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків", який діє в Україні 5 років. "Учасники слухань зійшлися на тому, що закон є рамковим і не є законом прямої дії, -- розповіла М. Колодій. -- Він не містить, на жаль, положень прямої дії щодо ряду важливих для країни проблеми, таких, як дискримінація у трудовій сфері, немає визначення понять сексизм та сексуальні домагання та ряду інших положень".
 
Міністерства щодо виконання цього закону здебільшого надали формальні відписки. Так, правоохоронні органи прозвітували про проведення конкурсу "Міліцейська красуня". "Якщо міліція так розуміє рівність прав і можливостей обох статей, то де ж тоді конкурс "Міліцейський красень"?.., -- зауважила М. Колодій.
 
За інформацією Держкомстату України, Закарпаття має найкращі в Україні за показником шлюбності і розлучуваності. Тобто шлюбів в області укладається більше, ніж реєструється розлучень. Але скільки б не зареєструвалося шлюбів, уже 10 років показник розлучуваності на Закарпатті складає 40 % від кількості укладених шлюбів.

11 листопада 2010р.

Теги: шдюб, ґендерний

НОВИНИ: Соціо

23:19
Словаччина хоче відновити пасажирське залізничне сполучення із Ужгородом, яке припинилося 80 років тому
18:22
"Укрзалізниця" ще цьогоріч планує запустити потяг "Київ – Кошиці"
15:29
/ 3
Як "танець з бубном" за вітряки на Руні гудуть сільрада, лісівники та закарпатська влада
14:15
/ 1
Приватний поїзд "Прага – Чоп" сьогодні здійснив свій перший рейс
11:22
/ 3
Запис мого діда і сепаратне святкування Паски
11:11
/ 1
У Ракоші Вишківської громади попрощалися з полеглим Героєм Святославом Корнійчуком
20:19
/ 4
В Ужгороді на об'їзній депутати-"слуги" планують "роздерибанити" понад 1 га землі із заниженням вартості в 10 разів
21:59
/ 20
На Закарпатті було зроблено спробу дестабілізації шляхом перекриття доріг "через мобілізацію". Поліція звільнила проїзд
18:44
/ 36
Головою Ужгородського міськрайонного суду переобрано Віктора Данка
18:38
На війні поліг Віталій Петах зі Страбичова Мукачівської громади
02:00
/ 29
Комбат Руслан Каганець: "Без людей виграти цю війну неможливо. Ми не зробимо мільйон роботів із штучним інтелектом, які за нас воюватимуть"
00:32
/ 1
Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
21:48
Біля Солотвинського солерудника виявлено смітники, пластикові пляшки в карстових проваллях і забруднення потоку Глод
16:44
/ 3
В Ужгороді пойдуть чемпіонат України з велоспорту-МТБ та чемпіонат області
11:26
/ 4
На війні з росією поліг Ігор Сакало з Горінчова Хустського району
10:53
У лютому споживчі ціни на Закарпатті в цілому не зросли – статистика
11:15
"Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
10:56
/ 6
В Усть-Чорній на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Октавіаном Коненком
22:53
/ 3
У понеділок в Сваляві проведуть в останню дорогу полеглого 21-річного Героя Василя Томащука
22:20
/ 2
У Великій Копані попрощалися з Віталієм Чонкою, що загинув на Запоріжжі ще торік у червні
15:31
У лютому в порівнянні з торішнім груднем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
14:57
Торік на Закарпатті прийняли в експлуатацію житла на 17,8% більше, ніж у 2022-му
14:10
/ 1
Кабмін перерозподілив освітню субвенцію на 2024 рік: місцеві бюджети Закарпаття втратили 2,4 млн грн
23:00
/ 3
На війні поліг ровесник Конституції України Василь Цьока з Крайникова Хустської громади
18:40
/ 1
Загинув Герой з Вишківської громади Святослав Корнійчук
» Всі новини