Реклама B3

За дев'ять місяців на пожежах загинуло 24 закарпатці

Поточний рік для закарпатських рятувальників охарактеризувався позитивною тенденцією зменшення кількості пожеж та загиблих на них людей. Так, за дев’ять місяців виникло 586 пожеж проти 626 у 2009 році. За цей період вогняна стихія забрала життя 24 чоловік. Це на 12 людей менше ніж торік. У житловому секторі сталося 472 пожежі проти 527 в минулому, вогнем знищено або пошкоджено 192 будівлі та споруди.

За дев'ять місяців на пожежах загинуло 24 закарпатці

У той же час відмічається ріст пожеж на підконтрольних органам держпожежнагляду об'єктах з 32 випадків (2009 рік) до 47. Цих пожеж можна було запобігти при умові належного дотримання вимог пожежної безпеки.

Незважаючи на те, що переважна більшість пожеж стається у весняно-літній період, впродовж осінньо-зимового періоду втрати від них набагато відчутніші, особливо це стосується так званого "опалювального сезону", коли спостерігається збільшення кількості пожеж через порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення та електрообігрівальних приладів. Саме на цей період припадає до 70 відсотків загибелі людей на пожежах.

- На жаль, не виключенням стане і теперішній осінньо-зимовий пожежонебезпечний період, - коментує ситуацію в області начальник ГУ МНС України в Закарпатській області Мирослав Щербей. - Так, вже за неповний жовтень (дані станом на 24 жовтня) на території області зафіксовано 62 пожежі. Найбільше – 14 – з них виникло через несправність електрообладнання, 8 пожеж стали наслідком необережного поводженням краян з вогнем, 3 – через несправне пічне опалення. Варто наголосити, що 6 пожеж виникло з вини курців, двоє з яких загинули, а ще одна жінка отримала опікові травми.

Для зменшення кількості пожеж у житловому секторі й попередження загибелі та травмування людей, співробітники Головного управління МНС України в Закарпатській області у жовтні місяці розпочали комплекс пожежно-профілактичних заходів під умовною назвою "Житло". Окрім цього органами державного пожежного нагляду упродовж року було проведено відпрацювання 148 населених пунктів, де стається найбільше пожеж.

Варто акцентувати увагу і на міських багатоповерхівках, адже саме тут особи без певного місця проживання у підвалах та горищах облаштовують собі тимчасовий притулок. У пошуках тепла вони часто-густо забувають про будь-які правила пожежної безпеки. Полюбляють "підвальне життя" й неповнолітні. З огляду на такий стан справ нашим комунальникам треба, хто ще звісно цього не зробив, привести у відповідність до протипожежних вимог підвали та горища багатоповерхівок та поставити на вхідні двері надійні замки.

Зрозуміло одне, для того, щоб не стати заручником "Червоного півня", одних зусиль пожежників замало, до справи потрібно взятися всій громаді. І починати треба кожному з себе, свого помешкання.

Із настанням холодної пори, шановні громадяни, та з метою вашої ж таки безпеки, зверніть свою увагу на стан опалювальних та електричних приладів! Опалювальні пристрої, котельні та печі повинні відповідати нормам пожежної безпеки і перед початком осінньо-зимового сезону мають бути старанно перевірені та відремонтовані. Несправні опалювальні прилади не повинні допускатися до експлуатації. Очищення димоходів та печей від сажі слід проводити перед початком, а також упродовж усього опалювального сезону, а саме: опалювальних печей періодичної дії на рідкому і твердому паливі – не рідше одного разу на три місяці; печей та осередків вогню безперервної дії – не рідше одного разу на два місяці; кухонних плит і кип`ятильників – щотижня.

Під час експлуатації пічного опалення неприпустимо залишати печі без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям; користуватися печами й осередками вогню, які мають тріщини; розміщати паливо та інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором; зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев`яній підлозі або горючій підставці; сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали; застосовувати для розпалювання легкозаймисті та горючі рідини; прокладати димоходи по горючих основах, та інше, що порушує правила пожежної безпеки.

Щоб попередити виникнення пожежі через електричні причини необхідно: довіряти монтаж і ремонт електромережі й електрообладнання тільки фахівцям. Для захисту електромережі від перепадів напруги застосовувати автоматичні запобіжники й калібровані плавкі вставки лише заводського виготовлення. Вмикати електроприлади тільки при допомозі штепсельних з'єднань. Користуватися прасками, електроплитами, чайниками й іншими приладами зі спеціальними вогнетривкими підставками. Перед тим, як вийти з приміщення, треба повимикати все електрообладнання з розеток. Не можна користуватися несправними та нестандартними електронагрівальними приладами. Відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів і конструкцій має становити не менше 0,25 м. Намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі значної потужності.

Тримайте запальнички та сірники поза полем зору дітей та у недосяжних для них місцях. Діти віком від двох років здатні самостійно їх запалити. Ніколи не заохочуйте та не дозволяйте дітям бавитися із сірниками і запальничками та вважати їх іграшками;

Не паліть у ліжку! Паління в ліжку – одна з головних причин смертельних випадків при пожежах в оселях!
Якщо всі громадяни будуть дотримуватись цих норм і правил, кількість пожеж та надзвичайних ситуацій значно зменшиться, а відтак зменшиться кількість жертв і втрат, яким можна запобігти. Хотілося б вірити: більшість громадян так і робитимуть – з повагою ставитимуться як до власного життя і майна, так і до своїх сусідів. У разі виникнення пожежі негайно телефонуйте 101!

 
 

Вікторія Бокій, центр пропаганди ГУ МНС в Закарпатській області
 

04 листопада 2010р.

Теги: МНС, пожежа, рятувальник

FacebookTwitterdel.icio.us
Реклама B4
Реклама B12

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

16:55
На Львівщині госпіталізували 10 дітей, що отруїлися під час подорожі на Закарпаття
10:19
/ 5
У 9 учасників фестивалю "Шипот" зафіксовано випадки гострих кишкових інфекцій
15:01
/ 1
В Ужгороді чоловік, що незаконно утримував в квартирі дівчину, тікаючи від поліції впав з 7-го поверху
10:30
/ 1
Через негоду тимчасово призупинено роботу ПП "Дзвінкове" на кордоні з угорщиною Фото новина
18:43
У Бедевлі на Тячівщині через пожежу в гаражі згоріли припарковані поруч причепи і бульдозер Фото новина
15:49
/ 1
На Рахівщині біля румунського кордону виявили тіло невідомого чоловіка Фото новина
14:14
У суботу в Ужі та Латориці виявили потопельників
13:16
У Чинадійові через пожежу в надвірній споруді з сіном "підгоріли" два припарковані поруч авто Фото новина
14:06
/ 4
У Великих Лучках на Мукачівщині, влетівши в прибудову магазину на узбіччі, загинув мотоцикліст Фото новина
13:42
У Лавках Мукачівської громади через піч, залишену розпаленою для приготування їжі, згоріла надвірна споруда Фото новина
11:45
У Чопі в озері втопився 65-річний чоловік
11:40
У приужгородському Минаї у пожежі в будинку загинув 40-річний чоловік Фото новина
14:21
Через незагашену свічку у Греблі на Хустщині вигорів будинок Фото новина
13:58
У зіткненні Skoda та Volkswagen біля Середнього травмувалися 7 людей, з яких 3 – діти Фото новина
13:59
У Нанкові Хустської громади в ставку втопився хлопчик
12:50
На Рахівщині внаслідок зіткнення двох автівок одна перекинулася і впала на дах іншої Фото новина
12:00
У Керецьках на Хустщині згоріли житловий будинок, літня кухня та дровітня під спільним дахом Фото новина
16:00
/ 1
На Берегівській-об'їзній у Мукачеві зіткнулися автомобіль "Нової пошти" і трактор, водій якого – в реанімації Відео новина
15:04
У селі Гать на Берегівщині зіткнулися Renault Master, Mercedes-Benz Sprinter і Dacia Logan Фото новина
11:39
Жінку з Бедевлі на Тячівщині судитимуть за те, що передала мотоцикл підлітку
11:32
/ 1
У Жденієві на Мукачівщині згорів УАЗ-3303
11:21
У четвер і п'ятницю у Лалові на Мукачівщині згоріли два причепи з вугіллям
17:22
У Мукачеві горіли два гаражі в гаражному кооперативі Фото новина
17:15
У районі Петроса рятувальники допомогли підлітку, що хворий пішов у похід Фото новина
00:14
/ 1
На місці зруйнованого мосту між Жденієвом і Підполоззям облаштували тимчасову переправу Відео новина
» Всі новини