Закарпатське село Богдан стало привабливішим для туристів

Село Богдан у Рахівському районі друге в області почало розвивати власні туристичні атракції завдяки підтримці Швейцарсько-українського проекту розвитку лісового господарства в Закарпатті FORZA.

Закарпатське село Богдан стало привабливішим для туристів

Зважаючи на те, що село в області не найменше (населення 4,5 тис., протяжність села 8,5 км) й провівши інвентаризацію сільських атракцій, мешканці села сьогодні можуть запропонувати туристам чималий спектр відпочинку. Завдяки Швейцарсько-українському проекту розвитку лісового господарства в Закарпатті FORZA, який розробив індивідуальний план заходів із розвитку сільського туризму та провів ряд тренінгів для власників сільських садиб, нині в селі діє сім садиб, які отримали екосертифікацію і мають право поселяти в себе туристів. Пані Гафія, одна з активісток села, зазначає, що після того, як вона й ще шість господинь почали працювати над удосконаленням власних садиб і успішно приймати гостей, в селі з'явилося ще чимало бажаючих зайнятися цією справою. Крім того, в центрі села встановлено інформаційний стенд, на якому турист знайде всю необхідну інформацію про село. Ткалі, вишивальниці та різьбарі виготовляють у Богдані неповторні речі, тому туристи завжди можуть придбати сувенір на згадку про цей населений пункт. Нині Богдан може запропонувати любителям сільського туризму пішохідні маршрути в гори, відвідини військових бункерів, маршрути для велотуризму.

До речі, як розповіла координатор соціального компоненту проекту FORZA Наталія Волошина, у   2010 році громада с. Богдан спільно з місцевими лісівниками промаркували 2 туристичні пішохідні маршрути загальною протяжністю майже 100 км. Відновлено також знаки на маршрутах ЗТШ, промаркованих у 2006 році.

Довідка: ЗТШ (Закарпатський туристичний шлях)- це концепція свідомого туризму, яка включає мережу туристичних маршрутів різної довжини та рівня складності, розроблені для різних вікових груп, що простягаються зі сходу до заходу Закарпаття через величні хребти Українських Карпат: Бескиди, Боржавські Полонини, Свидовець, Чорногору та Гуцульські Альпи.

Людмила Федоришина, РІО

03 листопада 2010р.

Теги: турист, FORZA, село Богдан

Коментарі

оля 26.06.2012 / 00:32:58
forza дуже багато вклала грошей але в селі мало що помітно.Сільські садиби потрібно навчити приймати гостей на більш високому рівні бо все не на тому рівні

НОВИНИ: Соціо

18:23
Мукачівський хор хлопчиків та юнаків провів благодійні концерти в Австрії Фото новина
16:55
У Мукачеві зупинили водія Audi з ознаками сп’яніння та забороненими речовинами Фото новина
15:30
На Закарпатті викрили схему зняття військовозобов’язаних із реєстру «Оберіг» Фото новина
15:22
У Мукачеві проведуть безкоштовну вакцинацію котів і собак від сказу Фото новина
14:27
Поліція повідомила про підозру ще двом неповнолітнім у справі подвійного вбивства на Закарпатті Фото новина
12:59
Прикордонники Мукачівського загону вибороли «срібло» на турнірі пам’яті Героя АТО Роберта Кіса Фото новина
11:05
Два села Закарпаття увійшли до списку найкращих туристичних у світі
09:05
На Закарпатті зафіксовано слабкий землетрус Фото новина
18:34
/ 1
У Мукачеві правоохоронці затримали водія з Кривого Рогу після смертельної ДТП Фото новина
17:28
/ 1
На війні з рф поліг захисник із Великолучківської громади - Василь Довганич Фото новина
16:31
На Хустщині жінка підпалила будинок односельця через сварку Фото новина
15:18
/ 1
Ужгород попрощався із захисником України Сергієм Вдовиченком Фото новина
14:50
У Виноградові через загоряння пральної машини ледь не згорів житловий будинок Фото новина
13:25
На Берегівщині поліція розслідує випадок жорстокого поводження з собакою у селі Фанчиково
12:08
/ 1
На Закарпатті затримали прикордонника, який за $4 тис. переправляв ухилянтів за кордон Фото новина
11:10
На горі Піп Іван Чорногірський – мороз та туман Фото новина
10:32
/ 4
На Берегівщині чоловік прив’язав собаку до мототрактора й тягнув польовою дорогою Фото новина
09:03
Патрульні Закарпаття оперативно знайшли зниклу дитину в Ужгороді Фото новина
21:30
/ 1
Територія України під час війни буде використовуватися країнами Європи як "зелена батарейка": ГО "Зберегти Пікуй" про загрозу знищення унікальних природних ландшафтів Карпат
18:05
У Мукачеві спрямували майже 14 млн грн на підтримку військових та їхніх родин
17:02
/ 2
В Ужгороді проведуть в останню путь полеглого Героя Йосипа Чернія Фото новина
15:58
/ 2
Снайпер "Ярий"
15:33
Уночі на Ужгородщині палав житловий будинок Фото новина
14:22
/ 3
На Закарпатті викрили дві схеми втечі чоловіків за кордон Фото новина
13:30
/ 1
Через митний пост «Ужгород» намагалися незаконно ввезти хутра на майже $100 тисяч Фото новина
» Всі новини