Під час роботи Форуму пройшли наукові екологічні конференції "Збалансований (сталий) розвиток України – пріоритет національної політики" та "Національна екологічна політика в контексті європейської інтеграції України", міжнародні виставки природоохоронної тематики, круглі столи, бізнес-форум "Соціально-екологічна відповідальність бізнесу – необхідна передумова переходу України до збалансованого (сталого) розвитку", прес-конференція за участі Міністра Кабінету Міністрів України, координатора Форуму Анатолія Толстоухова та Міністра охорони навколишнього природного середовища України Миколи Злочевського.
З доповіддю та презентацією на тему "Реалізація урядової політики в сфері охорони довкілля в Україні на прикладі міжнародного співробітництва Державної екологічної інспекції в Закарпатській області" виступила Оксана Фенцик, начальник відділу планування та аналізу інспекційної діяльності, кадрового забезпечення, міжнародного співробітництва, зв'язків із ЗМІ та громадськістю Державної екологічної інспекції в Закарпатській області. Зокрема, розповіла про міжнародне співробітництво Інспекції по контролю за якістю поверхневих вод транскордонної ріки Тиса в рамках міжурядових Угод між Урядом України та Урядом Угорщини, Урядом України та Урядом Словацької Республіки, Урядом України та Урядом Румунії, а також про Проект "Попередження погіршення якості води та розробка заходів по усуненню забруднення у Великому Бичкові в українсько-угорському співробітництві", що був поданий в рамках Програми прикордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна ЄІСП 2007-2013 рр..
Виконавцями проекту є: Верхньо-Тисянська інспекція з охорони навколишнього природного середовища та водного господарства (м. Ніредьгаза) – головний партнер, Державна екологічна інспекція в Закарпатській області – партнер 1 та Великобичківська селищна рада – партнер 2.
Проект направлений на додаткове, більш повне, вивчення характеру та ступеню розповсюдження забруднення на території колишнього Великобичківського лісохімкомбінату як по площі, так і по глибині (поверхневі та підземні води, ґрунти), розробку заходів щодо зменшення негативного впливу на довкілля та пропозицій по проведенню робіт з очистки забрудненої території. Цей проект сприятиме вирішенню існуючих екологічних проблем регіону Верхньої Тиси та розвитку транскордонної співпраці країн-членів Карпатського Єврорегіону в області охорони довкілля та природи.
Проект отримав позитивну оцінку та рішення про присудження гранту. 15 жовтня 2010 року Національним Агентством Розвитку Угорщини, як Спільним Керуючим Органом Програми, та Верхньо-Тисянською інспекцією з охорони навколишнього природного середовища та водного господарства був підписаний Грантовий контракт для реалізації проекту.
Мінприроди України підтримало участь Інспекції у зазначеному проекті. Інспекція також отримала підтримку від Закарпатської обласної ради та Закарпатської облдержадміністрації.
Роботу Форуму було високо оцінено Міністром охорони навколишнього природного середовища України М. Злочевським, який відзначив, що практика проведення подібних форумів сприятиме подальшому розвитку в Україні екологічно орієнтованого суспільства та плідній співпраці нашої країни зі світовим товариством з питань охорони довкілля.