Німці готові інвестувати у розвиток вітроенергетики на Закарпатті 200 мільйонів євро (ФОТО)

Енергія вітру визначена у світі, як найбільш перспективна галузь альтернативної енергетики. Вітер - екологічно безпечний. Вітрові електростанції займають мало місця і легко вписуються в будь-який ландшафт.

Німці готові інвестувати у розвиток вітроенергетики на Закарпатті 200 мільйонів євро (ФОТО)
На відміну від інших джерел електроенергії, вітер ніколи не стане приводом для розпалювання міжнародної ворожнечі. Крім того, енергія вітру, на відміну від видобутого з землі палива, невичерпна. У багатьох країнах Європи вже давно зрозуміли, що можна ефективно і без шкоди для навколишнього середовища використовувати природну енергію: сонця, вітру та води. Там існують державні програми розвитку альтернативних джерел енергії, у тому числі й вітроенергетики.
 
 
Цей вітряк має австрійське "громадянство"
 
Відтепер активно узятися за впровадження альтернативних видів енергії планують і на Закарпатті. Як повідомив голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида, нещодавно в нього була зустріч з німецькими інвесторами, які є спеціалістами №1 у світі по вітровій енергетиці. Вони вже зареєстрували фірму в Закарпатській області та готові інвестувати 200 мільйонів євро в розвиток цієї справи на Закарпатті:
 
 - Сьогодні вітер проходить рівнинами Закарпаття і не приносить жодної користі, тепер він буде крутити вітряки і давати нам електроенергію. Вже визначена навіть територія. Найімовірніше, вітрогенератори стоятимуть у Свалявському районі. Шкідливість від того, що для скупчення енергії буде використовуватися вітер – мінімальна.
 
Втім, за словами "губернатора" Закарпаття, інвестори з Німеччини побоюються українського земельного законодавства:
 
- Аби не було так, що ми покладемо два вітряки, а коли будемо ставити третій, то виявиться, що та земля вже викуплена. Щоб цього не сталося, було прийнято рішення на районному рівні, вони визначаються з територією землі та підготують інвестиційний проект. Ця територія їм передається в оренду, вони платять усі податки і розвивають вітрову енергетику в Україні, - розповідає Олександр Ледида.
 
Це буде лише перший крок німецької фірми в Україні. Загалом німці готові інвестувати у вітрову енергетику в Україні майже 1 мільярд євро. Окрім Закарпаття, вони бачать перспективи встановлення вітропарків також в Мелітополі та в Криму.
 
Закарпатська область належить до найбільш сприятливих регіонів, де можна використовувати енергію вітру. Сьогодні на Закарпатті в декого на подвір'ях приватних будинків вже навіть почали з`являтися перші вітряки. Проте, не завжди ті, хто їх встановлюють, прораховують усі переваги і недоліки. До прикладу, один із вітряків встановлений в Ужгороді, на вулиці Козацькій.
 
- Як відомо, обласний центр Закарпаття захищений від вітрів горами, тому ефективність, тим більше, від одного встановленого вітряка буде дуже малою, - розповідає директор однієї з ужгородських фірм, яка займається альтернативними джерелами енергії, Сергій Паскаль.
 Він каже, що для встановлення вітрогенератора слід для початку чітко визначити територію зі стабільною швидкістю вітру. Так само має зробити і німецька фірма, яка планує інвестувати великі гроші у розвиток вітроенергетики на Закарпатті. На думку пана Сергія, для цього їй потрібно буде покласти експериментальну метеостанцію. Протягом шести місяців, така метеостанція повинна допомогти науковцям визначити: підходить та чи інша територія для встановлення вітряків, чи ні.
 
 
 
Сергій Паскаль вивчає досвід австрійців з використання вітрової енергетики
 
Закарпаття має важкий гірський рельєф, а тому в цій області немає стабільної, стійкої рози вітрів. Вітер тут або ж повністю відсутній, або ж  - ураганної сили, що здатен знести будь-який вітрогенератор. Тож, фірмі необхідно буде ще серйозно попрацювати над захистом свого вітропарку.
 
До фірми Сергія Паскаля, переважно звертаються клієнти, яким потрібні вітряки для малих потреб. Такі малі проекти не дуже економічно вигідні, тому фірма переважно займається тепловими насосами та сонячними батареями. Останні отримують енергію від сонця.
 
- Економічно вигідними є лише великі вітрові проекти - каскадні вітроелектростанції, які будуть розраховані не на потреби однієї родини, а на потреби усього села, міста чи району, а можливо навіть на цілу Закарпатську область. Все залежить від того, якої потужності будуть вітростанції, - розповідає Сергій Паскаль.
 
 
 
Цей вітряк, розташований на вулиці Козацькій, в Ужгороді
 
Ми також попросили експерта зробити аналіз стосовно того, який вітропарк можна буде створити на Закарпатті на 200 мільйонів євро, - саме таку суму готова інвестувати німецька фірма у розвиток вітроенергетики у цьому краї:
 
- Думаю, що це буде серйозний проект. Мегаватний вітрогенератор коштує 1 мільйон євро. За 200 мільйонів євро, зрозуміло, що 200 вітрогенераторів покласти не можна, оскільки потрібно ще буде купувати землю, серйозні системи підводу, генерації та інше, але можна покласти достатньо потужну каскадну вітроелектростанцію, яка буде мати близько ста вітрогенераторів по мегавату. Це - дуже багато.
 
За словами директора ужгородської фірми, якщо область використовуватиме альтернативні види енергії, вона також може забути про те, що таке втрата електроенергії. А Закарпаття, якраз належить до тих областей України, де такі втрати – одні з найбільших. Причина – старі лінії електропередач і старі трансформаторні підстанції.

Віктор Тар, "Закарпатська правда"

30 жовтня 2010р.

Теги: вітряк, вітер, електростанція, вітрова енергетика

НОВИНИ: Соціо

15:26
У Розівці біля Ужгорода попрощалися з полеглим Героєм Михайлом Ковачем
14:05
За смертельне травмування вантажівкою жінки-пішохода і втечу за межі Закарпаття водієві з Мукачівщини загрожує до 8 років ув'язнення
13:51
У Нижньому Солотвині на Ужгородщині ужгородка на Peugeot травмувала на "зебрі" 15-річну дівчину і перекинулася в кювет
10:59
Відключень електроенергії на Закарпатті у четвер не передбачається, "до окремої команди" – "Закарпаттяобленерго"
23:55
В Ужгороді пожежні навчалися ліквідовувати загорання у 16-поверхівці
19:23
"Закарпаттяобленерго" повідомило про відміну раніше "анонсованих" відключень електроенергії 20 листопада з 19:00 до 22:00
17:06
"Закарпаттяобленерго" повідомило про застосування графіка погодинних відключень електроенергії 20 листопада з 16:30 до 22:00
11:18
В Ужгороді рятувальники 2 дні планово навчатимуться ліквідовувати НС на 16-поверхівках
11:12
/ 1
У середу на Закарпатті електроенергію не відключатимуть – "Закарпаттяобленерго"
17:58
В ужгородському скансені та мукачівському замку відкриють резиденції святого Миколая
14:43
/ 4
У Мукачеві у 37 локаціях висадили 570 сакур, закуплених коштом мера
11:00
/ 1
У середу в Ужгороді прощатимуться з полеглим захисником Михайлом Шишкою
09:27
У вівторок на Закарпатті електроенергію не відключатимуть – "Закарпаттяобленерго"
21:39
/ 3
З понеділка на Закарпатті впроваджуються графіки погодинних відключень електроенергії
20:18
/ 1
Стало відомо про загибель Івана Савули з Дубового, що з червня вважався зниклим безвісти
19:32
Закарпатський сир "Лопта" здобув "срібло" на міжнародному конкурсі сирів у Португалії
18:09
У понеділок тимчасово не працюватиме ПП "Убля – Малий Березний" на кордоні зі Словаччиною
16:26
/ 6
На Закарпатті відбулася Всеукраїнська конференція військових капеланів УГКЦ
15:05
Годинник капітана пароплава Carpathia, що врятував пасажирів "Титаніка", продали за рекордні $2 млн
22:29
/ 1
Майже половина мукачівців їздять у громадському транспорті безкоштовно
14:53
Держдеп США знизив рівень ризиків для подорожей до 9 областей України, серед яких – Закарпаття
00:03
/ 2
Україна та ЄС розпочинають модернізацію пункту пропуску "Лужанка-Берегшурань" на кордоні з Угорщиною
23:56
Найстаріша жителька Іршавської громади Ганна Фечка відзначила 103-й день народження
23:14
/ 2
Із Закарпаття за час повномасштабної війни емігрували 300 тисяч місцевих жителів – Білецький
23:52
/ 28
"Я бізнес робила з митницею та прокуратурою": мама екскерівника Закарпатської МСЕК Веклинця про майно сина
» Всі новини