Вільшанському дитбудинку допомагають волонтери з Чехії

Діти з особливими ментальними та фізичними потребами, які проживають у дитбудинку у гірському селі Вільшани Хустського району, вже понад 13 років користуються особливою увагою чеських волонтерів.

Вільшанському дитбудинку допомагають волонтери з Чехії

Молоді чехи приїжджають сюди кілька разів на рік, кілька тижнів підряд допомагають працівникам закладу як у годуванні чи митті дітей, так і у їхньому розвитку: займаються з ними малюванням, музикою, ходять на прогулянки, просто спілкуються тощо. Однак не лише "розумово відсталі інваліди" потребують допомоги: і місцевому персоналу слід також підвищувати кваліфікацію. Тому чеська громадська організація "Бодай" запросила до північноморавського міста Острава на цілий місяць вересень групу із шести співробітників Вільшанського дитбудинку. Три медсестри, один фізіотерапевт і два майбутніх педагога взяли участь в освітньому проекті, який був підготовлений за сприяння факультету медичних наук Остравського університету, кафедри реабілітації. Пріоритетом нового "проекту фізіотерапії" є передача місцевим працівникам практичних навичок та теоретичних знань з метою ефективного догляду за дітьми. Проект складається з трьох фаз: перший з них пов'язаний із регулярними виїздами чеських добровольців до Вільшан. Влітку цього року місію доповнили шість студентів фізіотерапії, які готували практичні навчання безпосередньо з конкретними дітьми.

Другий етап – це освіта персоналу дитбудинку. Програма створена досвідченим фізіотерапевтом Катериною Шевчіковою, яка часто приїздить до Вільшан та регулярно займається з дітьми з обмеженими можливостями. Вся програма гарантується та обговорюється з педагогом Остравського університету Яркою Крістініковою, яка також відвідувала закарпатський дитячий будинок.

Заключний етап є найдовшим. Протягом року – від жовтня 2010 до жовтня 2011 – фізіотерапевт Катерина Шевчікова працюватиме у Вільшанах. "Ми постараємося передати наші знання медсестрам, показати їм, як їхня робота виконується у Чехії – у відповідності до європейських норм. Звичайно, якщо все це не буде застосовуватися на практиці у Вільшанах, то весь проект буде марним". Тому Катерина Шевчікова й перебуватиме у Вільшанах рік, доглядатиме, щоб отримані в ЧР навички реалізовувалися на практиці. Також вона консультуватиме і контролюватиме роботу всього проекту.

Задля збільшення можливостей допомоги проекту, "Бодай" започаткував пересувну фотовиставку, яка показує життя дітей у дитбудинку, роботу добровольців під час регулярних виїздів до дітей. Перша така виставка пройшла від 27 серпня до 2 жовтня у "Кафе Барі" в місті Табор. На виставці демонструються картини, які малювали діти, і відвідувачі купують їх чи виторговують на спеціальному аукціоні.
 

Олекса Лівінський, Прага, для Закарпаття онлайн

26 жовтня 2010р.

Теги: Дитбудинок, Чехія, волонтери

НОВИНИ: Соціо

11:34
УЗ запустила продаж квитків на міжнародні поїзди з Ужгорода євроколією
10:25
У Чопі провели в останню путь полеглого Захисника Максима Пасхалова Фото новина
09:14
На Закарпатті стартував конкурс на найоригінальніший сувенір 2025 Фото новина
23:13
/ 1
В Ужгороді відкрили ділянку євроколії до Чопа
22:53
/ 1
В Ужгороді на учасників мітингу проти забудови вітряками гір поліція склала протоколи Фото новина
18:55
/ 3
На Закарпатті судитимуть підприємицю за спробу незаконного відшкодування ПДВ на понад 1 млн грн
17:18
Рятувальники розповіли деталі масштабної пожежі на базі відпочинку в Нижній Апші Фото новина
15:58
/ 1
На Закарпатті затримали чоловіків, які мали перетнути кордон за $53 тис. Фото новина
14:49
/ 4
Під час візиту Зеленського в Ужгород, місцеві вийшли на протест проти вітряків на Полонині Руна Фото новина
10:45
У Мукачеві стартували змагання з настільного тенісу серед воїнів Нацгвардії Фото новина
09:27
На Закарпатті стартував конкурс екодокументалістики на честь Героя Романа Жука Фото новина
18:28
На війні з рф поліг Захисник з Оноківської громади Володимир Куля Фото новина
17:39
На Закарпатті 24-річна жінка намагалася переправити до Румунії п’ятьох чоловіків Фото новина
17:33
/ 2
У Калинах на Тячівщині розпочався безстроковий протест проти незаконного будівництва мініГЕС Фото новинаВідео новина
15:25
На Берегівщині з пожежі врятували 5-річного хлопчика Фото новина
14:29
У Карпатах гірські рятувальники допомогли вагітній жінці з Дніпра Фото новина
13:31
/ 6
ВАКС заблокував елітні квартири, будинок і авто цивільної дружини ексголови Мукачівської РДА Сергія Гайдая Фото новина
12:05
/ 2
Пішов із життя закарпатський історик, політик і публіцист Володимир Піпаш Фото новина
10:15
На Берегівщині затримали переправника, який за $10 тис. водив ухилянтів через Тису Фото новина
10:00
Екоклуб у Ясінях вирушає до витоку Чорної Тиси: відкрито реєстрацію на участь
09:11
Закарпатець приховав на кордоні партію харчових добавок на пів мільйона гривень Фото новина
17:57
У Королеві на Берегівщині горів двоповерховий будинок Фото новина
16:49
На Закарпатті лікарів викрили на хабарах за продовження групи інвалідності Фото новина
15:58
В Ужгороді відкрили адаптивні бойові тренування для ветеранів Фото новина
14:40
/ 1
У Мукачеві проведуть в останню путь воїна Михайла Лялюшка Фото новина
» Всі новини