"На Закарпатті щороку зростає захворюваність на рак молочної залози. Якщо у 2009 році цю недугу виявили у 242 пацієнток, то з початку 2010 року вже зафіксовано 206 випадків. Закарпаття — регіон, де захворюваність і смертність нижчі, ніж у інших регіонах. Водночас 40 % хворих звертаються вже на 4-й стадії хвороби, менше 20 % — на 1-й стадії", — повідомив головний лікар обласного онкодиспансеру Андрій Русин під час прес-конференції.
Причина раку, за словами Русина: "Стрес, екологічна складова, погане харчування, вживання бадів, спадковість, рання поява місячних, аборти, хаотичні сексуальні стосунки, нерви і навіть політична ситуація — ці фактори можуть спровокувати рак". Пан Русин наголошує, що жінки бояться обстеження, діагнозу й лікування, через це багато хворих потрапляють до рук лікарів уже на пізніх стадіях хвороби.
Якщо жінка сама себе обстежує, вона швидше потрапить до лікаря, отож імовірність нормального подальшого життя в неї вища, ніж у тих, хто нехтує медоглядом. Лікар радить щорічно проходити медогляд, а жінкам після сорока раз на 2 роки робити маммографію.
"Якщо рак діагностували на нульовій стадій, то 5-річна ремісія спостерігається в 95 % випадків", — наголошує лікар.
Ще одна біла пляма раку грудей — якість лікування. "Ми добре лікуємо цю патологію. Однак високовартісне лікування не може бути забезпечене на 100%", — бідкається онколог.
Водночас Андрій Русин також зазначив, що в онкодиспансері 60% усіх операцій — органозберігаючі. А наступного року, як висловився пан Русин, тут почнуть робити пластичні операції на грудях.
P. S. До слова, щороку на Закарпатті фіксують два-три випадки захворювання молочної залози в чоловіків.