У Боздоському парку Ужгорода за гроші Ратушняка і Ко поставили "русскоправославную" капличку

У вівторок, 19 жовтня, у Боздоському парку обласного центру Закарпаття Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський (УПЦ Московського патріархату) освятив каплицю, збудовану на честь святого Архангела Михаїла.

У Боздоському парку Ужгорода за гроші Ратушняка і Ко поставили "русскоправославную" капличку

На освяченні були присутні Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський, секретар єпархіального управління протоієрей Петро Мурник та св.протоієрей Іоан Моланич, протоієреї Миколай Кабацій, Феодор Горшков, Володимир Гуй, архідиякон Олександр Садварій. З вітальним словом виступив міський голова Ужгорода Сергій Ратушняк, на думку якого  відкриття каплички стане знаком духовного воскресіння Боздоського парку.

Каплиця побудована за кошти самого Сергія Ратушняка, його заступника Володимира Химинця, кандидата в депутати від Партії регіонів Олега Адамчука, Олександра Черняка, Василя Готри та інших.

Як видно на фото, каплиця, а точніше - стиль, у якому вона виконана,  є черговим символом присутності "русского міра", про який так любить говорити нинішній патріарх РПЦ Кірілл, і немає жодного відношення до того архітектурного стилю, який є споконвічним для улюблених (в часі виборів) "русинів" ужгородського мера.

Як відомо, з ініціативи Сергія Ратушняка кілька років тому на сесії Ужгородської міської ради було проголосовано мораторій на відведення землі під культові об'єкти. Чи зробили для мера виняток депутати міськради у передбаченому законом порядку, чи мер, у звичному для себе стилі, сам зробив виняток для себе, невідомо: редакції Закарпаття онлайн наразі не вдалося встановити факт існування будь-яких дозвільних документів на зазначену споруду.

19 жовтня 2010р.

Теги: капличка, Ратушняк, Боздоський парк

Коментарі

Hryhorij 2014-01-05 / 11:10:36
Skilky kosztuje kalycia p.Ratuszniaka,meni taka kaplycia potribna ,muszu pozbyraty naszych,a ce wazcze jak z kamenia wytysnuty sik

Лысый ты себе каплычку поставь возле бани на "555" 2010-10-20 / 11:35:00
.

местный 2010-10-20 / 06:55:00
ну просто как в анекдоте:
Утро. Село. Мужик топором рубит молоденькие березки. Сосед ему говорит:
- Куме, та шо Ви таке робите?
- та от, сусiде, приїжджав до мене кум з Москальщини, подивився на мої березки та каже: "Красота. Ну чiста русскiй пєйзаж".
И снова топором тюп-тюп-тюп :)

так и у нас: "Красота. Ну чiста русскiй пєйзаж" :)
у меня глюк или вчера обсуждали такую же луковку но над источником, где император Австро-Венгрии купался за 75 лет до создания такой страны?

сорри 2010-10-20 / 00:48:00
Вся українська сакральна архітектура була задана саме візантійським стилем. Старі дерев'яні церкви Українських Карпат мали бані (шатри, куполи), котрі мали за праобраз візантійські. Вони більше збереглися в бойківських і гуцульських церквах. Готичні церкви Мараморощини - це пізніші віяння, і шпилі на них - перероблені в більш пізні часи, під нову "моду". (Так само як наш іконопис десь до середини 18-го століття теж мав за витоки Візантію, а не католицький Захід, пізніше нав'язаний мадярами.)

Російських "луковок" із тонкими шийками у нас не було ніколи. Винятком були чисто російські храми білоеміґрантів - як от на Православній набережній в Ужгороді чи Ракошині.

2010-10-19 / 23:39:00

:). Коментар видалено через порушення "Правил коментування". Адмін

2010-10-19 / 23:14:00
Церкава в кардіоцентрі аж ніяк не в закарпатському стилі! А в візантійському, себто православному. Див ком. до статті Кузана про стилі...

читач 2010-10-19 / 22:03:00

Коментар видалено через порушення "Правил коментування". Адмін

сорри 2010-10-19 / 21:14:00
Я ж казав, що будуть під різними (іншими) ніками... Бо як інакше інтерпретувати оце "Знову сорри за своє"?.. :)

Шановний КЛИМе, ви хочете виправдати одне свинство іншим? Є, щоправда, нюанси: якщо я правильно розумію, земля на території кардіодиспансеру належить кардіодиспансеру. І виділяти її потреби не було. Ну і, якщо я правильно пам'ятаю з фото на Закарпатті online, русскіх цибуль на тій каплиці не ліпили...

waterman 2010-10-19 / 20:59:00
а Йосиф Франц II часом там не купався?

2010-10-19 / 20:52:00
Хто архітектор? Ім"я в студію!!!

КЛИМ 2010-10-19 / 20:19:00
Знову сорри за своє... А як вам не капличка, а величезний храм без жодного документу? Мова про греко-католицьку споруду на території кардіодиспансеру. Будували не маючи жодних паперів і нічого стоїть і сорри мочить...

2010-10-19 / 20:17:00
Балога приволік цілий літак московських попів, це було дуже патріотично.
Геть московських попів іх храми!

сорри 2010-10-19 / 19:58:00
Чергове величезне свинство. І черговий злочин проти Ужгорода і закарпаття. Зараз тут тергові православні фанатики під різними ніками знову почнуть мене проклинати, але мені байдуже. Свинство завжди залишатиметься свинством, як би хто не намагався прикрити його іменем Господа.

Антон 2010-10-19 / 19:54:00
Дайош капличку/хрест/церкву на 1 кв.км! Оскільки ця капличка належить Московському Патріархату, то її навряд чи спалять, як ту, що біля "Спартака". Рата, Сидор і Патріарх Кіріл -- наші герої!

НОВИНИ: Соціо

22:39
/ 1
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 1
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 3
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 1
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
» Всі новини