На Закарпатті відбулося освячення оновленого древнього джерела (ФОТО)

16 жовтня 2010 року в селі Котельниця Воловецького району Мукачівської Єпархії Високопреосвященнійшим Феодором, архієпископом Мукачівським і Ужгородським було здійснено освячення цілющого джерела на честь ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» та великомученика Пантелеймона.

На Закарпатті відбулося освячення оновленого древнього джерела (ФОТО)

За місцевими переказами це джерело має давне походження. Перші згадки про це джерело датуються кінцем 17 століття. Неодноразово згадується про те, що від вживання цієї води траплялися зцілення від недуг. Цю воду не тільки пили, але нею омивались. Поблизу джерела була розташована купальня.

Одним із найяскравіших випадків зцілень є зцілення у 1790 році Австро-Угорського короля Франца Йосифа II. Під час останньої своєї поїздки на Закарпаття він був у стані важкої хвороби. Місцеве керівництво радило йому спробувати омитись в місцевих цілющих джерелах. Йому було запропоновано декілька варіантів, та саме вода від криниці, яка територіально знаходиться в теперішньому селі Котельниця, надала йому оновлення сил. З того часу до цілющого джерела приходило багато людей, які отримували зцілення від своїх хвороб.

З часом за джерело забули і воно стало занедбаним. І от декілька років тому, за ініціативи настоятеля храму Різдва Богородиці протоієрея Петра Ляха, прихожан села Латірка, меценатів та людей доброї волі, джерело було оновлено і поряд з ним облаштована купальня в якій кожен бажаючий призиваючи в молитовну допомогу святих може омитись з надією на зцілення.

Для якіснішого оздоблення цілющого джерела ініціативна група звернулась за допомогою меценатів якими стали голова Воловецької Районної Державної Адміністрації В. В. Ковбаско, та підприємці області, які являються вихідцями з навколишніх сіл, - Култан В. М., Ряшко В.М., Прендилович С.О., та Зубенко І.Я.

І як результат доброї співпраці стало давно очікуване освячення джерела.

Протоієрей Василій Юрина

18 жовтня 2010р.

Теги: джерело, Феодор, цілющий, освячення

Коментарі

местный 19.10.2010 / 11:55:00
ребята, та ладно вам придираться: была за 75 лет до своего основания Австро-Венгрия или нет, как звали императора...
мусор выгребли, камнем источник выложили - и на том спасибо...

з.ы. "луковка" конечно смотрится как белый в Гарлеме...

István 19.10.2010 / 08:44:00
Не только Австро-Венгрии не существовало тогда, но и короля звали Йосифом ІІ., а не Франц Йосифом ІІ.

МК 19.10.2010 / 00:18:00
Чомусь здається, що мова тут не про впорядкування джерела і освячення його - це дійсно гарна і достойна справа.

Мова про текст повідомлення - бажання прикрасити і так нормальний інформаційний привід незрозумілим імператором, якого в Австро- Угорській імперії і не було, як і не було дуалістичної імперії в ті часи, вилізло автору боком.




сорри 18.10.2010 / 23:18:00
І те, і друге - погано...

АнтиРата 18.10.2010 / 22:52:00
Цибулька краще, ніж бетоний ведмеди а-ля Рата.

18.10.2010 / 22:50:00
Люди, ви чи зовсім здуріли? Наскільки ж потрібно ненавидіти один одного? Ага, сидить такий собі стратег у білокам"яній і думає: де б ще цибульку православну прилаштувати на закарпатській "нашій ментальності і карпатському контексті". Ну немає більше у православних Московії інших проблем чи питань, ніж Закарптатя. Напевно, дуже вже допік всіх піп Сидір, якщо вже така подія викликає стільки негативу. Шановний соррі, мені дуже школа, що вам не довелось зустрітися з, дійсно, духовними людьми. І неважливо, якого вони віросповідання... А дива є і будуть, незважаючи на те чи вірять подібні вам чи ні в них. Точно так як існує Всесвіт і його закони незалежно від вашої віри чи невір"я. Будьте добрішим і терпимішим.

сорри 18.10.2010 / 22:20:00
...а ще я проти тієї перехнябленої русскоправославної "цибульки" над джерелом - абсолютно чужої нашій ментальності і карпатському контексту. Тим більше, що їх тепер тикають - за вказівкою Москви - по всьому нашому Закарпаттю, треба. чи не треба...

сорри 18.10.2010 / 22:16:00
А хто проти "розчистили, облаштували. освятили"?

Я висловився виключно проти містифікацій. Може, комусь і подобається, що його дурять, але мені - ні...

Оксана 18.10.2010 / 22:05:00
Не розумію навіщо такі отруйні коментарі писати про добру світлу подію. Ну розчистили,.ну облаштували, ну врешті-решт освятили джерело. Кому від цього шкода чи гірше? Невже ми всі українці такі?

Олекса 18.10.2010 / 21:49:00
Хлопці украиньці! Ачинь вас давит тота украиньська хворота, што жабов ся зве!???!!!:))))

Макс 18.10.2010 / 21:34:00
Для сорри.
Істину говориш, синку. Тулько в нашій національній греко-католицькій церкві та у київському патріархаті чудеса бувають. А все що коїться у іновірців-москалів "мистифікація і махінація", як писав класик - "опіум для народу". Наш греко-католицький піп найбільш угодний Богові піп! Слава героям! Україні слава!!!

waterman 18.10.2010 / 21:23:00
нічого немаю проти Живоносного Джерела» але Австро-Угорщина була утворена в 1867 році...

долішняк 18.10.2010 / 21:20:00
никай обы утя грум не ударив,нибрязе ти енна

сорри 18.10.2010 / 20:20:00
РПЦ - найбільший махінатор і містифікатор. Фабрика чудес. То у них засушені квіти за склом раптом розцвітають, то хрести у дровах появляються. то, ось, джерело цілюще (про яке забули) з'являється. Інакше паству залучити не вдається.

Лохотрон.

НОВИНИ: Соціо

21:12
/ 2
Свидовець і полонину Красну порізали на лоти для продажу з аукціонів. Усього 800 ділянок на площі понад 8 тисяч гектарів
18:33
/ 5
Мер власних інтересів
14:36
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Олександром Янчієм Фото новина
13:34
На Закарпатті викрали багі з майстерні Фото новина
11:31
В Ужгороді патрульні виявили водія у стані алкогольного сп’яніння Фото новина
11:00
/ 1
На Закарпатті за добу вигоріло понад 1,3 гектара сухої трави та сміття
18:05
/ 1
На Закарпатті митники вилучили люксові бренди на пів мільйона гривень Фото новина
16:47
В Ужгороді шість квартир передадуть пораненим військовим
14:19
/ 1
У пункті пропуску «Дякове» прикордонники виявили старовинні монети Фото новина
12:54
В Ужгороді проведуть в останню дорогу захисника Віктора Дяківа Фото новина
12:19
На трасі Долина — Хуст викрили нелегального перевізника Фото новина
16:28
/ 3
В Ужгороді вперше провели масштабний чемпіонат зі скандинавської ходьби Фото новина
14:22
/ 1
Закарпатця судили за відео про пересування мобільних груп ТЦК у TikTok
11:27
/ 1
На Закарпатті оголосили високий рівень пожежної небезпеки
14:10
У боях за Україну поліг військовий Іван Панасенко із села Крива на Тячівщині Фото новина
09:58
На війні загинув ужгородець Євген Буков, який був батьком шістьох дітей Фото новина
09:43
/ 4
На війні з рф поліг захисник із села Пастілки на Ужгородщині Василь Юзьо Фото новина
17:10
/ 2
В Ужгороді попрощалися з 35-річним воїном Михайлом Тіщенком, який понад півтора року був зниклим безвісти Фото новина
16:01
На війні загинув військовий із Ясіні Василь Вербищук Фото новина
13:40
На війні з рф загинув захисник із Чинадійова на Мукачівщині Юрій Майнгаст Фото новина
11:57
/ 2
На Рахівщині затримали переправника, який вів чоловіка до Румунії через річку Фото новина
10:46
На Закарпатті зупинили перевантажену вантажівку Mercedes-Benz Фото новина
10:07
/ 1
На війні з росією поліг захисник із Міжгір’я Олег Шанко Фото новина
08:59
/ 3
Від початку року у Барвінку сталося вже 12 пожеж на сміттєзвалищі Фото новина
20:14
/ 6
Скандальні "Вітропарки", що планують знищити вітряками унікальне високогір'я на Закарпатті, зареєстрували новий індустріальний парк у Хусті
» Всі новини