Великі Лази відсвяткували День села

Минулої неділі свій День села відзначали Великі Лази. Святкували з розмахом, запросивши багато гостей. Біля клубу розмістилися різні дитячі атракціони, неподалік зайняли свої місця торговельні ятки. Сцену спорудили біля торговельного центру Федора Касинця.

Великі Лази відсвяткували День села

Ще зранку погода не обіцяла теплого дня, чорні хмари напливали на село, дув холодний вітер. Але коли на подіумі з'явилися красуні-ведучі Ольга Хила та Ярослава  Мигальницька й оголосили  про початок  свята, несподівано і сонце взялося до роботи і як на замовлення стало відразу по-літньому спекотно. Всевишній, вочевидь, знає, що у Великих Лазах  живуть дуже віруючі люди і  подарував їм погожу, сонячну днину. Отець Михайло так і сказав, вітаючи односельчан зі святом, бажаючи їм Божої благодаті.

З щирими словами побажань звернувся до присутніх і господар села – сільський голова Лука Шпонтак. Йому було б що розповісти людям, але не хотів затримувати їхню увагу, перетворювати свято у передвиборну агітацію. До речі, й інші претенденти на посаду сіль-ського голови також не бажали скористатися нагодою. Що ж, розумно зробили, адже у селі кожен знає, хто чого вартий і самостійно зробить свій вибір. За останні роки багато чого в селі змінилося на краще. Колись клуб нагадував розвалюху. Ніхто й не думав, що він ще зможе послужити людям. Тепер цей будинок – справжня окраса села. 500 тисяч гривень потратила сільська рада на його ремонт. І господарює в ньому молода, енергійна Леся Бенжак. День села для неї був першим сер-йозним екзаменом, і вона здала його на відмінно.

Батьки з нетерпінням чекали виходу на сцену наймолодших артистів – вихованців місцевого дитячого садка. І вони були неперевершені. У цьому до-шкільному закладі виховуються 50 малят. П'ятнадцятеро цього року пішло у перший клас. Маленькі козачки та дівчатка в                українських строях так гарно співали, що аплодисменти довго не змовкали. На дітей  чекали приємні сюрпризи. Їм вручили подарунки підприємці Максим Кривонос, Світлана Станко та Юрій Бабуські.

Великим Лазам пощастило. Саме тут, у колишньому маєтку Плотенія, розташована дитяча школа мистецтв, тут зібрано багато юних талантів. На святі, наприклад, прекрасно виступила  хореографічна студія "Мрія", якою керує Єлизавета Баб'як.

На торжество сходилося все більше і більше великолазівців. Серед глядачів – відомі поетеса Маріанна Салай-Пак, письменник Юрій Шип, вчителі, лікарі. 

Приїхали привітати сусідів і Яроцький сільський голова  Марія Рущак, і жіночий ансамбль "Ярочок" ( худ. кер. Віра Луцьо). Порадували і дует у складі Єв-генії Гринчук та Стефана Адамчо, солісти Наталія Гелеш і Наталія Дюгованець.

Прекрасно виступив і ансамбль ветеранів праці. Фельдшер Гафія Ковач, учасниця цього своєрідного колективу, оголосила, що це співають дівчата 60-их років. Усі вони: і Марія Федор, і Марта Баран, і Марія Франк та Єлизавета Дурневич дійсно у ті далекі роки були активістками місцевого клубу, ядром співочого гурту. Сільська рада всіляко підтримує аматорів сцени. Так, для танцюристок із студії "Мрія" сільський голова Лука Шпонтак профінансував пошиття нових сценічних костюмів. Вітали на святі сім'ю Дюгованець з народженням донечки Софійки, молодят, які недавно побралися. Співали і для хлопців, які нині служать в армії – Олександра Щобака та Швенди, Романа Бескіда. Добрим словом згадали ведучі і сільську футбольну команду. До речі, в день свята відбулися матчі між місцевими  та футболістами  із Середнього. Серед дорослих виграли гості, серед юнаків – господарі.

Не забули на святі і про найстарших мешканців села: Юлію Кирлик, Єлизавету Гаврилешко, Надію Митровку, Ганну Касинець (1919 – 1920 р.р. народження).

Концертна програма була різноманітна: пісні, танці, вірші і багато музики. Вона звучала допізна. Бажаючі смакували шашликами (ПП Малош) і бограчем (Ю. Ференцик).

До мене підійшла вчителька-пенсіонерка Ірина Кобець і попросила передати через газету подяку сільському голові Луці Шпонтаку за те, що дбає про село, працює на благо людей. Згадала сільські містки, по яких люди боялися ходити, не те щоб їздити на автомобілях. Тепер вони всі відремонтовані. Виконую прохання Ірини Іванівни.                           І хай також збудуться побажання підприємця Світлани Станко, щоб такі яскраві сільські свята, як цьогорічне, стали традиційними у Великих Лазах.

Марія Підгорна, "Вісті Ужгородщини"   

15 жовтня 2010р.

Теги: День села, Великі Лази

НОВИНИ: Соціо

18:00
На війні з росією поліг Павло Полянчук з Богдана на Рахівщині Фото новина
21:14
На Закарпатті забудовник уник кримінальної відповідальності, сплативши 4,6 млн грн податку на прибуток
15:45
У Тарнівцях на Ужгородщині провели в останню дорогу захисника Василя Копача Фото новина
09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 7
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 12
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
» Всі новини