Тепер такі споживачі платитимуть на загальних підставах у залежності від обсягів газу, спожитого протягом минулого року. При цьому, відповідно до роз’яснень, які надійшли з Києва, звернувшись до газовиків, можна перейти у категорію з меншою оплатою.
Наприклад, якщо було встановлено нове, більш економічне обладнання і людина змогла переконати фахівців, що тепер вона використовуватиме значно менше блакитного палива. Або як у випадку, котрий розглядався на брифінгу, коли через смерть у грудні людини для проживання всіх родичів, які прибули на похорон, різко зросли обсяги споживання і вивели споживача в категорію, яка платить за вищою ціною. Рішення про переведення в категорію, яка платить менше приймається, за словами Василя Фізера, для уникнення зловживань, комісійно. А остаточний розрахунок буде наприкінці року, в залежності скільки ж газу буде спожито кожним споживачем реально.
За словами Василя Фізера, чимало людей переводили квартири на індивідуальне опалення без отримання від газовиків технічних умов, виготовлення проекту. Лише в Ужгороді є 12 приватних фірм, які мають ліцензії на проведення таких робіт, а чимало «дядь Федів» заробляють на цій «модній темі» без будь-яких дозволів. Тому питання безпеки нововвстановлених установок стоїть дуже гостро, особливо в Ужгороді та Мукачеві, де переобладнань у багатоповерхівках найбільше. Як запевнив Василь Фізер, ВАТ «Закарпатгаз» має відповідних спеціалістів і вони виконують роботи значно дешевше, ніж приватники.
Тим же, хто вже має котли і пристрої, варто їх легалізувати, бо позиція урядовців чітка: встановлені без відповідних документів треба демонтовувати. Легалізацію треба починати зі звернення до «Закарпатгазу», відповідні фахівці оглянуть систему і при потребі дадуть рекомендації що, як і де замінити, скажімо якусь трубу, стояк тощо.
Зрозуміло, що після встановлення індивідуального опалення люди вже провели ремонти і переробкам тепер будуть дуже «раді». Але, безпека, життя і здоров’я, каже Фізер, того вартують.
ЗІА "Простір"—"Мукачево.net"
27 березня 2007р.
Теги: