В Закарпатській області на 22,6 % зросла кількість злочинів

Проблемні питання боротьби зі злочинністю, зміцнення законності та правопорядку стали темою обговорення на розширеному засіданні колегії, що відбулася в прокуратурі Закарпатської області.

В Закарпатській області на 22,6 % зросла кількість злочинів

Як повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі прокуратури Закарпатської області, у засіданні колегії, на якому головував прокурор області  Анатолій ПЕТРУНЯ, взяли участь усі міськрайпрокурори краю, керівники правоохоронних органів області, заступник начальника УМВС в Закарпатській області  Володимир Шелепець, начальник ДПА в області Василь ІВАНЧО, заступник голови ОДА Іван КАЧУР та заступник начальника на Львівській залізниці Володимир КУЛІШ та інші.

Заступник прокурора області Віталій МУХІН, проаналізувавши ситуацію, зазначив, що загальна кількість зареєстрованих злочинів на території області зросла на  22,6 % у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Викликає занепокоєння і зріст тяжких злочинів.

Він підкреслив необхідність розібратися, як міліція реагує на кожен факт крадіжки, як обліковуються злочини і чи все робиться для їх розкриття. Адже тільки спільними заходами можна домогтися рішучої зміни ситуації на краще. Суттєво збільшилась кількість злочинів, вчинених підлітками – 332 кримінально-карні діяння, що на 142 злочини більше ніж торік за цей же період. Найбільше - у місті Ужгороді (у три рази більше),Виноградівському, Свалявському, Берегівському районах.

Левову частку серед злочинів, вчинених підлітками, становлять крадіжки – 207 злочинів, або понад 60 % від загальної кількості. На 37 % зросла кількість злочинів, вчинених учнями міст Ужгорода, Мукачівського, Рахівського та Тячівського районів.

На 12% більше (або з 316 до 355) зареєстровано злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів. За участю неповнолітніх зареєстровано на 320% більше (з 5 до 21). 

Причина такого стану, у тому числі і зростання злочинів, вчинених неповнолітніми у стані алкогольного сп'яніння, у громадських місцях, - цє  насамперед  відсутність належного контролю з боку органів внутрішніх справ та уповноважених органів місцевого самоврядування.

Як свідчить аналіз з цього питання, ефективність спільної роботи правоохоронних органів у області є недостатньою. 

Зокрема, органами внутрішніх справ неналежним чином забезпечено профілактичну роботу, виявлення, запобігання, припинення та розкриття злочинів. В області збільшилась кількість злочинів, вчинених у стані алкогольного сп'яніння, майже удвічі збільшилась рецидивна злочинність. Залишається нерозкритими  1228 злочинів, з них - 564 тяжких та особливо тяжких. Найбільше у м. Ужгороді, м. Мукачеві, Ужгородському, Мукачівському районах.
Нерозкритими залишається майже половина зареєстрованих крадіжок у пасажирів на транспорті та крадіжок вантажів.

Ведучи мову про стан прокурорського нагляду за додержанням законодавства щодо виявлення, розкриття та розслідування злочинів, пов'язаних із зловживанням і перевищенням влади або службових повноважень заступник прокурора області зазначив, що прокуратурою області протягом з початку року вживалися  результативні заходи щодо покращення прокурорського нагляду та підвищення ефективності боротьби з організованою злочинністю і корупцією.

Так, за вказаний період правоохоронними органами викрито 9 організованих злочинних угруповань, з них 3 у сфері економіки. Кримінальні справи стосовно 8 ОЗГ направлені до суду, одна – перебуває у провадженні. Викрито організовані групи, які вчиняли злочини у кредитно-фінансовій сфері – 2 ОЗГ ( у т.ч. одна ОЗГ – у банківській сфері) та у бюджетній – 1 ОЗГ.

Водночас, незадовільною є робота спецпідрозділів УМВС та УСБ України в області з викриття організованих груп з корумпованими зв'язками в органах влади і управління, які скоюють злочини у сфері земельних відносин, у зовнішньоекономічній діяльності, пов'язані з хабарництвом, контрабандою.

Загалом УМВС України в області за цей період  виявлено 7  організованих груп.
Спецпідрозділом УСБУ викрито дві ОЗГ, кримінальна справа стосовно однієї скерована до суду, інша - перебуває у провадженні СВ УСБ України в області.

Учасниками ОЗГ завдано збитків на суму майже 7 млн.грн., вже відшкодовано у ході досудового слідства 801 тис.226 грн. або понад 11%, накладено арешт на майно на суму понад 5 млн. грн

Зусилля працівників правоохоронних органів були зосереджені, в основному, на виявленні корупційних правопорушень серед державних службовців 5-7 категорій, працівників правоохоронних органів, службових осіб місцевого самоврядування.

За вчинення корупційних правопорушень притягнуто до відповідальності: 9 правоохоронців (з них: 2 – працівники органів внутрішніх справ, 1 – інспектор митної служби, 3 – працівники прикордонної служби, 1 – працівник державної податкової інспекції, 2 – співробітники МНС), 19 - службових осіб місцевого самоврядування 4 категорії (голів сільських, селищних рад), 25 - 5-7 категорії (секретарів, бухгалтерів, спеціалістів ), 2 - військовослужбовців, 5 - держслужбовців РДА, 2 - облдержадміністрації.

Реагуючи на незаконні постанови судів органами прокуратури області опротестовано 9 таких рішень, з них  задоволено 2.

Підпорядкованими прокурорами та облапаратом внесено 17 подань та інших документів реагування на усунення причин та умов, що сприяють корупційним проявам, за результатами розгляду яких 3 службових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, скасовано 8 нормативно-правових актів та рішень, прийнятих внаслідок корупційних діянь, із займаних посад звільнено 2 осіб.

Завдяки активізації роботи правоохоронних органів області поточного року покращився стан протидії кримінально-караній корупції. На 18,2% або з 33 до 39 зросла кількість кримінальних справ цієї категорії, закінчених слідчими прокуратури, з них 22 - за фактами зловживання та 5 - про перевищення влади, 7 - про хабарництво та 5 - про розкрадання майна.

До кримінальної відповідальності вже притягнуто 40 суб'єктів корупційних діянь, зокрема, 12 державних службовців, 17 посадових осіб місцевого самоврядування, 5 депутатів місцевого рівня, 2 працівники райдержадміністрацій, 4 працівники органів внутрішніх справ.

Активізовано протидію злочинам, вчиненим на пріоритетних напрямках економіки. Порушено 134 кримінальні справи про такі злочини проти 117 минулого року, з яких 50 - у бюджетній сфері, 45 - у сфері земельних відносин, 41  - у кредитно-фінансовій системі. 81 з цих справ вже скеровано до суду з обвинувальним висновком.

Проаналізувавши ситуацію, учасники розширеного засідання колегії зробили висновок, що порушені проблеми потребують комплексного вирішення з об'єднанням зусиль усіх правоохоронних органів краю. Розроблено ряд заходів, головна мета яких посилення спільних дій в боротьбі зі злочинністю в області.

11 жовтня 2010р.

Теги: Прокуратура, злочин

НОВИНИ: Кримінал

18:28
/ 1
На Тячівщині погоджено підозру двом підприємцям, які заволоділи понад 300 тис грн виділених на ремонт місцевих доріг
13:16
На Берегівщині взято під варту підозрюваного в крадіжці автівки, квадроцикла та мотоцикла
13:05
В Ужгороді погоджено підозру серійному крадію та грабіжнику зі Львівщини
12:05
Одна з сільських рад Виноградівщини завдала збитків місцевому бюджету на 3,8 млн грн
11:29
На Закарпатті затримали 4-х нелегалів із Таджикистану та двох чоловіків, що збиралися їх переправити через кордон
02:32
Ужгородцеві не дали зайти у приміщення суду з електрошокером та двома ножами
17:41
/ 7
Заступнику керівника Перечинського відділення поліції, затриманому на хабарі, затверджено обвинувальний акт
17:37
/ 6
За "дипломатичну контрабанду" консула Ігнатка на Закарпатті порушено два кримінальні провадження
13:52
/ 5
На Закарпатті затримали "водолазів" у мокрих гідрокостюмах, що переправляли Тисою сигарети до Румунії
13:10
/ 2
На Іршавщині ще троє членів ДВК визнали свою вину у незаконній видачі бюлетенів для голосування
13:06
/ 19
На Закарпатті затримали оперуповноваженого контррозвідки СБУ за вимагання хабара за безперешкодний перетин кордону
10:59
На Рахівщині "п'яний" Fоrd з'їхав у кювет, а зупинений у Берегові водій під наркотиками чинив опір поліції
09:56
/ 4
На Закарпатті у вантажному поїзді, що прямував до Угорщини, відкопали з-під руди 2 тис пачок сигарет
00:16
/ 7
Прикордонники офіційно повідомили про виявлення сигаретної контрабанди в авто почесного консула Ігнатка
23:26
/ 74
На закарпатській митниці затримали на контрабанді сигарет скандального дипломата Ігнатка
16:42
/ 1
У Виноградові 79-річний чоловік під час п'яної сварки до смерті побив 83-річного товариша по чарці
16:33
/ 1
В Ужгороді пошкодили монумент жертвам Голодомору
16:05
/ 5
На Закарпатті затримали прикордонника, що вимагав і отримав хабар за "дозвіл" на контрабанду сигарет
15:16
/ 1
В Ужгороді зареєстровано провадження за фактом перевищення повноважень патрульними
12:06
/ 3
В Ужгороді та Хусті викрили склади з алкоголем сумнівного походження, який збували по всьому Закарпаттю
10:29
/ 1
У Міжгір'ї нетвереза 62-річна жінка під час сварки порізала свого чоловіка
03:19
/ 11
Держінспектора митного поста "Тиса" Пловайка відсторонили за "візуальний" хабар в 200 євро - Нефьодов (ВIДЕО)
02:41
/ 1
В Ужгороді оперативно затримали "щипачку"
01:30
/ 1
У ПП "Косино" через сигаретну контрабанду в чоловіка вилучили "Тойоту Авенсіс"
01:26
У ПП "Тиса" в буковинця через контрабандні сигарети вилучили мікроавтобус
» Всі новини