Як повідомляє джерело, яйцеклітини, що мали повний подвійний набір хромосом батька й матері майбутньої дитини, помістили в холодильну камеру 1990 року, через добу після запліднення. Лише дві з них вижили на момент відкриття камери через 19 років і 7 місяців після заморожування.
У серпні 2009 року один із цих ембріонів вживили в організм 42-річної жінки, яка 10 років безуспішно боролася з безпліддям. У результаті, в травні 2010 року вона народила здорового хлопчика вагою 3 кілограми 150 грамів. Цю інформацію кілька місяців утаємничували й оприлюднили тільки тепер. При цьому повідомили, що у малюка є рідний брат або сестра, що народилася 20 років тому з ембріона від тієї ж пари, який, проте, не заморожували.
Колишній рекорд, зафіксований в 2006 році, складав 13 років, протягом яких ембріон зберігався замороженим. На думку деяких фахівців, термін зберігання ембріонів при низькій температурі, після якого вони можуть успішно розвиватися, може перевищувати навіть 40 років.
Нагадаємо, що цього року лауреатом Нобелівської премії в області медицини став учений Роберт Едвардс, який розробив технологію штучного запліднення in vitro. Однак Папська академія Pro Vita (За життя), що займається дослідженнями в галузі біоетики з позицій Церкви, виступила проти присудження Нобелівської премії 2010 року по медицині Едвардсу.
Корреспондент