Закарпатські студенти протестуватимуть проти платних послуг у вишах

12 жовтня 2010 року на пл. Народній відбудеться громадського захід «Протест проти введення додаткових платних послуг», спрямований ліквідувати введення додаткових платних послуг у сфері вищої освіти та розгортання процесу комерціалізації освіти в цілому. А саме: відмінити Постанову Кабінету Міністрів України №796 від 27 серпня 2010 року «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності». Документ суперечить Конституції і загрожує впровадженням численних незаконних грошових стягнень зі студентів та учнів.

Закарпатські студенти протестуватимуть проти платних послуг у вишах

Постанова фактично сприятиме ще більшій появі платних "позакласних занять", без яких високі оцінки учням та студентам просто не поставлять. Документ також фактично встановлює плату за складання абітурієнтами зовнішнього незалежного оцінювання, плату за користування Інтернетом та послугами шкільних та університетських бібліотек, плату за забезпечення обмундируванням студентів та працівників ВНЗ, та ін. Огляд небезпек постанови № 796 – http://fri.com.ua/2010/09/5187,http://bit.ly/9Bk31V

За минулої влади спроба введення додаткових платних послуг вже мала місце. 14 квітня 2009 року Кабінет Міністрів прийняв постанову №369, якою планувалось запровадити зазначені платні послуги. Але, враховуючи звернення студентських та молодіжних громадських організацій, та неконституційність рішення Уряду – попередній Президент своїм Указом від 30 квітня скасував частину платних послуг. А через акції протесту студентських та молодіжних організацій Кабінет Міністрів 5 червня 2009 року скасував запровадження усіх з вищезазначених додаткових платних послуг. Подробиці (відео) тут – http://fri.com.ua/?p=486

Сьогодні платні "послуги" - це знову реальність. Постанова КМУ №796 вже прийнята. Вищим навчальним закладам дозволено вводити нові платні "послуги". Крім того уряд планує на 25% скоротити держзамовлення.

Студенство двічі просило Прем'єр-міністра М. Азарова не підисувати проект постанови, але він прохання проігнорував. Міністр освіти і науки Д. Табачник, подавши такий проект постанови - довів, що він - не товариш для студента. М. Азаров фактом підписання теж засвідчив своє ставлення до студентства.

4 жовтня біля 500 сімферопольських студентів під час свого мітингу проти постанови № 796 закликали приєднуватись до протесту студентів усієї України. Подробиці (фото і відео) тут –http://fri.com.ua/?p=5366, http://bit.ly/9z1QF4

12 жовтня студенти 12 міст України вийдуть на вулицю, аби висловити свій протест. Місто Ужгород серед них. Під час акції ми сподіваємося передати звернення до Президента України через Голову Закарпатської обласної державної адміністрації О. Ледиду, як першу особу в області, що має безпосереднє відношення до президентського інституту. Юридично, тільки В. Янукович зараз може взятися за голову, та надавати по рукам Азарову, Табачнику й усьому складу уряду.

Захід відбуватиметься без будь-якої партійної символіки та символіки припартійних рухів. На акціях люди з партійною чи припартійною символікою (прапори, банери, футболки тощо) не мають жодного відношення до цієї кампанії. Вони або цинічні провокатори, або мають хтиве бажання пропіаритися на проблемі студенства.

Символічно, що захід пройде в рамках відзначення 20 річниці "Студентсько революції на граніті". Тож і цього разу, студенство має довести свою свідомість та нездоланне бажання впливати на суспільно-політичні процеси в країні.

Володимир Феськов

08 жовтня 2010р.

Теги: Студенти, протест, платні послуги

НОВИНИ: Соціо

19:14
На Тячівщині зіткнулися три автомобілі Фото новина
18:19
В Ужгороді на Закарпатській облаштують додаткову смугу Фото новина
17:26
На війні з рф поліг Герой із села Водиця на Ужгородщині Анатолій Фіцай Фото новина
16:19
/ 1
На Закарпатті з початку року вогонь знищив понад 570 гектарів сухостою Фото новина
15:07
/ 1
У пункті пропуску «Тиса» знайшли мікроавтобус у міжнародному розшуку Фото новина
14:34
Водій мотоцикла під наркотиками влаштував ДТП і тікав від патрульних Фото новина
13:35
/ 1
Стала відома подальша доля вилучених на Закарпатті стародруків Фото новина
12:33
У Білках на Хустщині попрощалися з полеглим на війні з рф воїном Петром Біксеєм Фото новина
11:13
Військовий з Углі отримав почесний нагрудний знак «Золотий хрест» Фото новина
10:13
У Велятині на Хустщині повідомили про загибель на війні захисника Юрія Марченка Фото новина
08:56
/ 3
Сьогодні в Ужгороді стартує «Сакура Фест»
00:47
У понеділок у Мукачеві попрощаються з Юлієм Калі, що загинув ще в грудні 2024-го Фото новина
17:52
Після восьми місяців неволі додому повернувся військовий із Хустщини Фото новина
16:53
27 старовинних книг намагалися вивезти за кордон через Закарпаття Фото новина
14:18
/ 1
Рятувальники ліквідували 9 пожеж сухої трави за один день Фото новина
14:16
У селі Залом на Хустщині попрощаються із полеглим Героєм Богданом Мигалко Фото новина
14:12
Понад 30 сімей загиблих захисників отримають допомогу від Ужгородської міськради
13:06
У Тересві на Тячівщині повідомили про загибель військовослужбовця Олександра Шафара Фото новина
13:02
/ 2
В Ужгороді депутати міської ради не підтримали жодну з петицій щодо забудови Ботанічної набережної Фото новина
12:57
/ 2
Лікарню в Ужгороді за 125 млн грн відремонтує фірма, що фігурує у кримінальній справі щодо привласнення грошей під час ремонту поліклініки
09:42
У Лазещині на Рахівщині прощатимуться з військовим Олександром Головко Фото новина
14:34
/ 8
Депутата райради Закарпаття викрили на переправленні ухилянтів за кордон Фото новина
13:25
/ 2
В Ужгороді в останню дорогу проведуть полеглого воїна Івана Черничка Фото новина
11:18
У Нижньому Болотному на Хустщині в останню дорогу провели захисника Віктора Шпиньовича Фото новина
10:05
На Мукачівщині медики рятували дітей від панічної атаки після озброєного нападу на їхню матір Фото новина
» Всі новини