Реклама B3

Редактор «Свободи» Петро Часто розповів про специфіку американської та української журналістики (ФОТО)

У прес-центрі «Закарпаття» у четвер відбулася перша прес-конференція за участі журналіста і письменника, який довгий час працював в Ужгороді, а нині є редактором найстарішої у світі української газети «Свобода» (США) Петра Часто.

Редактор «Свободи» Петро Часто розповів про специфіку американської та української журналістики (ФОТО)

Представив гостя Олександр Гаврош. Він розповів про життя пана Петра, котрий починав свій трудовий шлях шахтарем та згодом хист привів його в редакцію "Закарпатської правди". Період відлиги приніс свої складності в життя журналіста, тож Петро Часто змушений був змінити редакцію газети на драмтеатр, де працював завідувачем літературно-драматичною частиною, згодом працював у видавництві "Карпати". Та приватні життєві обставини змусили родину терміново виїхати до Америки у 1990 році.
 
У Сполучених Штатах пан Петро зрештою опинився в редакції української газети "Свобода", заснованої в 1893 році та відомої у всі часи своїм тісним зв'язком з українською громадою.

Відзначивши і літературний хист Петра Часто як сильного есеїста, Олександр Гаврош представив журналістам кілька його книжок та передав слово самому гостю.
 
"Психологічно, душевно, розумово я — один із вас", — звернувся пан Петро до ужгородських журналістів і розповів про часопис, у якому працює. "Свобода" — це велика історія української громади Америки. Це видання свого часу було ініціатором великих акцій в історії Америки: у 1933 році воно дуже багато зробило для усвідомлення світом Голодомору в Україні, було ініціатором спорудження пам'ятника Тарасові Шевченку у Вашингтоні. Це видання повне боротьби з антиукраїнством в Америці та повне полеміки всередині українства і надзвичайно багате протягом своєї історії на видатних авторів (Франко, Грушевський, Донцов та ін.).

Про еміграцію, розвиток діаспори, про українські та американські стандарти журналістики й розпитували гостя закарпатські колеги. Українська журналістика, за оцінкою пана Петра, дуже особистісна, в той час як в американській постаті автора не видно, вона полягає у вмінні інформувати. Що? Де? Коли? — основні питання американської журналістики, емоційність же в ній поза правилами.

Пан Петро як нечастий гість Закарпаття зауважив активність сучасної молоді, яка живе "тими речами, якими варто жити". Щодо Ужгорода, то гість помітив, що Ужгород '60-х років був значно чистішим та затишнішим, ніж сучасний.

Фото Олександра Поповича

08 жовтня 2010р.

Теги: Петро Часто, журналіст, письменник

Реклама B4
Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

19:36
У Яківському на Мукачівщині попрощаються із полеглим військовослужбовцем Сергієм Сегедієм Фото новина
13:01
На Закарпатті розшукують ветерана, який понад два місяці не виходить на зв’язок Фото новина
11:15
В Ужгороді в дитсадку зафіксували випадок менінгококової інфекції Фото новина
23:09
/ 8
"Таємниці" річки Уж. Що краплина води може розповісти про забудову міста?
15:52
Прокуратура через суд зобов’язала Берегівську міськраду подбати про збереження історичних будівель шкіл Фото новина
23:34
/ 2
"Архів дотику": в Ужгороді покажуть історії відновлення через кераміку
16:14
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Сергієм Москалевичем Фото новина
14:48
На Рахівщині 46-річний чоловік поранився ножем під час «гри» Фото новина
13:56
На КПП «Тиса» у закарпатця знайшли шість упаковок речовини, схожої на канабіс Фото новина
18:06
Туристу з Вінниччини стало зле під час походу Свидовецьким хребтом Фото новина
17:14
/ 1
В Ужгороді попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Сергієм Івановим Фото новина
10:07
На Мукачівщині в ДТП травмувався водій легкового автомобіля Фото новина
09:14
/ 2
Шестеро туристів застрягли під час спуску з Говерли Фото новина
17:11
На війні загинув 33-річний захисник із села Осій на Хустщині Юрій Черничко Фото новина
11:17
На Ужгородщині 1-річна дитина отримала колото-різану рану
16:38
На війні з росією поліг захисник із Жнятина на Мукачівщині Микола Грицу Фото новина
15:46
/ 1
На Закарпатті 23-річна жінка народила п’яту дитину просто вдома Фото новина
12:52
У замку Паланок у Мукачеві зварили «Леквар Перемоги» Фото новина
12:16
В Ужгороді відбулося спецпогашення марок на підтримку військовополонених Фото новина
11:13
/ 1
23-річна жінка на Великоберезнянщині народила четверту дитину до приїзду медиків
10:12
На війні з рф загинув 33-річний захисник із Великих Лазів на Ужгородщині Іван Коваль Фото новина
15:07
/ 11
В Ужгороді висохло головне Чорне озеро Фото новина
09:20
/ 3
БЕБ на Закарпатті перевіряє 190 міжнародних перевізників
13:51
45 екзотичних дерев Ужгорода зібрали в одній книзі Фото новина
09:24
/ 2
У Неліпині на Мукачівщині попрощалися із полеглим на війні захисником Михайлом Бабієм Фото новина
» Всі новини