Дослідники довели, що почуття задоволеності життям і відчуття щастя піддаються управлінню і залежать від цілком конкретних параметрів.
На перше місце вчені поставили емоційну врівноваженість партнера. "Незалежно від тривалості відносин, щасливими виявилися лише ті пари, де партнери емоційно врівноважені", - пояснює керівник дослідження доктор Хідей.
На другому місці - життєві пріоритети: "Люди, у яких в житті найбільшу цінність становить сім'я, більш щасливі, ніж ті, які вважають абсолютним пріоритетом матеріальні цінності і кар'єру. Така ситуація характерна і для чоловіків, і для жінок. Але все-таки одна гендерна відмінність є: жінки, партнер яких ставить понад усе сімейні цінності, набагато щасливіші за тих, чиї супутники орієнтовані на матеріальні цінності".
На третьому місці - співвідношення роботи та відпочинку. "Для чоловіків і для жінок недостатній час, зайнятий роботою, значно гірше позначається на емоційному стані, ніж надмірна завантаженість роботою. А найсильніше травмує психіку відсутність роботи", - коментують вчені результати дослідження.
Наступним параметром, від якого залежить відчуття щастя, вчені назвали вагу: "Для чоловіків нестача ваги набагато більш серйозний недолік, ніж її надлишок, недобір у вазі викликає і загальну незадоволеність життям. Для жінок надмірна вага викликає тільки легке відчуття незадоволеності, а в середньому повні жінки життям цілком задоволені", - підсумував доктор Хідей.
Як повідомляє джерело, у ході дослідження вченим також вдалося спростувати так звану теорію кінцевої точки, яка пояснює причини, з яких одні люди відчувають себе щасливими, а інші ні. Відповідно до теорії кінцевої точки, це відчуття закріплюється на генетичному рівні, і залишається сталим.
Нагадаємо, раніше американські соціологи з Прістонського університету підрахували рівень щорічного доходу, перевищення якого вже не додає жителям США щастя.
Корреспондент