В Ужгороді побуває буддистський лама Оле Нідал

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція, головною темою якої став розвиток буддизму в Ужгороді. Томаш Фрідман, президент Українського об’єднання буддистів школи Карма Каг’ю проанонсував офіційний візит на Закарпаття сучасного західного Майстра буддійської медитації, Лами Оле Нідала.

В Ужгороді побуває буддистський лама Оле Нідал

Томаш Фрідман розповів: "Буддизм приваблює освічених молодих інтелігентних людей у всьому світі, у тому числі й в Україні. У 1994 році в Ужгороді вперше побував Лама Оле, тоді ми зареєстрували наш буддійський центр та розпочали активний розвиток".
 
Майстер буддійської медитації, перший західний вчений буддизму Лама Оле 20 жовтня о 19.30 проведе публічну лекцію в Закарпатському облмуздрамтеатрі.
 
Лама Оле (родом з Данії) представляє одну з 4 шкіл буддизму, а саме Карма Каг'ю. Незабаром Ламі Оле виповниться 70 років, двічі на рік він оминає земну кулю, започатковував понад 65 буддійських центрів, є автором багатьох книг з буддизму, які написані зрозумілою і цікавою мовою для європейського читача. Лама -- філософ і філолог за освітою. В Ужгороді вийшла перша книга Оле Нідала українською мовою ("Дійсність як вона є"), наразі готується друге видання.
 
"Лама Оле не вписується в уявлення західних людей щодо "нормального буддиста", який, на їх думку, повинен бути ченцем, бути одягненим у червоний одяг тощо. Але це неправильна точка зору, бо серед буддистів є ченці, миряни і йогини (або інтенсивно практикуючі). Оле – світська людина, він носить джинси, стрибає з парашутом, страшенно любить швидку їзду на мотоциклах, неймовірно активний", — каже Томаш Фрідман.
 
"Ми хочемо досягти просвітлення, щоб допомогти в цьому й іншим, — каже Т. Фрідман. — Буддизм не є релігією, бо ми не визнаємо якогось абсолюта, бога, який створив світ. Вважаємо, що світ існував завжди і він постійно змінюється. Вважаємо, що не було такого місця, як рай, з якого людина випала і знов повинна туди прийти, щоб повернути щастя. Натомість, для цього потрібно лише розкрити власний потенціал. Ми зосереджені не на пізнанні оточуючого світу, а на пізнанні людиною самої себе".

Як повідомив Томаш Фрідман, в Ужгороді активних членів буддійського центру є близько 15, а людей, які приходять час від часу – близько 50. "Ми будуємо великий будинок для буддійського центру, оскільки, на переконання Лами Оле, Ужгород є специфічним мостом між Заходом і Сходом. Лама Оле завжди, з часу першого візиту, любив Ужгород і вважав, що Закарпаття є такою територією, яка практично ніколи не знала релігійних воєн, тому представникам різних конфесій тут комфортно", -- сказав Томаш Фрідман. Вік ужгородських буддистів – від 18 до 70 років.

***
Буддизм не є релігією віри, він – релігія досвіду. Мета буддизму – у повному розвитку одвічно притаманного кожному потенціалу. Вчення Будди – це пропозиція для критичних людей та людей, які мислять. Воно не знає догм і відкрито для  будь-яких питань. Особливо важливим для сучасного суспільства фактом є те, що більшість методів буддизму не потребують відходу від реалій соціального життя і спрямовані на розвиток безстрашшя, радості та співчуття. За словами сучасного західного Майстра буддійської медитації Лами Оле Нідала, "коли люди працюють з нашими методами, в них поступово розвивається внутрішня впевненість, яка робить їх сильними та зрілими".
 
Серед відомих західних діячів культури і науки --  імена А.Шопенґауера, Е.Фромма, А. Енштейна, Р.Ґіра, С.Сігала, Б.Пітта, Ш.Стоун, Т.Тернер, Б.Гребещикова. А серед українських послідовників цього вчення – І.Франко.

04 жовтня 2010р.

Теги: буддизм, Оле Нідал

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
01:32
/ 4
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 21
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
02:20
/ 3
Проти журналістки-розслідувачки із Закарпаття, яка пише про вітряки у горах, знову публікують замовні статті
» Всі новини