У Сваляві пройшли змагання серед підрозділів оперативно-рятувальної служби Закарпаття

У Сваляві пройшли обласні змагання серед підрозділів оперативно-рятувальної служби краю з пожежно-стройової підготовки, де визначалася краща ланка газодимозахисної служби.

У Сваляві пройшли змагання серед підрозділів оперативно-рятувальної служби Закарпаття

 Їх метою є підвищення боєздатності та вдосконалення професійної майстерності рятувальників для роботи у непридатному для життя людини середовищі, адже в 90 відсотках випадків вогнеборцям доводиться працювати саме в таких умовах. Від швидкості виконання завдань залежить життя людей та збереження матеріальних цінностей.  
 
Щоб визначити кращих, на міському стадіоні та навчально-тренувальній базі Свалявського райвідділу ГУ МНС зібралися 16 команд. Спортивний захід проходив у чотири етапи: пошук і рятування потерпілого в непридатному для дихання середовищі, підйом по висувній драбині у вікно третього поверху навчальної вежі, в'язання пожежним подвійної рятувальної петлі з одяганням її на потерпілого та останній, найважчий, бойове розгортання і подача води в умовний осередок пожежі. Виконання всіх вправ повинно було здійснюватися у спеціальному одязі та апаратах захисту органів дихання, вагою близько 17 кілограмів.

У ході змагань визначалася індивідуальна майстерність кожного вогнеборця, що є запорукою чіткої і злагодженої дії всієї пожежної команди. У випадку чиєїсь помилки судді нараховували додаткові штрафні бали.

Та незважаючи на складність вправ всі підрозділи показали впевнені результати. Так, у вправі одягання бойового одягу та спорядження найспритнішими виявилися рятувальники СДПЧ-8 м. Тячів, які зуміли одягнутися за 18 секунд, залишивши за собою свалявських колег з результатом у 22 секунди. А от у в'язанні подвійної рятувальної петлі на потерпілого, команда господарів змагань взяла реванш у тячівців, випередивши їх на 1 секунду. Господарі також були найспритнішими і в підйомі по висувній драбині у вікно третього поверху і буквально на одну секунду випередити перечинців. У пошуках потерпілого в непридатному для дихання середовищі найкращими виявилися бійці тячівської 8-ої самостійної державної пожежної частини - лише за 17 секунд їм вдалося знайти і винести потерпілого на чисте повітря, відірвавшись від рятувальників з обласного центру на 4 секунди. Останній найскладніший етап бойового розгортання вимагав прокласти 100-метрову рукавну лінію від пожежної автоцистерни з розгалуженням рукавів посеред дистанції. З подачею води зі стволів у місце умовної пожежі найкраще впоралися вогнеборці СДПЧ-6 м. Виноградів, і лише менше 1-єї секунди не вистачило хустянам аби випередити своїх "суперників".

За підсумками всіх видів у загальнокомандному заліку третє місце посіли пожежники СДПЧ- 6 Виноградівського райвідділу, а срібло здобули газодимозахисники СДПЧ-9 Свалявського райвідділу. Право здійняти над головою перехідний кубок переможця змагань випало капітану команди Тячівського райуправління ГУ МНС Юрію Шовковичу.

Василь Дочинець, інспектор центру пропаганди ГУ МНС в Закарпатській області
 

29 вересня 2010р.

Теги: змагання, рятувальники, Свалява, підрозділи

НОВИНИ: Соціо

14:29
/ 1
На Закарпатті запровадили нерестову заборону на вилов риби
12:15
/ 4
В Ужгороді прощаються із загиблим воїном Олександром Луцьом Фото новина
09:08
Випадок гепатиту А зафіксували на Хустщині
18:34
/ 1
В Україні цієї ночі переходять на літній час
16:46
На Закарпатті проведуть масштабні навчання цивільного захисту
11:57
На Закарпатті за тиждень патрульні зафіксували понад тисячу перевищень швидкості
18:29
У Тересві на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Іваном Міцурою Фото новина
17:03
/ 1
На Рахівщині врятували туриста з Дніпра, якому стало зле під час сходження у Карпатах Фото новина
15:38
У Мукачеві розшукали водія, який вчинив ДТП і втік Фото новина
11:23
/ 2
Прибиральниці, яка побила шваброю дитину в притулку у Батьові, призначили 510 грн штрафу
10:39
/ 1
У Мукачеві в останню дорогу проведуть полеглого воїна Василя Капітана Фото новина
08:58
/ 4
В Ужгороді встановили скульптуру «Реконструкція подій» Михайла Деяка Фото новина
17:27
На війні поліг воїн із Білок на Хустщині Олександр Бойко Фото новина
10:28
У Сваляві медики врятували жінку з критичним станом Фото новина
09:06
/ 2
Петиція до Зеленського з вимогою захистити Карпати набрала понад 25 000 за 6 днів
18:53
В Ужгороді патрульні затримали нетверезого водія Фото новина
16:59
/ 1
На війні з росією поліг Герой із Онока на Берегівщині Юрій Брич Фото новина
12:14
/ 1
Стало відомо про загибель Героя із села Богдан на Рахівщині Павлючка Миколи Фото новина
09:00
/ 1
На війні з рф поліг захисник із Видрички на Рахівщині Микола Обрецький Фото новина
15:44
/ 2
В Ужгороді попрощалися із загиблим військовим Сергієм Козаченком Фото новина
11:52
/ 9
В Оноківцях біля Ужгорода на 60 га збудують масштабний курорт з пальмами Фото новина
09:23
/ 15
Адвокатку Наталію Майстренко, яка захищає природу Карпат, намагаються позбавити свідоцтва
09:13
В Ужгороді попрощалися із загиблим прикордонником Василем Голінкою Фото новина
17:05
У середу в Ужгороді згадають героя-вчителя Василя Габруся
16:03
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Козаченком Фото новина
» Всі новини