В УжНУ завершила роботу XXII Українська конференція з органічної хімії

-Чому конференцію провели  саме в Ужгороді?

-Тому що існує традиція: там, де є сильна школа органічної хімії, там проходить конференція. Два роки тому вона відбулася у Львові, рік тому – у Черкасах, і сьогодні – на базі нашого вузу, зважаючи на те, що школа з "органіки" у нас хороша.   

-Хто з гостей взяв участь у нинішній конференції?

До нас приїхали 242 учасників, серед них маємо гостей з інших країн: Франції, Німеччини, Словаччини, Польщі, Росії, Угорщини. Кожен з доповідачів надав тези своїх доповідей, який ми опублікували у збірнику, випущеному до конференції.  Мали серед учасників трьох академіків, директорів Інститутів: Лозинського М.О., академіка НАН України, директора Інституту органічної хімії НАН України, який, власне, очолював конференцію, Кошечко В.Г., академіка НАН України, Кухаря В.П., академіка НАН Білорусі.
-Які результати конференції?

-Справа в тому, що проблема органічної хімії полягає не лише  в тому, що нам треба  відтворювати те, що є живих організмах, ми ще й думаємо, як знезаразити те, що ми подаємо у суспільство. До прикладу, Кухарь В.П., який займається органічною хімією, вважає, що йому треба зробити так, щоб ті всі органічні речовини, які входять до складу неорганічних речовин, вийшли і ми їх забрали із життя. І він це зробив. По-друге, Кошечко В.Г., вважає, що йому треба забрати все з органіки,  у зв'язку з тим, що він хоче показати, що речовини, з якими він займається, він знешкодить для навколишнього середовища.

-Яке  практичне значення цих досліджень?           

-Вважаю,  що на сьогоднішній день ми доказали всьому світу, що  органічній хімії вдасться знешкодити синтезовані речовини і віддати їх природі чистими. У цьому полягає перспектива цієї науки цілому світі, і в  Україні.  Дослідження у цьому напрямку проводяться в інститутах, наукових закладах України, а також на кафедрі органічної хімії нашого університету, якою я завідую.