Цьогоріч до ЗакДУ прагнули вступити вдвічі більше абітурієнтів

Цього року право стати студентом ЗакДУ виборювали понад 6 тисячі вступників, що вдвічі більше, ніж торік. Зріс середній конкурс заяв на місця державного замовлення і складав у цілому по університету за денною формою навчання – 17,5 чоловік на місце, а за заочною – 18,2 (у 2009 році ці показники складали14,5 заяв та 11,6 відповідно).

Цьогоріч до ЗакДУ прагнули вступити вдвічі більше абітурієнтів

Як повідомив ректор Закарпатського державного університету Федір Вашук на урочистому засіданні колективу університету, що відбулося 1 версня у великому залі Закарпатського обласного драматичного театруНайпопулярнішими були напрями "Міжнародні відносини" (конкурс 32,5 заяви на 1 місце держзамовлення), "Міжнародне право" (конкурс 30), "Туризм" (18,5), "Фінанси і кредит" (16,2), "Правознавство" (14,6). Загалом, студентами першого курсу ЗакДУ  стали 809 абітурієнтів, з них 101 нагороджений  золотою або срібною медаллю, отримав попередній диплом або свідоцтво з відзнакою. А на вступ до природничо-гуманітарного коледжу було подано понад 300 заяв. Конкурс абітурієнтів на місця державного замовлення складав 3,5 особи. Всього зараховано 223 вступника.

Загалом, сьогодні в ЗакДУ навчається понад 4 тисячі студентів, 65% здобувають освіту за рахунок коштів державного бюджету країни. А минулого року університет випустив 1412 висококваліфікованих фахівців, з яких 74 отримали дипломи з відзнакою. Варто також додати, що минулого року створено навчально-науковий інститут вишу у Львові, в якому здобувають вищу освіту 675 студентів.

Також ректор Федір Ващук відзначив, що як фінансування з державного бюджету, так і власні надходження університету з кожним роком мають тенденцію до зростання. Зокрема, перше, порівняно з минулим роком, збільшилося на 25%. Це відобразилося і на стипендіях.  Зокрема, 80% студентів ЗакДУ отримують стипендію. З них 124 мають за особливі заслуги підвищені стипендії Президента, Верховної Ради, стипендію імені Грушевського, ректорську стипендію, стипендію облдержадміністрації.

До досягнень вишу ректор Ващук також відніс наукові розробки Інституту, які не раз були представлені на престижних міжнародних форумах і виставках. Слід відзначити, що завдяки науковим розробкам працівників вишу, розроблено та видано 15 навчальних посібників, 10 з яких отримали відповідний гриф Міністерства освіти країни.

Значним досягненням  університету можна назвати і бібліотеку. Як заявив Федір Ващук на урочистому зібранні, ще десять років тому в ній була всього одна книга, сьогодні – це одне з найкращих закладів краю. Крім того, ЗакДУ активно співпрацює із науковими установами Словаччини, Чехії, Польщі, Румунії, Угорщини, Франції та Німеччини та США.

06 вересня 2010р.

Теги: ЗакДУ, університет, Ващук

НОВИНИ: Соціо

20:09
/ 1
В Ужгороді у вівторок призупинять водопостачання у центральній частині міста
11:25
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Василем Чурговичем Фото новина
13:37
/ 1
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Віктором Мургою Фото новина
15:39
/ 1
У Мукачеві в неділю стартують заходи до Днів міста (ПРОГРАМА)
18:43
Тячівський суд наклав арешт на землю під будівництво МГЕС в Калинах (ДОКУМЕНТ)
11:17
/ 1
Головою Закарпатського окружного адміністративного суду переобрали Ярославу Калинич Фото новина
00:05
/ 1
У Великому Березному проведуть в останню дорогу нацгвардійця Олега Соценка Фото новина
22:59
/ 2
"Вужі на сковороді" пралісів "Шипота"
14:15
/ 1
Підтверджено загибель Артура Ковача з Калин на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти понад півтора року Фото новина
13:33
/ 1
У Рахові поховають сироту-переселенця з Запоріжжя Дмитра Баришполя, який загинув пів року тому на Донеччині Фото новина
21:02
Два КПП на кордоні зі Словаччиною та угорщиною тимчасово не працюватимуть
11:15
/ 1
У Мукачеві в п'ятницю попрощаються з Богданом Магійовичем, який загинув ще 2 роки тому Фото новина
13:18
/ 3
Зупиняючи московську орду на Харківщині, поліг Андрій Алексик з Онока Виноградівської громади Фото новина
11:14
/ 1
У лікарні в Сумах від отриманих на російській Бєлгородщині ран помер Юрій Порошенко з Осою Іршавської громади
14:20
За I квартал 2025 року НСЗУ сплатила 1,1 млрд грн медзакладам Закарпаття за Програмою медичних гарантій
13:15
/ 2
На Донеччині поліг Артем Песик з Берегова Фото новина
19:27
/ 2
Питання про створення парку "Чорні озера", підтримане ужгородцями в петиції, виносять на сесію міськради (ДОКУМЕНТИ)
21:12
/ 2
У лікарні в Ужгороді після важкої хвороби помер військовий із Ясіні на Рахівщині Олексій Боклажук Фото новина
20:22
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині попрощаються з полеглим захисником Михайлом Пауком Фото новина
04:44
ВІДЕОФАКТ. На Закарпатті розцвіла Долина нарцисів
21:52
/ 3
Двоє знайомих "нагріли" ужгородку на продажі 10-ти її квартир на понад 14 млн грн Фото новина
19:16
/ 2
У неділю в Мукачеві попрощаються з полеглим Героєм Володимиром Дубровським Фото новина
16:49
/ 11
Ужгородцеві Роберту Бровді "Мадяру" присвоєно звання Героя України
16:15
/ 3
Ужгородцеві Анатолію Тегзі "Варвару" посмертно присвоєно звання Героя України
10:57
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Зацариніним Фото новина
» Всі новини