Скульптуру ведмедя, яка 23 серпня прикрасила Поштову площу, виготовлено з полегшеного бетону, що легко реставрується. Скульптура в середині порожниста, вона важить близько 100 кг. Хоча пластик теж розглядався як варіант для виготовлення скульптури ведмедя, від нього відмовилися, як від матеріалу, що важко піддається реставрації. Автори використали фарбу, яка застосовується для фасадних, цокольних робіт, розповів журналістам скульптор Михайло Колодко.
На переконання молодого скульптора, наразі видно тільки десяту частину від композиційного проекту, а тому зрозумілим повністю він стане для ужгородців тоді, коли в місті з'являться інші заплановані скульптури. Так, після скульптури ведмедя, якого відкрили біля ЗОШ № 9 у День знань 1 вересня, один із ведмедів, за словами Михайла Колодка, нестиме кавову символіку. За різноманітністю кольорової гами та символіки можна буде повною мірою оцінити ідею проекту, підкреслив Михайло Колодко.
"Вивчивши досвід зарубіжних країн, я зупинився на цій скульптурі ведмедя як символу Закарпаття, тим самим намагаючись дати відповіді на питання щодо того, наскільки правильно трактується герб нашими сучасниками, наскільки ужгородські пам'ятники сприймаються ужгородською громадськістю і які емоції викликають, а також щодо екологічного аспекту — збереження нашого ведмедя. Думаю, якщо вони трапляються в наших лісах, то швидше за все тому, що змогли перетнути польський чи словацький кордон", — переконаний Михайло Колодко. За його словами, після десятка ведмедів великих розмірів у місті можуть з'явитися менші ведмеді, а також сувенірні.
Так, років зо десять у Берліні добре знають скульптуру берлінського ведмедя, скульптуру корови у Швейцарії, вовків у Канаді, орлів у США.
Михайло Колодко продемонстрував проект скульптури ведмедя з... картою міста на ньому, яка покликана буде зробити перехожого не тільки глядачем, адже скульптура матиме ужиткове навантаження. Новий ведмідь з'явиться також на новому проспекті на Легоцького.
Наразі надійшла пропозиція від заводу "Турбогаз" започаткувати випуск "ведмежих" скульптур, щоправда, менших розмірів та з можливістю для власника розфарбувати скульптуру власноруч.
"Людям важко ще зрозуміти різницю між пам'ятником і малими архітектурними формами чи монументом, покликаним пробуджувати пам'ять про певні події, та розважальною скульптурою, якій просто хочеться радіти. Це нове мистецтво", — сказав молодий архітектор. На переконання автора, завершений композиційний проект (коли змонтують усіх ведмедів) ужгородці мають сприйняти виключно схвально.
Кліпньюз
Факт :-) 2010-09-02 / 10:47:00
...не видно кінця , а хотілось би !
Факт :-( 2010-09-02 / 09:57:00
Автор продовжує крокувати.
Ситуація калькою лагає на ігри в політиці - теорія і плани наближені до ідеальних уяв про блага , тільки дайте дорогу,,,
Результати гнітючі і їм не видно кінцяґ
Факт :-( 2010-09-02 / 09:22:00
Від великого до смішного - один крок !
-))) 2010-09-02 / 09:11:00
"...хотя бы ставьте их на дорогах на границах области..."
Ага, лицом к области, спиной к соседям. Получится как на о.Пасхи.И будут лет эдак через 500-1000 гадать, что ж это за цивилизация такая загадочная жила, что медведей понатыкала?
местный 2010-09-02 / 06:40:00
если уж промышленное производство, то хотя бы ставьте их на дорогах на границах области - там эти бетонные чудища будут хоть уместны. а если их всех покрасить в цвета сборной Украины по футболу - желтый верх, синий низ, то еще и можно будет отчитаться, что Закарпатская область первая и единственная, кто полностью подготовился к ЕВРО-2012 :)