Міністр закордонних справ Словаччини оглянув хід реконструкції ЗОШ №4 під Центр словацької культури в Ужгороді (ФОТО)

Як уже повідомляло закарпаття онлайн, у п’ятницю, 27 серпня, Закарпаття відвідав Міністр закордонних справ Словацької Республіки Мікулаш Дзурінда.

Міністр закордонних справ Словаччини оглянув хід реконструкції ЗОШ №4 під Центр словацької культури в Ужгороді (ФОТО)

У складі словацької делегації приїхали також Надзвичайний та Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Павол Гамжік, генконсул Словаччини в місті Ужгород Маріан Сладечек. З української сторони гостей вітали очільник краю Олександр Ледида, голова обласної ради Михайло Кічковський, керівники профільних управлінь.

Ключовими темами для обговорення високопосадовців стали створення Центру словацької культури в Ужгороді та  вирішення візових проблем.

За офіційними даними сьогодні на Закарпатті проживає близько 6 тисяч словаків. Діти зі словацьких родин вивчають рідну мову в Ужгороді на базі ЗОШ №21 з українською та словацькою мовам навчання. Найближчим часом завершиться реконструкція будівлі, в якій буде відкрито Центр словацької культури:

 – Ми передаємо словацькій громаді одну з найкращих історичних будівель – приміщення колишньої четвертої школи, що знаходиться в центрі Ужгорода. Рішення про фінансування словацького культурного центру на Закарпатті прийнято на найвищому державному рівні. Тож кошти для проведення реконструкції будівлі ми систематично виділяємо з бюджету області, - зауважив керівник краю Олександр Ледида.

Під час візиту на Закарпаття члени словацької делегації оглянули хід реконструкції ЗОШ №4, зустрілися з представниками крайової культурно-освітньої організації "Матіца Словенска" та працівниками Генерального консульства Словацької Республіки в м. Ужгород.

27 серпня 2010р.

Теги: Дзурінда, словацький, реставрація

НОВИНИ: Соціо

18:19
Закарпаття прийняло ще одну родину з прифронтового регіону Фото новина
17:11
Майже 17 тисяч осіб перетнули кордон пішки через КПП «Ужгород – Вишнє Нємецьке» Фото новина
16:25
Прикордонники зірвали спробу незаконного перетину кордону на Закарпатті Фото новина
12:14
/ 1
На Закарпатті перед залізничними переїздами встановлюють знаки «Стоп» через відключення світлофорів
11:04
На війні з рф поліг захисник із Нижнього Солотвина на Ужгородщині Олексій Романенко Фото новина
10:06
/ 1
У Мукачеві щодня о 9:00 зупинятимуть транспорт для хвилини мовчання
08:44
Коли вимикатимуть світло на Закарпатті 17 лютого
18:13
/ 3
Столітній ювілей відсвяткувала педагогиня з Ужгорода Фото новина
16:21
У селі Люта на Великоберезнянщині попрощалися із захисником Юрієм Галаговцем Фото новина
15:30
/ 1
У горах Рахівщини заблукала туристка зі Львова Фото новина
15:12
Скеля Чур, язичницьке капище й аура пралісів – Карстовий міст у Карпатах Фото новина
13:01
/ 2
Рятувальники на Драгобраті допомогли туристам, які заблукали під час спуску Фото новина
12:22
На Ужгородщині нетверезий водій наїхав на 65-річну жінку Фото новина
16:50
/ 2
У Глибокому на Ужгородщині попрощаються з полеглим на війні Олександром Топорницьким Фото новина
09:25
/ 2
На кордоні з Румунією фотопастки зафіксували рись Фото новина
15:08
Подорож на Драгобрат: екоосвітня програма у високогір’ї Карпат Фото новина
13:13
/ 3
У селі Ботфалва на Ужгородщині попрощаються з полеглим на війні з росією Миколою Колбасом Фото новина
23:23
Стартував фестиваль "Ужгородська палачінта" Відео новина
22:53
В Ужгороді попрощалися із Сергієм Жганичем, що поліг ще в жовтні 24-го Фото новина
15:42
/ 5
Закарпатські прикордонники викрили серію підроблених «Зелених карт» Фото новина
14:33
У Мукачеві волонтери зустріли родину з Краматорська, яка постраждала від обстрілу Фото новина
13:11
/ 2
Берег Закарпатського Моря – ландшафтний заказник Фото новина
12:45
На Закарпатті рятувальники розшукали в лісі знесиленого чоловіка, який заблукав через туман Фото новина
11:22
У Тячеві попрощалися з полеглим Героєм Павлом Гриньком, який майже два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
09:05
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 13 лютого
» Всі новини