Молоді поети покладуть вінок на кольорового ведмедя в Ужгороді

Завтра, 27 серпня, о 15.00 на площі Поштовій в Ужгороді відбудеться мистецька акція «Вічна пам’ять Ужгороду!» -- протест проти архітектурного кітчу та відвертого несмаку.

Молоді поети покладуть вінок на кольорового ведмедя в Ужгороді

Молоді поети з Асамблеї митців "Ротонда" такою акцією хочуть привернути увагу громадськості до теми збереження архітектурного обличчя міста, яке останнім часом активно спотворюється.

Ужгород вже не перший рік потерпає від атак так званого "беленізму", але зараз місту завдано ще один нищівний удар – на Поштовій площі встановлено скульптурний покруч: фігуру, яка здалеку може здатися ведмедем. Людині з елементарним відчуттям естетики одразу впаде у вічі недоречність форми, виконання та контексту розміщення так званої "скульптури".

Одного разу в українській історії вінок вже висловив свою позицію щодо подій, які відбуваються в країні. Тому завтра о 15.00 молоді поети з "Ротонди" - Андрій Любка та Лесь Белей - урочисто покладуть вінок на ведмедя, а небайдужі громадяни запалять свічки в світлу пам'ять про старе-добре архітектурне обличчя Ужгорода.
 
Просимо мати з собою свічки та серветки для витирання сліз.

Запрошуємо журналістів, представників духовенства, інтелігенції.та пролетаріату.

Вічная пам'ять! Амінь!

Асамблея митців "Ротонда"

26 серпня 2010р.

Теги: вінок, ведмідь, Ротонда, кітч

Коментарі

бл. буду! 2010-08-27 / 18:55:00
Народ, не ведитесь на пиар акцию поэтов-неудачников.

я. 2010-08-27 / 13:04:00
Підтримую! Так. Несмак Ужгорода уже дістав.
Де ви були, коли уродовали проспект Перемоги?
Ті моторшні звірі хоч і користуються популярністю, але вони ЖАХЛИВІ!
Тепер ще цей бджілко-ведмідь у національній кольористиці. ЖАХ!

Що ж, вінок до ніг і свічку у... руки.)

kit) 2010-08-27 / 11:56:00
а я за!!! За те, щоб уже нарешті ужгородці почали вчитись протистоянню несмаку, який їм навязують не перший рік!! Але всі швидше забють на те, що роблять з їх містом! ...Їм хоч знову памятник леніна став... і вони швидше б стверджували шо це зараз "модна"!

Andriy Lyubka 2010-08-27 / 10:30:00
doc,
не треба плутати грішне з праведним: митці мають проводити мистецькі акції, а не політичні. Більшість своїх питань ви мали б звернути до міського голови, а не до поетів (це так, зауваження).
Бачу, ваші відомості випереджають мої, бо я ще такого не чув.
Тримайтеся!

doc 2010-08-27 / 09:21:00
ви молоді митці окрім фестивалю ОНАН, Березневих котів нездатні нічого провести.
де ви були коли в Ужгороді нищили 1 аптеку? або робили ремонт будинку творчості? або руйнували тетаралку?
Ви Андрій йдете на вибори у Виноградівську міськраду, так от там і відстоюйте паво на право.

Е.М. 2010-08-27 / 08:46:00
Рагульство й несмак.
Дешева піар акція перед виборами.

Урзус 2010-08-27 / 01:47:00
Молодці, хлопці!
Була колись у бр. Капранових, Подерв"янського та ще не зкурвленої Лариси Скорик ідея створити "Клюб Естетичної Непокори" для опору рагульству та несмаку. Та зачах той КЕН, а він конче потрібен.

Тож, успіхів!

Білий Горват 2010-08-26 / 23:48:00
Ведмедика я нарікаю: Саламандра (від "сало" та "манда")

сорри 2010-08-26 / 23:46:00
Хлопці молодці, креативні. Ратушнякові треба показати, що Ужгород - не його приватне подвір'я, і що не можна тикати свої забавки всюди, куди забагнеться. Навіть - розфарбовані в національні кольори.

Шкода, що я завтра не буду в Ужгороді. А то приєднався б...

І.Б. 2010-08-26 / 23:22:00
Власне, правду кажуть, роби для людей щось, не роби, яка різниця. Дякую ніхто не скаже. Краще нічого не робити. Живіт в ср*чі, робіт один одному маленькі підлянки, поливайте один одного брудом.
Ми цього гідні.

Одна моя знайома відкрила виставку і зараз в планах має музей зробити, так один із ніби-то "близьких" друзів їй передзвонив і сказав :" Я там прочитав, що ти виставку відкрила. Що ще музей хочеш? Тільки не насміши людей".

Без коментарів. Можна хіба що добавити, що ця людина міський депутат, який сам окрім хаяння усіх і уся нічого не робить.

Andriy Lyubka 2010-08-26 / 22:49:00
О"кей, а де був конкурс до цього? хто вирішував і обговорював - ставити цю скульптуру чи ні? До того ж, помітьте, ви перевели нашу МИСТЕЦЬКУ акцію в політичну площину - внісши сюди й Рату. Рата - один з руйнівників Ужгорода, але не єдиний.
Так шо отримаєте завтра вінок до ніг)))

Ведмідь 2010-08-26 / 22:41:00
А хто дав право Вам Андрію визначати нормальність розфарбовки і правильність наколки і хто де має стояти. Може "Ротонда"?
Так Рата завтра вийде як законно обраний волею ужгородців мер і "популярно" пояснить Вам хто, де, чого і почому.І буде мати право, зрештою.
І я б на крайняк на місці автора скульптури, який теж зрештою вклав у мене енергію, час і талант теж не дав мене обідити.
Я б на Вашому місці заручився підтримкою фахівців і на конкурсі завоював право розмалювати наступних 3 або 4 медведиків які будуть виготовлені протягом наступного місяця і розставлені у різних місцях Ужгорода.

Andriy Lyubka 2010-08-26 / 22:31:00
Медвідь нічим не завинив, але там він бути не має. Хай собі стоїть біля якоїсь сучасної будівлі - хоч би й супермаркету, а не в центрі міста. І хай нормально розфарбується, і змиє зі своєї спини "наколку"_))))

Медвідь 2010-08-26 / 22:22:00
Що я Вам шмаркачам завинив. Якщо Рата вам щось винен та завадьте на нього не лиш вінок, а і корону. Подивимось котрий з вас скорше до реанімації трафить.

А до мене зась. Є художня рада, спілки митців і багато чого. До них апелюйте скороспілки. Або своє щось запропонуйте.
А так якщо кожен сопляк буде лізти у все і вся то воно багов варта.
Завтра глянемо, що воно і як у ведмежих лапах.

Andriy Lyubka 2010-08-26 / 22:20:00
Тарасу:
Кого - Рату?

Andriy Lyubka 2010-08-26 / 22:19:00
Приходь фізично і запали свічку)))

тарас 2010-08-26 / 22:19:00
ганьба. Тобі Андрію невдалось його зламати з першого разу. Незламаєш і зараз

Kergudu 2010-08-26 / 22:04:00
Ну що казати - молодці! Головне, аби скажений Рата не прийшов і не набив пику. Хоча справжньому пролетаріату така фігня не зашкодить. І синці чоловікам... Морально з вами.

НОВИНИ: Соціо

11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 8
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
23:00
/ 12
Ексміністр внутрішніх справ Аваков офіційно став власником 900 га плантацій фундука на Закарпатті
11:40
Зарічанську громаду сколихнула звістка про смерть Героя з Вільхівки Михайла Матіки
11:12
В Ужгороді у середу проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Мілана Бабілу
» Всі новини