Волонтери з України та Швейцарії працювали в лісах Закарпаття (ФОТО)

Добровольці розчищали стежки, прополювали саджанці, будували перепад на гірській річці.

Волонтери з України та Швейцарії працювали в лісах Закарпаття (ФОТО)

10 днів вони жили і працювали у лісництві, на території Ужанського національного природного парку, що в Закарпатті. Волонтери з України та Швейцарії віком від 18 років і далеко за 50 перетворили свою літню відпустку на безплатну роботу в лісі. Заради чого? – запитаєте ви. А що ж іще шукають люди у відпустці, як не гарну компанію і безліч приємних вражень? Наші волонтери теж, тільки вони встигають поєднати два в одному: корисні справи і приємний відпочинок.

Табір об'єднав представників різних регіонів України та різних професій: під час будівництва перепаду на річці однаково завзято тягали каміння і студенти, і перекладачі, і будівельники, й інженери, й педагоги, а потім усі дружно махали топірцями; виривали колючі кущі ожини, щоб розчистити стежки для туристів; рятували від замулення гірські джерельця з мінеральною водою. Кожен із учасників спробував свої сили в усіх видах робіт, це один із секретів організаторів, щоб волонтери на власному досвіді переконалися, як багато потребує ліс нашої допомоги і як приємно робити щось корисне для природи, навіть під час своєї законної відпустки. Не будемо лукавити: вставати о 7.00 було важкувато, але пара ковтків свіжого карпатського повітря миттєво заряджала енергією, а пробіжка по холодній росі абсолютно позбавляла сонливості.

Далі робочий день волонтера проходив так: сніданок (організатори спеціально запросили кухаря, який неабияк знається на закарпатській кухні), робота до обіду в лісі (з перервою на 30 хвилин, під час якої волонтерка Беатріс Дігельманн щоденно підгодовувала усіх швейцарським шоколадом), потім обід і перепочинок, а далі – ще один етап робіт, до 17.00. Увечері – похід в найближче село на екскурсію або вечір в таборі біля вогнища.

На перший погляд – все звичайно. Але треба віддати належне організаторам, які попіклувалися, щоб учасникам табору було приємно працювати і відпочивати: у вихідний день волонтери встигли піти в похід у гори з ночівлею, а по завершенню табору побували на екскурсії в Невицькому замку, в Ужгороді, в лемківській садибі одного із закарпатській сіл.

Взагалі, цього літа в Карпатах пройшло 3 зміни волонтерського табору в рамках українсько-швейцарського проекту Bergwaldprojekt (нім."Berg" - гора, "Wald" – ліс, це організація, що займається охороною гірського лісу у різних країнах). Ця міжнародна ініціатива розпочалася понад 20 років тому у Швейцарії, коли ентузіасти об'єдналися для того, щоб допомогти природі та людям жити разом у гармонії. У 2006-му році Bergwaldprojekt прийшов в Україну і вже кілька років поспіль працює в Карпатах, щоліта збираючи ентузіастів.

- Цього року було багато бажаючих, щоб відібрати 20 волонтерів, організатори розглянули анкети більше ніж 50 кандидатів. Більшість із них – студенти, але вікових обмежень для учасників немає, минулого літа в Карпатах працював 69-річний волонтер із Швейцарії, - розповідає координатор проекту Bergwaldprojekt в Україні Галина Поштаренко.

На жаль, в Україні волонтерство ще не стало таким популярним, як за кордоном, наприклад, Bergwaldprojekt працює в Швейцарії, Німеччині, Австрії, Ліхтенштейні, Іспанії, там, де є гірський ліс і людей треба привчити піклуватися про природу.

25 серпня 2010р.

Теги: волонтер, Швейцарія, Bergwaldprojekt

НОВИНИ: Соціо

18:13
/ 1
Рятувальники допомогли туристу з Одеси, який травмувався на Говерлі Фото новина
17:45
/ 1
Патрульні зупинили в Мукачеві мотоцикліста без прав і номерних знаків Фото новина
16:35
/ 1
Ужгород вчетверте за серпень побив температурний рекорд
13:29
В Ужгороді попрощаються із полеглим на війні з росією захисником Володимиром Йорданом Фото новина
11:19
На площі Народній в Ужгороді чоловік влаштував дебош Фото новина
10:26
Троє людей постраждали під час бійки в Ужгороді
18:05
Закарпатські рятувальники допомагають гасити масштабні лісові пожежі у Франції Фото новина
17:10
В Ужгороді 5 серпня перекриють частину вулиці Фединця
16:00
В Ужгороді 5 серпня попрощаються із захисником Богданом Югасом, який два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
15:30
Суд розірвав договір на будівництво автобази в Ужгороді за понад 155 млн грн Фото новина
14:23
На Рахівщині рятувальники розшукали туриста, який дві доби блукав у Карпатах Фото новина
12:15
Через спеку до +40 °C у Карпатах посилили охорону лісів Фото новина
11:09
Підтвердили загибель захисника із Нанкова на Хустщині Юліана Гербея Фото новина
17:29
/ 1
Закарпатські рятувальники врятували грибника, який заблукав у лісі Фото новина
16:23
/ 1
На Петросі турист двічі впав під час походу Фото новина
11:07
У Карпатах за день врятували п’ятьох туристів Фото новина
11:45
Через спеку до +37 °C у Карпатському регіоні посилили охорону лісів Фото новина
09:48
На війні з рф поліг військовий з Виноградова Ігнат Роздяловський Фото новина
16:41
Війна забрала життя 25-річного захисника із Горонди на Мукачівщині Мар'яна Тягура Фото новина
15:16
/ 2
На Закарпатті 82-річний чоловік впав із даху та отримав тяжкі травми
16:56
У Чинадійові на Мукачівщині попрощалися із військовим Ярославом Рущанином, якого понад два роки вважали зниклим безвісти Фото новина
16:20
Спортсмен підкорив шість найвищих вершин Карпат за один день Фото новина
14:53
/ 1
У Мукачеві патрульні затримали дебошира з кастетом і висувним ножем Фото новина
09:37
/ 1
У Солочині на Мукачівщині проведуть в останню путь захисника Володимира Уліганця, який понад два роки був зниклим безвісти Фото новина
09:04
На Хустщині під час земляних робіт чоловік знайшов артилерійський снаряд часів Другої світової війни Фото новина
» Всі новини