Ратушняк "поселив" біля ужгородської мерії жовто-блакитного ведмедя, на черзі - Ліхтарник

В День Державного прапора України, 23 серпня, на площі Поштовій в Ужгороді рівно опівдні урочисто відкрито пам’ятник Карпатському ведмедю.

Ратушняк "поселив" біля ужгородської мерії жовто-блакитного ведмедя, на черзі - Ліхтарник

Пам'ятником в повному розумінні, щоправда, назвати це важко: чудернацька фігура, розфарбована зпереду в жовті і блакитні смужки, яка віднині стоятиме на центральній клумбі біля мерії нашого міста, здалеку, з певного ракурсу більше нагадує жовто-блакитну осу.

Ведмедик на Поштовій, "родич" чудернацьких створінь, що раніше "оселилися" в "зоопарку" на проспекті Свободи, лишень перший з доброго десятка своїх „сородичів", котрі ближчим часом прикрасять й інші мікрорайоні Ужгорода – повідомив на відкритті міський голова Ужгорода Сергій Ратушняк. Особливо підкресливши, що це будуть саме „сородичі" – не копії щойно відкритого, а оригінальні скульптурні витвори, створені молодими митцями обласного центру.

Автором відкритого біля мерії Головного ведмедя є молодий скульптор Михайло Колодко. „Справжнє обдарування" – охарактеризував митця Сергій Миколайович. І додав, що ще один витвір Михайла ми матимемо змогу оцінити вже ближчим часом: на День Ужгорода (перша неділя жовтня) на вулиці Корзо буде урочисто відкрито пам'ятник Ліхтарнику – реальному ужгородцю єврейської національності, дуже ерудованому, із двома вищими освітами, котрий вручну, за допомогою обценьок, протягом 40 років запалював старі електричні ліхтарі в центрі нашого міста.

Як виглядає нова "прикраса" Ужгорода – можна побачити у відеосюжеті.

23 серпня 2010р.

Теги: ведмідь, жовто-блакитний, Ліхтарник

Коментарі

RUSYN 2010-09-09 / 12:52:00
Medvidj je nash .Symvoly nashoho kr
aju sutj dlja nas jak vozduch.
A komu sa ne ljubljatj naj sy zlipytj i SLONA!
A Serhijovy za to treba djakuvaty zhe svoje uvazhaje i cinytj...

Громадянка 2010-09-08 / 23:57:00
Абсолютно зайва, не схожа на справжнього медведя фігура. Ще і покрашена просто жахливо. Це дійсно знущання над символами і України, і Закарпаття. Ганьба таким скульпторам і шкода тих грошей, витрачених на пусте.

Василь Роман 2010-09-05 / 09:44:00
Ратушняк - ратушняком , але автор в праві розрулити ситуацію і виправити помилки. Михайло Колодко по суті інтелігентна особа.
Автору варта глянути на підсумковий результат ззовні , забути на хвилину про декларативний бік проекту і подивитись на форму відстороненим оком.

сорри 2010-09-04 / 22:50:00
Проблема в тому, що чим більше у Ратушняка конкурентів на виборах, які розтягнуть антиратушняківські голоси, тим більшою стає ймовірність, що він знову стане мером, а значить - наплодить в Ужгороді нові зграї персонажів своїх галюцинацій... :(

ember 2010-09-04 / 14:33:00
Sevodnja spetsialjno zajekhal v Ungvár posmotretj na eti medvedi. Mojo mnenie odnim slovom: uzhas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Novomu meru starovo goroda pervym shagom nado budet demontirovatj eti "podarki" Ratushnjaka!

сорри 2010-09-02 / 23:09:00
Прес-конференцію пана Колодка знайшов. А ніхто не знає, він там свого ліхтарника не презентував?

сорри 2010-09-01 / 18:32:00
Ніхто не знає, про що йшлося на сьогоднішній прес-конференції пана Колодка?

ember 2010-09-01 / 11:30:00
істина від К,
Ty ne prav! Eto imenno te, kotorye pri vlasti dolzhny rabotatj na gorod, na selo. U nikh cse rychagi, vse vozmozhnosti. Drugie mogut sebja pokazatj razve shto na svojom rabochem meste. Vybory kak raz ob etom i "pojut": rabotajesh khorosho, ostavim na drugoj termim. Rabotaesh plokho, dadim vozmozhnostj porabotatj drugim. Komu? Eto subjektivnoe delo, oshibki ne izkljucheny. Jesli uzhgorodtsy schitajut, shto Ratushnjak rabotaet khorosho, na blago goroda, na blago zhitelej, togda pustj golosujut za nevo. No jesli net, togda nado iskatj drugovo rukovoditelja.

:) 2010-08-29 / 13:30:00
Да і жолтані - не венгр, а швидше циган.
Якщо не за коренем, то а суттю і нац. рисами: " дріб*язок по карманам простого люду краду, постійно брешу, баню маю, та рідко в неї хожу".

істина від К 2010-08-29 / 13:27:00
Мали п'ять років – треба було щось робити для Ужгорода. А не чіпляти свої обличчя за пару мясців до виборів. Бо людина подивиться на зафотошопене обличчя всяких мясковських і жолтані і подумає: "Що ти зробив для Ужгорода і для мене, що я повинен за тебе голосувати?"

ember 2010-08-28 / 22:09:00

Mestnyj, medvedik kak mne nravitsja? Chestnio ne ochenj, no v vkusakh ne sporjat. Ratushnjaku nravitsja. U nevo vkus znachit takoj. Vozmozhno s natsionaljnymi tsvetami speredi i s tatuirovkoj s zadi nemonzhko pereborshchil. Polnuju ostenku dam, jesli "zhivovo" uvizhu. Zavtra spetsialjno iz za etovo v gorod pojedu:)

Trident 2010-08-28 / 21:45:00
Ведмедик,як ведмедик, мені подобається. Хоч і дивний, зате наш... Не те, що турул-модар чужинський.
Рата - "зачот" :-)))

местный 2010-08-28 / 20:20:00
2эмбер, ну ты даёшь, ты еще сомневался в "венгерскости" фамилии Жолтани? Это же очевидно. офигеть... ты точно венгр? (или досадная ошибка выпускника спецшколы МОССАДА?) :)

а Ведмедик как тебе? следующие будут еще круче: в цветочек (с цветочками на мордочке, на пузе, на попе), просто раскрашенные в разные цвета: правая рука - коричневая, левая - розовая, живот красный, спина зеленая, левая ягодица желтая, правая - фиолетовая... я б еще предложил автору направить свою фантазию не только на изменение расцветки, но и на изменение размера: чтоб разные были, начиная с 15-метрового и заканчивая 15-сантиметровым... и главное уже даже сам автор никакого смысла в них не ищет, не прикрывается патриотизмом. просто понаставить - и всё.
а еще можно (но вот этого обязательно в парке - с веслом - такой местный вариант "девушки с веслом"...

ember 2010-08-28 / 20:04:00
Belyj horvat, ja oshibsja. Zapisal v gugli familiju Zsoltányi, i okazyvaetsja, shto ochenj mnogo vnegrov zsivut s etoj familiej.
Zsoltány eto nabernoe naseljonnyj punkt. V bengerskom jazyke ochenj mnogo konchajutsja na suffiks -any (dazhe u nas: Nagybég-ánv)
Znachit on "nash" vsjo taki i nikakoj ne italijanets. AStanet merom, spomnit vengerskie korni, budet khorosho, kak V Munkácse, ili v Szolyva, ili v Beregszásze, ili v Nagyszőlős, gde vezde pervye litsa goroda vengry (Lengyel, Reöthy, Gajdos, Bocskai). I zhivut eti goroda bez skandalov, bez medvedika, no so skverikami.

ember 2010-08-28 / 19:53:00
Sorry, a prichom tut Zsolt? Eto sluchajnoe sovpadenie.
Razve slovo balalajka imeet kakoe to otnoshenie k slovu lajka?
Ili jesli kto zapojot tilhuju pesnju, tsitiruet muzhskoj polovoj organ.
Ja vizhu, ty do sikh por ne mozhesh reshat: muzhennik ili svjatoj:)

Алла 2010-08-28 / 17:51:00
а як ставиться до Ведмедя Максим Мельник -сьогодні на "Тисі" у "Місті" о 21-ій ;)

сорри 2010-08-28 / 16:01:00
Ну певно... І Жолт - не угорське ім'я... :))

ember 2010-08-28 / 15:39:00
Belyj horvat, ne znaju, mozhno li s toboj i serjozno pogovoritj, no familija Zholtani ne vengerskaja. Ona skoree vsevo italijanskaja. (–ani, –oni, (Cattani, Berlusconmi) tipicheskie italjianskie okonchanija). Tak shto u Mykoly namongo drevnie korni, chem u tebja:))

ember 2010-08-28 / 15:39:00
Berlusconi

Врівноважений 2010-08-27 / 14:54:00
Всього три питаня:
Чому перед МЕРІЄЮ саме медвідь, а не виноградне гроно?
Чому "паркова скульптура" стоїть перед міськрадою, а не в Боздоші, наприклад?
І чому в нього тату самого себе на спині?

НОВИНИ: Соціо

23:51
30 родин із прифронтової Харківщини оздоровилися та відпочили на Закарпатті за час дії програми "Турбота"
23:19
Словаччина хоче відновити пасажирське залізничне сполучення із Ужгородом, яке припинилося 80 років тому
18:22
"Укрзалізниця" ще цьогоріч планує запустити потяг "Київ – Кошиці"
15:29
/ 3
Як "танець з бубном" за вітряки на Руні гудуть сільрада, лісівники та закарпатська влада
14:15
/ 1
Приватний поїзд "Прага – Чоп" сьогодні здійснив свій перший рейс
11:22
/ 3
Запис мого діда і сепаратне святкування Паски
11:11
/ 1
У Ракоші Вишківської громади попрощалися з полеглим Героєм Святославом Корнійчуком
20:19
/ 4
В Ужгороді на об'їзній депутати-"слуги" планують "роздерибанити" понад 1 га землі із заниженням вартості в 10 разів
21:59
/ 20
На Закарпатті було зроблено спробу дестабілізації шляхом перекриття доріг "через мобілізацію". Поліція звільнила проїзд
18:44
/ 36
Головою Ужгородського міськрайонного суду переобрано Віктора Данка
18:38
На війні поліг Віталій Петах зі Страбичова Мукачівської громади
02:00
/ 29
Комбат Руслан Каганець: "Без людей виграти цю війну неможливо. Ми не зробимо мільйон роботів із штучним інтелектом, які за нас воюватимуть"
00:32
/ 1
Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
21:48
Біля Солотвинського солерудника виявлено смітники, пластикові пляшки в карстових проваллях і забруднення потоку Глод
16:44
/ 3
В Ужгороді пойдуть чемпіонат України з велоспорту-МТБ та чемпіонат області
11:26
/ 4
На війні з росією поліг Ігор Сакало з Горінчова Хустського району
10:53
У лютому споживчі ціни на Закарпатті в цілому не зросли – статистика
11:15
"Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
10:56
/ 6
В Усть-Чорній на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Октавіаном Коненком
22:53
/ 3
У понеділок в Сваляві проведуть в останню дорогу полеглого 21-річного Героя Василя Томащука
22:20
/ 2
У Великій Копані попрощалися з Віталієм Чонкою, що загинув на Запоріжжі ще торік у червні
15:31
У лютому в порівнянні з торішнім груднем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
14:57
Торік на Закарпатті прийняли в експлуатацію житла на 17,8% більше, ніж у 2022-му
14:10
/ 1
Кабмін перерозподілив освітню субвенцію на 2024 рік: місцеві бюджети Закарпаття втратили 2,4 млн грн