У ході дослідження соціологи вивчили поведінку понад 13 тисяч підлітків, у кожного з яких було, щонайменше, по п'ять друзів і по п'ять подруг.
Вчені стверджують, що єдина дитина в сім'ї соціалізується в суспільстві не краще і не гірше за своїх однолітків, у яких є брати і сестри.
"Підлітки, чиї батьки обмежилися народженням однієї дитини, заводили собі компанію так само, як це робили і всі їх ровесники", - повідомляють співробітники університету в Огайо.
Проведене дослідження показало також, що на соціальній адаптації дітей не позначається ні соціально-економічний статус, ні вік батьків, ні раса, ні навіть те, чи живе підліток з обома біологічними батьками чи ні.
Також учені дійшли висновку, що наявність кількох братів і сестер негативно впливала на пізнавальний розвиток дітей. Соціологи порахували, що в багатодітних сім'ях батькам не завжди вдається раціонально розподілити виховні ресурси між дітьми. Наприклад, батьки не встигають допомогти кожному з дітей з домашньою роботою і передати їм накопичений досвід.
"Звичайно, дослідження показують, що навіть друга дитина в сім'ї не так швидко розвивається, як перша. Але аж ніяк не тому, що їй відводиться менше часу, а тому, що відбувається певна зміна з батьками. З першою дитиною у них є страх - а раптом вона не буде говорити, а раптом не навчиться читати і так далі. Починається штучне прискорення її розвитку. Коли ж народжується друга дитина, батьки вже мудріші і не поспішають. Так, друга дитина розвивається не так швидко, як перша, але вона буває спокійніша", - пояснюють учені і підтверджують, що у повноцінній сім'ї має бути більше однієї дитини.
Нагадаємо, раніше британські вчені встановили, що діти, які виросли разом із сестрами, виявилися більш оптимістичними, амбітними та пристосованими до життя, ніж діти, які виросли з братами.
Корреспондент