На Закарпатті термальною водою лікуються від безпліддя (ФОТО)

У селі Велятин Хустського району Закарпаття лікують захворювання кісток. Тут працює купіль ”Теплі води’’. Там відпочивальники приймають ванни із термальною мінеральною водою.

У басейні з термальною водою, що на Закарпатті, може плавати одночасно 12 людей
У басейні з термальною водою, що на Закарпатті, може плавати одночасно 12 людей

Купіль знаходиться на околиці села. Поряд — свердловина із гарячою водою. Її качають з глибини 1000 м. У невеликому приміщенні розташовані кімната лікаря і сім ванн. На вулиці — басейн із термальною водою.

У ванні із темно-коричневою водою лежить Микола Невисевич, 54 роки, із Житомира. Температура води +40°С. Чоловік приймає купіль 10 років. Розповідає, що відпочиває у сусідньому курортному селі Шаян. До Велятина приїжджає спеціально до купелі.

— Турбують болі у суглобах, — каже. — Після 10 процедур відчуваю значне полегшення. Намагаюся чергувати ванни з басейном, бо в останньому дозволяють бути довше. Три роки після термальної води не відчуваю дискомфорту.

Киянка 61-річна Людмила Третяк хворіє на варикозне розширення вен.

— Після термальної води вени не так часто воспаляються. І суглоби за півроку не відчуваю. Лікарі прописують відпочивальникам по 10—15 ванн. Стільки треба, аби відчути ефект від лікування. Перша ванна триває 10 хв. Далі час збільшують до 20 хв.

 
 
Вода корисна при хворобах кісток

 
 
 

— Нашу воду називають хлоридо-натрієвою та борно-бромною, — говорить медсестра купелі Марія Селемонка, 55 років. — Вона така сіра, бо має великий вміст йоду і заліза. Найбільше підходить тим, хто має проблеми із кістками. Корисна при артритах, остеохондрозі, остеомієлітах, склеродермії, остеоартрозах. Допомагає вода і при хворобах нервової та ендокринної систем, органів дихання. Але найчастіше до нас приїздять люди, у яких болять кістки. Були випадки, сюди приїжджали жінки, що не могли мати дітей. Одна із Хуста рік тут купалася, а інша з Мукачева півроку. Обидві успішно завагітніли.

Лікар каже, термальна вода корисна і при гінекологічних захвоюваннях.

— Дуже добре приймати ванни жінкам, які перенесли хронічні запальні захворювання жіночої статевої системи, при клімаксі, розладах менструальної функції, безплідді.

Восени 2009 року при купелі відкрили басейн. У ньому одночасно сидять 12 людей. Відпочивальники плавають, ходять по дні басейну. На свіжому повітрі їм дозволяють сидіти у воді до 30 хв.
 
Сніжана 
 

Сніжана русин, Gazeta.ua

13 серпня 2010р.

Теги: термальна. купіль, басейн

НОВИНИ: Соціо

18:24
Де народжується Уж? — природничо-пізнавальна програма для школярів
17:12
/ 1
8-річній Домініці з Мукачева успішно пересадили нирку від мами в «Охматдиті» Фото новина
15:16
Прикордонники Чопського загону провели в останню дорогу свого побратима на Вінниччині Фото новина
12:46
/ 3
В Ужгороді обговорили запуск поїзда «Sakura Train» як символ українсько-японської дружби Фото новина
11:45
/ 1
На Рахівщині гірські пошуковці врятували подружжя з Одещини Фото новина
11:26
/ 1
Руськокомарівський ліцей: "Охрімова свита" місцевого самоврядування
10:28
/ 2
На кінець 2025-го середня зарплата на Закарпатті становила 29 тис. грн
01:56
/ 1
На війні з росією поліг Роберт Зубан зі Солотвина на Тячівщині Фото новина
01:44
/ 1
У лікарні у Гайвороні на Кіровоградщині помер захисник Юрій Галаговець з Лютої Костринської громади Фото новина
01:24
/ 18
Як Ужанський нацпарк став на бік руйнування Карпат, а надлісництва через вітряки втратили сертифікати FSC
11:50
Синевир – «морське око», «озеро зі сліз» та кінолокація Фото новина
11:36
У Дубриничах крім приміщення для ВПО, зданого в оренду "вітропаркам", виявили ще одне необліковане Фото новина
09:01
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 11 лютого
12:24
/ 3
На Закарпатті батько з сином намагалися вивезти сигарети до Словаччини Фото новина
12:16
Подорож Стежками Довбуша: екоосвітня програма в Карпатах для школярів
11:19
На війні з росією поліг воїн із села Бакош на Берегівщині Василь Хіміч Фото новина
09:21
/ 1
Патрульні в Ужгороді зупинили нетверезого водія без права керування Фото новина
10:13
/ 2
В Ужгороді стартувала серія безкоштовних романтичних екскурсій містом
09:02
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 9 лютого
11:15
/ 1
У Ясіні на Рахівщині попрощалися з Героєм Павлом Говбелом Фото новина
18:28
В Ужгороді патрульні зупинили водія з 2,32 проміле алкоголю Фото новина
09:19
/ 2
В Ужгороді зупинили водія без прав із ознаками наркотичного сп’яніння Фото новина
10:00
Пластуни Мукачева допомагають військовим відновлюватися Фото новина
17:04
В Україні відбувся 71 обмін полоненими – серед звільнених військовий, що мобілізувався на Закарпатті Фото новина
13:09
У Мукачеві водія BMW притягнули до відповідальності за порушення ПДР і нетверезе керування Фото новина
» Всі новини