На Закарпатті відбудеться міжнародна конфереція "Сталий розвиток Карпат"

8-10 вересня 2010 року Закарпатська обласна рада та обласна державна адміністрація під патронатом Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи та Президента України проводитимуть міжнародну науково-практичну конференцію «Сталий розвиток Карпат та інших гірських регіонів Європи».

На Закарпатті відбудеться міжнародна конфереція "Сталий розвиток Карпат"

За умов глобальних кліматичних змін, які загрожують людству та кожній країні окремо, гірські території і Карпатський регіон зокрема, відіграють, без перебільшення, життєзабезпечуючу роль:
По-перше. Гірські лісові масиви Карпат – це основні джерела відновлення чистого повітря.
По-друге. Екосистеми гір забезпечують належний водний та кліматичний баланс Європи.
По-третє. Карпати є місцем існування третини видів флори та фауни планети.

Всесвітнім фондом природи Карпати віднесені до 200 найважливіших природних регіонів світу. Тому проблемам збереження соціального, економічного та природного потенціалу областей, що розташовані по різні сторони кордонів на території Карпатських гір і гірських регіонів взагалі, нині приділяється особлива увага європейської спільноти. Тим більше, що останнім часом внаслідок природних катаклізмів та техногенних катастроф у Карпатському регіоні виникло багато екологічних та соціальних проблем, вирішення яких виходить за межі однієї держави і потребує об'єднання зусиль та можливостей усіх європейських країн.

Враховуючи це, 47 країн – членів Ради Європи за ініціативи національної делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи визнали за необхідне розробити спеціальні Резолюцію та Рекомендацію про забезпечення сталого розвитку Карпат та інших гірських регіонів Європи. У вересні та жовтні 2010 року проекти зазначених документів передбачається остаточно розглянути та схвалити Конгресом Ради Європи. Важливим підготовчим заходом до прийняття цих документів покликана стати міжнародна науково-практична конференція "Сталий розвиток Карпат та інших гірських регіонів Європи", яку під патронатом Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи та Президента України 8-10 вересня 2010 року організовують в м. Ужгород Закарпатська обласна рада та обласна державна адміністрація.

Мета конференції – обговорити із представниками країн – членів Ради Європи питання просторового планування та соціально-економічного розвитку високогірних територій і збереження екосистем гір, ролі органів місцевого самоврядування, громадських формувань у вирішенні цих проблем, розробити конкретні рекомендації, які будуть покладені в основу резолютивних документів Ради Європи.

Конференція покликана схвалити проекти Резолюції і Рекомендації Конгресу Ради Європи щодо сталого розвитку гірських регіонів. Їх прийняття сприятиме консолідації зусиль на місцевому, регіональному, державному та міжнародному рівнях у комплексному вирішенні екологічних і соціально-економічних проблем гірських регіонів нашої держави та інших країн Європи, відкриє реальні перспективи в залученні фінансових ресурсів Європейського Союзу та міжнародних організацій для їх розв'язання.

Спільним розпорядженням голови обласної ради та голови облдержадміністрації від 6 липня 2010 року № 32-р затверджено склад оргкомітету та план заходів із підготовки та проведення конференції. Оргкомітет здійснює активну організаційну роботу щодо підготовки зазначеного форуму. До цієї справи долучилися Мінрегіонбуд, Мінприроди, низка інших центральних відомств України, Міжрегіональна асоціація "Карпатський Єврорегіон", наукові установи, зокрема Інститут регіональних досліджень, Інститут географії та Інститут екології Карпат НАН України, Ужгородський національний університет, Дебреценський університет (Угорщина) та інші.

Взяти участь у конференції зголосилося більше 100 науковців з України та країн Карпатського регіону, члени національних делегацій та експерти Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, Європейської конференції СЕМАТ, дипломатичні представники зарубіжних країн, керівники багатьох центральних відомств, котрі відають питаннями захисту навколишнього середовища, водного та лісового господарств, сталого розвитку територій країн Карпатського регіону.

Передбачається, що в роботі конференції візьмуть участь високі посадові особи України та деяких сусідніх держав, Конгресу Ради Європи.

За більш детальною інформацією та з можливими пропозиціями звертатися до оргкомітету: Закарпатська обласна рада, пл. Народна, 4, м. Ужгород, 88008. Тел.:(0312) 61-33-02; факс: (0312) 61-43-64, е mail: dius@zak-rada.gov.ua.

Оргкомітет

12 серпня 2010р.

Теги: конференція, Карпати, розвиток

НОВИНИ: Соціо

18:27
До Дня міста в Ужгороді презентують туристичний путівник
18:00
/ 1
24 липня виконком Ужгородської міськради збереться на засідання
15:47
/ 3
В Ужгороді вийшло з ладу обладнання первинного відстійника каналізаційних очисних споруд водоканалу
15:14
У січні-червні на Закарпатті призначено субсидій на 11,6 млн грн
14:42
/ 2
День Боржавської вузькоколійки відбудеться на Закарпатті у першу суботу серпня
14:34
На Виноградівщині можуть створити ОТГ
11:55
/ 1
На початку серпня на Тячівщині стартує сезон полювання на диких птахів
11:53
У Рахові запрацює Водоспад здоров’я
10:26
На Іршавщині з метою збереження традицій та спадщини Закарпаття проведуть семінар
09:14
/ 3
У Мукачеві спецтехнікою викошують набережну Латориці
09:10
У червні на Закарпатті на 20% подешевшали яйця та на 7% здорожчали фрукти
08:23
Під церквою в Ужгородському замку знайшли поховання вельможі і скарби XVII ст
23:45
Ужгородцеві, травмованому в ДТП з Porsche Cayenne на Слов'янській набережній, дозволили прогулянки в інвалідному візку
17:18
/ 1
В Ужгороді вивчали можливість долучення до реалізації проектів, фінансованих за підтримки Німецького банку розвитку KFW
17:01
/ 1
Закарпатські митники передали у краєзнавчий музей водолазний годинник з минулого століття
16:31
/ 1
Школяр із Ужгорода став призером світової олімпіади з математики
16:21
З початку року на ділянці Мукачівського прикордонного наряду втричі зросла кількість спроб переміщення зброї
16:06
Понад 13 тисяч заяв подали абітурієнти до Ужгородського національного університету
15:43
В Ужгороді фестивалитиме "Маркет Мов"
15:23
Зеленський підписав Указ "Про розвиток регіону українських Карпат"
13:04
/ 1
За минулий тиждень на Закарпатті зареєстровано 29 нових випадків кору
11:32
В Ужгородському замку працювала археологічна експедиція УжНУ
09:56
/ 4
Випускники кафедри військової підготовки УжНУ склали в Ужгороді присягу на вірність українському народу
09:32
/ 3
Недільна негода наробила біди в Ужгороді
15:35
Благодійна акція "Відкриті долоні" відбулася сьогодні в Ужгороді
» Всі новини