Нові тарифи на газ підвищать соціальний захист закарпатців?

З 1 серпня газ коштує наполовину дорожче. Для захисту населення уряд спростив порядок нарахування субсидій. При цьому урядовці розсудили, що не варто винаходити велосипед і вдалися до старого, перевіреного механізму призначення субсидій малозабезпеченим та соціально незахищеним верствам населення.

Нові тарифи на газ підвищать соціальний захист закарпатців?

На цьому акцентували свою увагу віце-прем'єр міністр України Сергій Тігіпко та Міністр праці та соціальної політики України Василь Надрага під час нещодавніх селекторних нарад.

Основною причиною оптимізації цін на блакитне паливо є необхідність проведення модернізації економіки. Водночас це стимулюватиме впровадження енергоощадних технологій, економію у використанні газу підприємствами і населенням. Цілком очевидно, що рішення щодо оптимізації цін і тарифів на природний газ – вимушений крок. За висновками експертів, підвищувати ціни  треба було ще рік тому. Роблячи такий крок, держава водночас забезпечує соціальний захист громадян, компенсуючи частину витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

14 липня уряд прийняв постанову "Про посилення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг". Нові правила нарахування субсидій, запроваджені з першого серпня зможуть значно розширити коло потенційних отримувачів житлових субсидій. Поріг для їхнього нарахування зменшено на 5 %, тобто нині субсидія нараховуватиметься тим родинам працюючих громадян, хто витрачає на комунальні послуги 15 і більше відсотків сукупного доходу сім'ї та тим пенсіонерам, що витрачають на ці цілі 10 % свого доходу. Крім того, субсидію даватимуть навіть тим, хто має заборгованість зі сплати комунальних послуг. Щоправда, при цьому буде посилено контроль за дисципліною розрахунків.

Про те, як на практиці втілюватиметься політика соціального захисту населення розповів начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Віктор Мацола.

–Саму процедуру отримання субсидії урядом суттєво спрощено: тепер для працюючих потрібно надати в управління соціального захисту населення тільки три документи – саму заяву, декларацію і довідку про доходи. Пенсіонерам ще простіше – тільки заяву і декларацію, а система соцзахисту сама з'ясує у Пенсійному фонді розмір пенсії. При цьому заплановано, що пакет документів разом зі зразками, як ці документи заповнювати, буде надіслано поштою практично в кожну родину, де є пенсіонер. Довідки з ЖРЕРів, газового господарства та водоканалів більше подавати особисто не потрібно. Це буде здійснюватися за запитами органами праці та соцзахисту населення на місцях. У всьому іншому правила нарахування та призначення субсидій залишаються такими ж як і раніше. Ті, хто вже має субсидію, можуть не звертатися до органів соцзахисту:  їм розмір субсидії перерахують автоматично. Таких наразі в області майже сім тисяч родин. За підрахунками головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, з початком опалювального сезону їхня кількість суттєво  зросте.

Щоб оперативно вирішувати складні питання, уряд запровадив роботу "гарячої лінії" за тел. 0(800) 507-309. На Закарпатті головне управління праці та соціального захисту населення запровадило щоденну  гарячу телефонну лінію за номером: 61-37-55 (з 9.00 до 18.00), за яким можна отримати інформацію про спрощений порядок надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Прес-центр ОДА

11 серпня 2010р.

Теги: тарифи, газ, соцстандарти, захист

Коментарі

*** 2010-08-11 / 14:23:00
Наглість зашкалює!

НОВИНИ: Соціо

14:04
/ 2
На вечір суботи та у ніч проти неділі на Закарпатті прогнозують грози зі зливами, шквальним вітром, градом і мокрим снігом
13:56
На Закарпатті відкривають пункти пропуску на кордонах зі Словаччиною
10:47
/ 1
На Закарпатті через йододефіцит у 4 рази більше захворювань щитовидної залози, ніж в інших областях країни
10:27
/ 5
На Міжгірщині пройшла конференція щодо розвитку туризму
10:16
/ 2
"Велике будівництво" триває на Закарпатті
09:36
За безпекою дорожнього руху на Закарпатті слідкуватимуть додаткові патрулі
02:34
/ 4
В Ужгороді на погоджувальній комісії по "Кірпічці" громадськість відстояла додатковий шмат території майбутнього парку від забудови
02:18
На Тячівщині жителі Дубового вийшли на попереджувальну акцію через ями в центрі селища
01:55
На Закарпатті мобільні групи перевірятимуть на кордоні з Угорщиною посилки заробітчан (ДОКУМЕНТ)
01:25
На Закарпатті обговорили проєкт "Мале карпатське коло"
01:14
Угорщина повідомила, що відтерміновує відкриття пунктів пропуску на українсько-угорському кордоні зі свого боку
18:00
/ 3
Угорщина погодила відкриття 4 пунктів пропуску на Закарпатті
17:53
/ 1
Останній дзвоник відсвяткували дистанційно у школах Закарпаття
16:29
/ 1
В Ужгороді шукають кандидатів на звання почесного громадянина міста і претендентів на почесну відзнаку міськради
14:43
/ 2
Суд підтвердив обов'язок підрядника відшкодувати збитки за неякісний ремонт частини вулиці Капушанської в Ужгороді
14:26
На Закарпатті з 1 червня послаблюють карантин: дозволяють пасажирські перевезення, роботу готелів і спортзалів
13:03
/ 5
Ще 7 нових автобусів "Електронів" закуплять в Ужгороді
12:05
/ 2
На Закарпатті торік було зареєстровано 7 506 шлюбів і народилося 13 016 дітей
11:00
Закарпаття готове до переходу на другий етап послаблення карантину – МОЗ
10:54
КПП "Лужанка" й "Горонглаб" на Закарпатті відновлюють роботу
03:17
/ 1
У Сумах на Алеї Слави відкрили пам'ятник колишньому командиру 128-ї окремої Закарпатської гірсько-штурмової бригади Є.Коростельову
18:05
До 1 липня в Ужгороді можна пропонувати претендентів на премію імені Петра Скунця
17:35
/ 2
В Ужгороді триває капремонт площі Петефі
15:40
На складання ЗНО на Закарпатті зареєструвалися 12 тисяч 834 учасники
15:06
/ 4
29 травня на Закарпатті вирішуватимуть щодо пом'якшення карантину, а з 1 червня запустять потяг Київ-Ужгород
» Всі новини