З 2005-го року на ВАТ ЕК «Закарпаттяобленерго» загинули 6 працівників

5 серпня відбулося розширене засідання ради Управління Держгірпромнагляду по Закарпатській області, на якому розглянуто стан травматизму, охорони праці та промислової безпеки у колективі ВАТ ЕК «Закарпаттяобленерго».

З 2005-го року на ВАТ ЕК «Закарпаттяобленерго» загинули 6 працівників

Відбулася серйозна, зацікавлена, самокритична розмова  про чинники, що негативно впливають на результати працеохоронної роботи на підприємстві, "вузькі" місця, яким потрібно приділити нагальну увагу, аби зменшити ризики для життя і здоров'я працівників підприємства при виконанні ними трудових обов'язків. Рішенням ради роботу ВАТ  ЕК "Закарпаттяобленерго"  з дотримання вимог промислової безпеки та охорони праці визнано недостатньою. Генеральному директору акціонерного товариства  Василю Ковачу вказано на низьку виробничу дисципліну у структурних підрозділах, недостатній відомчий контроль за дотриманням вимог нормативно-правових актів з безпеки виробництва та охорони праці. Зобов'язано розглянути питання про відповідність займаним посадам начальника, головного інженера та в. о. заступника з енергозбуту й економічних питань Свалявського РЕМу. За незадовільний технічний стан обладнання, низьку трудову дисципліну та недостатній контроль за роботою експлуатаційних служб притягнути до адміністративної відповідальності  заступника директора з технічних питань Олександра Білака. Заступника генерального директора з охорони праці Володимира Кісюка за незадовільну роботу служби охорони праці та інженерів з охорони праці структурних підрозділів попередити.

Прискіплива увага наглядової структури до згаданої ділянки роботи ВАТ ЕК "Закарпаттяобленерго" продиктована, перш за все, двома нещасними випадками, що сталися з інтервалом менше ніж місяць у поточному році. Йдеться про трагедії, внаслідок яких загинули електрослюсар Теребле - Ріцької ГЕС (ТРГЕС) Василь Ситар та  електромонтер з експлуатації електролічильників  Свалявського РЕМу Іван Блискун. Невтішний і екскурс в  історію. Протягом 2009 року на підприємствах ЕК ВАТ "Закарпаттяобленерго"  сталося  три випадки травматизму при виконанні службових обов'язків. Всього ж з  2005-го року у різних  виробничих колізіях, що мали місце в акціонерному товаристві, потерпіло 15 працівників, 6 з яких – смертельно.

До висновку про значні недоробки  в питаннях створення роботодавцем гарантованих Конституцією гідних та безпечних умов праці спонукає й аналіз причин виробничого травматизму. Якщо протягом цих років четверо працівників підприємств ВАТ ЕК "Закарпаттяобленерго" отримали травми внаслідок дорожньо-транспортних пригод,  стільки ж – внаслідок протиправних дій інших осіб, то сім спеціалістів ( п'ять з яких - смертельно ) були травмовані саме через недотримання вимог промислової безпеки та охорони праці.

Довідка: ВАТ ЕК "Закарпаттяобленерго" займається закупкою електроенергії на ОРЕ, передачею її електромережами 220 кВ й нижчими та здійснює постачання електроенергії споживачам на території Закрпатської області й окремих суміжних районів Львівщини (Бескид, Гусне, Лавочне, Сянки). В структурі компанії 52 підрозділи, з яких 15 – районів електричних мереж. Компанія експлуатує три ГЕС  - Теребле-Ріцьку, Оноківську та Ужгородську - загальною потужністю 31,55 МВт. Середньооблікова чисельність працівників компанії – 2985 осіб. 1634 з яких – експлуатаційний персонал, 1142 – енергозбутовий. Протягом 2009 року на безпеку виробництва та охорону праці витрачено 784 тис. грн. Фінансування заходів з охорони праці на поточний рік передбачене в межах 1 млн. грн.

07 серпня 2010р.

Теги: «Закарпаттяобленерго», Держгірпромнагляд, травматизм

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

09:51
На Закарпатті допомагали туристу, що травмував ногу під час проходження туристичного маршруту
08:54
У Кострині на Великоберезнянщині горить туристичний комплекс
10:14
У гірських районах Закарпаття внаслідок негоди підтоплювало дворогосподарства і падали дерева
10:09
Житлові будинки та надвірні споруди горіли впродовж вихідних на Закарпатті
10:04
/ 1
Під час проходження туристичного маршруту на Рахівщині сильно отруїлася мешканка Полтави
17:10
/ 2
В Ужгороді "замінували" маршрутки
10:09
Хлопця з Тернопільщини знайшли у зашморгу на Закарпатті
22:09
У дівчинки, яка випала з 6 поверху в Ужгороді, численні переломи і забої, але стан покращився
21:53
В Ужгороді із 6-го поверху випала 11-річна дівчинка
09:58
У Берегові – чергове повідомлення про замінування, евакуйовано всі супермаркети
07:25
/ 1
В Іршаві автомобіль на повороті врізався в огорожу
16:00
У Берегові та Мукачеві теж перевіряють інформацію про замінування дитсадків
15:31
/ 1
Услід за медзакладами в Ужгороді "замінували" всі дитсадки
13:04
На КПП "Загонь-Чоп" на угорсько-українському кордоні під час служби застрелився угорський поліцейський
12:49
/ 4
В Ужгороді перевіряють повідомлення про замінування всіх медзакладів міста
09:37
На Перечинщині горів цех із виготовлення паливних брикетів
09:35
Під час пожежі на балконі квартири у будинку в Мукачеві власник отримав легке отруєння чадним газом
18:07
/ 4
У Хусті легковик, обганяючи інше авто, врізався у стовп
10:07
В Ужгороді та Мукачеві горіли квартири
09:23
На Виноградівщині вночі гасили пожежу у господарських спорудах
13:25
У Мукачеві знову за повідомленням аноніма шукають вибухівку, тепер – у райлікарні та прокуратурі
11:15
ФОТОФАКТ. У Мукачеві автівка збила жінку
10:10
В Ужгороді під час пожежі на складі згорів одяг
12:45
/ 3
На Берегівщині від буревію постраждало кілька сіл і зокрема об’єкти бюджетної сфери
07:31
У Підвиноградові мотоцикл вилетів у кювет, двоє байкерів у лікарні
» Всі новини