От і на прийомі, який провів Михайло Михайлович минулого понеділка в обласній раді, до нього звернулася у тяжкому горі вчителька із м. Ужгорода Віра Соловйова. Її шестирічна онучка Ангелінка перебуває на лікуванні в ОХМАТДИТі (м. Київ) з діагнозом гостра лімфообласна лейкемія. Необхідна трансплантація кісткового мозку. Для здійснення такої операції потрібна велика сума коштів – близько 220 000 євро.
Михайло Кічковський дав відповідне доручення невідкладно підготувати необхідні матеріали для винесення цього вкрай складного питання на розгляд депутатів обласної ради на черговому пленарному засіданні сесії обласної ради.
Непростою була на прийомі з особистих питань розмова голови ради з інвалідом війни, учасником бойових дій в Афганістані, підполковником у відставці Олександром Самойленком із Сваляви. Чимало труднощів випало на його долю. Та найбільше болить душа за сина Альберта, що проживає у Хмельницькій області і потребує операції.
Необхідних для цього коштів не вистачає. Михайло Михайлович тут же зв'язався з головою Хмельницької обласної ради І. Гладуняком і попросив його посприяти у проведенні безоплатної операції, допомогти молодій людині бути здоровою і щасливою.
Працівник Нижньо-Ворітської школи - інтернату Василь Захарчук звернувся із проханням посприяти, аби на при будинковій території, що належить Нижньоворітській школі-інтернату виділити частину земельної ділянки для потреб шести сімей, які проживають у цьому селі. Питання важливе і складне. Його вирішення можливе тільки за взаємною згодою керівництва школи-інтернату, Воловецького райвідділу освіти та Нижньоворітської сільської ради. Михайло Кічковський направив листи начальнику управління освіти й науки облдержадміністрації Михайлу Мотильчаку, Нижньоворітському сільському голові М. Векличу із проханням посприяти у вирішенні цього питання, звичайно, Із врахуванням інтересів школи-їнтернату. Що ж, йдучи на зустріч інтересам дорослих, не можна не зважати на інтереси дітей.
Довелося під час прийому розглянути ряд звернень стосовно порушення трудових прав, зокрема невиплати заборгованості по заробітній платі По окремих із них дано роз'яснення на місці, відповідні консультації. А от щодо скарги колишньої завідуючої аптечним пунктом у місті Свалява Ніни Пікуль, Михайло Михайлович зажадав від начальника управління з питань майна комунальної власності А.Громового та голови ліквідаційної комісії КП ЦАС ЗОВО "Фармація" М.Янчій спільно вжити вичерпних заходів щодо виплати заявниці заборгованості по заробітній платі, усунення інших допущенних стосовно неї порушень і про результати повідомити і облраду, і Ніну Тихонівну. Тим більше, що стосовно цієї справи є рішення Ужгородського міськрайсуду на її користь.
Інвалід війни Федір Шебестян із Ужгорода нарікався, що тривалий час затягується вирішення питання щодо виділення йому автомобіля. З'ясувавши стан справ в головному управлінні праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, Михайло Михайлович порадував ветерана приємною звісткою: є всі підстави вірити, що цього року машину він отримає.Ольга С. із Ужгорода вважає себе ображеною, бо при розподілі земель в одному із приміських радгоспів, де вона працювала тривалий час, їй не виділили належного земельного паю. Це питання голова облради також взяв на особистий контроль і дав доручення підготувати звернення у відповідні інстанції.
На прийомі з особистих питань у голови облради побували інваліди, ветерани, люди похилого віку із різних районів області. Звичайно, у них – різні долі, та проблеми, на жаль, – схожі: хвороби, гостра нестача коштів на лікування. Їм потрібна і матеріальна підтримка, і щире, сповнене доброти людське слово, розуміння їх непростої життєвої ситуації.
Підсумовуючи роботу після завершення прийому, Михайло Михайлович зауважив, що виходячи із характеру звернень, у діяльності владних структур на місцях індивідуальна робота із заявниками потребує суттєвого поліпшення. Влада усіх рівнів повинна допомагати людям, які цього потребують. Тим більше, коли йдеться про людей соціально слабозахищених. У зв'язку з цим М. Кічковський дав доручення виконавчому апарату обласної ради підготувати з цього питання відповідні матеріали для розгляду на виїзному засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради, яке відбудеться найближчим часом.
Наступного дня, у вівторок, згідно з графіком, відбувся "Прямий телефонний зв'язок населення краю з головою облради". Люди скористалися нагодою почути з уст Михайла Михайловича відповіді на важливі питання економічного, суспільно-політичного життя краю. До прикладу, І.Вароді із Виноградівщини, П.Федак із Ужгородщини та ряд інших цікавились підготовкою та проведенням у вересні 2010 року міжнародної наукової конференції в Закарпатті "Про сталий розвиток Карпат та інших гірських регіонів Європи".
Разом із сельчанами вони не раз терпіли від паводків. Тому для них важливо чи розглядатиметься на форумі вчених проблема боротьби із паводками.
Ряд запитань по телефону від жителів міст Мукачево, Хуст, Свалявського, Іршавського, Рахівського районів стосувалися проведенням у цьому році традиційного свята народної творчості "На Синевир трембіти кличуть" та благодійної акції в його рамках "Кожній дитині – родину"! Слід наголосити, що люди втішені тим що і свято на Синевирі, і благодійна акція відбудуться, як і планувалося, 18 серпня.
Як відомо, на сторінках "Новин Закарпаття" була розміщена інформація, що на 29-ій сесії обласної ради депутати прийняли звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України стосовно ситуації, яка склалася в зоні впливу державного підприємства "Солотвинський солерудник". П. Маргітич із Берегова, Я. Іванин із Тячівщини цікавилися чи надійшли до обласної ради відповіді з цього питання? Михайло Михайлович інформував заявників що, 2 серпня 2010 року на його ім'я надійшов лист з Міністерства аграрної політики України, в якому йдеться про те, що "з метою виконання запланованих у 2010 році на ДП "Солотвинський солерудник" Мінагрополітики підготовлено проект постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження порядку використання у 2010 році коштів стабілізаційного фонду для ліквідації наслідків затоплення шахт державного підприємства "Солотвинський солерудник" Тячівського району Закарпатської області" з обсягом фінансування 10 млн грн., який був прийнятий на засіданні Уряду 28 липня 2010 року постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 року № 653.
Отже, є позитивні зрушення. І в них частина праці й наполегливості депутатів обласної ради.
Ірина Густі