Буря, яка зараз відбувається, є третьою за силою в цьому році після магнітної бурі 5-6 квітня і 2-3 травня.
Про майбутню магнітну бурю попереджали вчені, які працюють з даними сонячної космічної обсерваторії NASA - SDO (Solar Dynamics Observatory), що була запущена в лютому. Зонд зафіксував так званий корональний викид - викид мільйонів тонн плазми, що пов'язано з динамічними процесами в магнітному полі Сонця.
Скільки триватиме магнітна буря - неясно, це залежить від розмірів плазмової хмари, в яку зараз занурилася Земля, а також від величини і спрямованості магнітного поля в ній.
Звичайна тривалість бур високого рівня становить від 12 до 24 годин, зазначають астрономи. До 6 серпня ситуація має нормалізуватися, але в неділю, 8 серпня, вчені знову очікують підвищення геомагнітної активності.
Нинішня буря супроводжується яскравими полярними сяйвами, які спостерігаються навіть на широті 56 градусів - широті Єкатеринбурга, Пермі і Риги. Астрономи-аматори повідомляють, що цього разу полярні сяйва спостерігалися значно південніше, ніж зазвичай, зокрема в Данії.
Подібні міжпланетні бурі, які приходять до Землі, можуть спричинити чимало неприємностей жителям планети. Під загрозою - робота електронної апаратури, транспорту, зв'язку. Магнітна буря може позначитися і на здоров'ї метеочутливих громадян.
Фахівці радять у такі дні завчасно приймати призначені лікарем препарати, а також уникати серйозних фізичних та емоційних навантажень.
Тим часом, раніше голова відділу NASA, що займається спостереженням за Сонцем, Річард Фішер спрогнозував в своїй доповіді, що в 2013 році Сонце прокинеться після багаторічної сплячки й "ідеальна магнітна буря" призведе до техногенної катастрофи на Землі.
Корреспондент