Як повідомили Закарпаття онлайн в ДПА в Закарпатській області, участь у заході взяли начальник інспекції Василь Пацкан, завідувач сектору контрольно-перевірочної роботи відділу оподаткування фізичних осіб Людмила Медве та завідувач сектору масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян Марія Бідзіля.
Василь Пацкан розповів про роботу податкової інспекції у І півріччі 2010 року з наповнення дохідної частини бюджету, зазначивши, що наявність у державній скарбниці коштів для фінансування програм розвитку держави в умовах кризи значною мірою залежить від стану її наповнення. Так, за І півріччя 2010 року берегівськими податківцями до Зведеного бюджету зібрано платежів у сумі 39,1 млн. грн., що на 11,1%, або майже на 4 млн. грн. більше, ніж за відповідний період 2009 року.
Особливу увагу під час засідання було приділено легалізації підприємницької діяльності, перевагам отримання легальних доходів та забезпеченню реалізації гарантій оплати праці. У цьому питанні податківці надають великого значення співпраці з підприємцями, які використовують працю найманих працівників, оскільки створення нових робочих місць, в основному, відбувається в малому та середньому бізнесі.
Продовжуючи спілкування за "круглим столом" з підприємцями, завідувач сектору контрольно-перевірочної роботи відділу оподаткування фізичних осіб Людмила Медве наголосила , що все більшого значення набуває доперевірочна аналітична робота, результати якої, насамперед, допомагають визначити, кого потрібно перевіряти. Так, за 6 місяців поточного року виявлено 115 найманих працівників, з якими не було укладено трудові угоди, донараховано 24 тис. грн. податку з доходів фізичних осіб, які в повному обсязі надійшли до бюджету.
Завідувач сектору масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян Марія Бідзіля наголосила, що наймані працівники, які працюють без належного оформлення трудових відносин та отримують зарплату в "конвертах", позбавлені соціальних гарантій. Крім того, залежно від юридичного статусу роботодавця (юридична чи фізична особа), системи оподаткування, за якою оподатковується його підприємницька діяльність, податкові органи за наявності достатніх підстав можуть застосувати до такого роботодавця відповідні штрафні санкції та інші заходи, що передбачені законодавством. Також підприємців було ознайомлено з основними положеннями проекту Податкового кодексу України та запрошено до подальшого обговорення та внесення пропозицій до цього важливого законодавчого документу.
У свою чергу підприємці поділилися проблемними питаннями, які виникають у їх повсякденній діяльності.
На завершення зустрічі начальник Берегівської ОДПІ Василь Пацкан зазначив, що змусити роботодавців чесно платити найманим працівникам зароблені гроші можуть лише самі працівники. Цей метод на сьогодні є найдієвішим у боротьбі із зарплатою у "конверті". І тут недоречні нарікання підприємців на існуючий тягар на фонд оплати праці у вигляді внесків та утримань у соціальні страхові фонди (як для юридичних, так і для фізичних осіб ставки зборів однакові). Причина тут лежить в іншій площині - це все та ж мінімізація, коли працедавець, нехтуючи соціальними гарантіями своїх працівників, занижує показники звітності та приховує реальні розміри заробітної палати задля власного збагачення.
Зустріч за "круглим столом" пройшла в руслі конструктивного діалогу та взаємного розуміння, адже мета податківців та платників податків спільна – покращення добробуту всіх громадян.